PDA

Zobacz pełną wersję : Bandaż termo ?



mumin13
14-04-10, 20:24
Witam
czy po owinięciu kolektora bandażem termoizolacyjnym nie będzie w aucie jakiegoś przykrego zapachu?

skolopendra
14-04-10, 20:37
przez chwilę ,pewno tak :D

WaSSIL
15-04-10, 01:33
przez chwilę ,pewno tak
raczej na pewno :D a widok przechodniów widzących smugi dymu wydobywające się spod maski - bezcenny :D
Ps. warto go najpierw delikatnie zmoczyć - mniej się kopci i lepiej się spasuje

gruszkin
15-04-10, 01:56
na mokro sie łątwiej owija ale duzo bardziej kopci z uwagi na to ze poza smordliwym dymem bandaza dochodzi jeszcze para wodna;]. ale wygląda spooko;D

zimek
15-04-10, 08:42
przez chwilę ,pewno tak

u mnie dym leciał cały dzien , a smród był z 3 dni !!

kenny
15-04-10, 08:55
Po pierwsze zawsze do zakładania bandaża używac gumowych rękawiczek i dobrze by było okulary ochronne!Bandaż lekko zwilżyć, by się nie pylił. Jest to materiał przypominający watę szklaną, który wchodzi dosłownie wszędzie.
Owijać b mocno, z zakładką 1-1,5 cm.
Po nawinięciu i zamontowaniu cybantów odpalić silnik i poczekać aż się nagrzeje, po czym trzymać na ok 3000 obr aż przestanie dymić. Smród po kilku dniach zniknie.

Powell
15-04-10, 11:07
Ile mniej więcej metrów potrzeba na owinięcie 4-2-1?

kenny
15-04-10, 11:09
15m starczy

-=GrZeSiEk=-
15-04-10, 14:34
Co daje owiniece kolektora 4 2 1 bandażem termoizolacyjnym po za nizsza temperatura pod maska ???

G.R.E.G
15-04-10, 14:45
im wyższa temperatura spalin tym szybciej one przechodzą przez kolektor

-=GrZeSiEk=-
15-04-10, 15:41
im wyższa temperatura spalin tym szybciej one przechodzą przez kolektor

Tez o tym slyszalem

mumin13
15-04-10, 16:38
dzięki wszystkim za odpowiedź
ale mam jeszcze pytanko - ponieważ załatwiłem sobie ten bandaż z roboty w super cenie (0,7 za 15metrów) jeśli chodzi o wygląd jest taki sam jak te na allegro po 60zł za 5metrów, owinołem sobie jeden pasek na kolektorze dla sprawdzenia czy sie nie rozpłynie itp.dzisiaj sprawdzam i jest niby ok wszystko sie trzyma tylko z białego zrobił sie po obu stronach opaski ok 1cm ciemny.I to właśnie moje pytanie czy to normalne czy to znak że jest jakiejś gorszej jakości (myślę że w robocie by raczej jakiegoś szajsu nie kupowali,owijają tym rury z gorącą parą itp)
pozdrawiam

kenny
15-04-10, 21:52
To że ciemnieje to jak najbardziej prawidłowa oznaka :)

mumin13
19-04-10, 11:21
dzieki wszystkim kolektor owinięty,troche spod maski kopciło ale niema tragedii, smród przez dwa dni da sie wytrzymać.

skolopendra
20-04-10, 14:25
jak pierwszy raz owinąłem dawno temu, to na światłach kierowcy trąbili i machali rękoma że mi się coś pali :D


ps
nie wie ktoś gdzie można kupić bandaże taniej niż na allegro? ktoś kiedyś pisał ze jest jakaś firma w kraju co produkuje takie ,cóś ,i sporo taniej wychodzi ?

spychu
20-04-10, 20:01
jak pierwszy raz owinąłem dawno temu, to na światłach kierowcy trąbili i machali rękoma że mi się coś pali :D
Mialem dokladnie to samo :D tylko, ze ja postalem ok 20minut na luzie z otwarta maska, podymilo podymilo, przestalo wiec myslalem, ze to juz koniec dymienia :) wsiadlem, popalowalem zatrzymuje sie na swiatlach a tu spod maski dym a ludzie obok z gasnicami :D

kenny
20-04-10, 21:04
nie wie ktoś gdzie można kupić bandaże taniej niż na allegro? ktoś kiedyś pisał ze jest jakaś firma w kraju co produkuje takie ,cóś ,i sporo taniej wychodzi ?

Jest pod Łodzią firma co ma za ok 6-7 zł/m. Kiedyś jak szukałem dostawcy to najwięcej firm było na górnym śląsku. Szukaj przemysłowych izolacji cieplnych.

skolopendra
20-04-10, 21:12
Szukaj przemysłowych izolacji cieplnych.

;)
niby mam

http://www.gambit-lubawka.pl/strona/tamy_i_tkaniny

pytanie tylko jaka cena

mumin13
20-04-10, 23:48
Jak bym miał do niego większy dostęp to bym ładnie zarobił tylko że goście boją ale udało mi się dla mnie namówić miałem 15m za 30zł (0,7l)

WaSSIL
21-04-10, 01:57
im wyższa temperatura spalin tym szybciej one przechodzą przez kolektor
to fakt A po drugie znacznie obniża temperaturę wewnątrz przedziału silnika co nie jest bez znaczenia jak masz filtr stożkowy zwłaszcza niczym nieodgrodzony.