PDA

Zobacz pełną wersję : strzela puka..co to jest??no i krzywa kierownica..



skubiszek
08-09-06, 00:08
1. Mam taki problem? a może to tak ma być.. jak jade po dziurach nie dużych to z tyłu slychac takie dziwne odgłosy, jakby sprężyny strzelały... szczególnie na poprzecznych nierównościach. Nie jest to zjawisko które występuje cały czas...czasem dźwięknie czasem nie ale to takie dość denerwujące zwłaszcza że teraz jestem bez radia no i to słychać, w sumie chyba od nowości i mnie to potwornie drażni, mam wrażenie że sprężyna zaraz wyleci. Auto ma naganiane 107tys. km i jest z 99r. Czasem to się też zdarza jak np przed chwilą, przy wyjeżdzaniu ze skrzyżowania, delikatny przechył i brzdęk...

2. od jakiegoś czasu zauważyłem, że mi się kierownica "przekrzywiła" auto ma zbieżność ustawioną dobrze, wszystko jest cacy ale przestawiła się kierownica....leciutko ale mimo wszystko to widać. Wiem, że w starszych autach to normalne no i ok nie neguje...ale jak to można spowrotem ustawić, żeby podczas jazdy na wprost kierownica była na wprost a nie gdzieś w lewo..;/

qba1983
08-09-06, 06:22
1 jezeli brzedek wystepuje najczesciej po deszczu, to wszystko w normie, ten typ tak ma :D

2 moga byc zle nie rowno zuzyte opony, albozle ustawiona zbieznosc(to znaczy dobrze ustawiona ale na skrzywionej kierownicy)

skubiszek
09-09-06, 02:25
1. ble ten brzdęk mnie drażni wryyy właśnie najbardziej po deszczu, rosie albo myciu :D ale skoro tak jest...to trudno...

2. opony nówka więc to wykluczam... już miałem to korygowane.. i nic.. więc nie wiem o co chodzi, może jeszcze jakieś pomysły??

qba1983
09-09-06, 07:57
2 w takim razie powiedz czy cie sciaga czy jedzie prosto ale ma skrzywiona kierownice?
jesli jedzie prosto to poprostu zbieznosc byla ustawiona na krzywo utawionej kierownicy. jak cie razi to jedz na ustawienie zbierznosci jescze raz.
natomiast jesli przy okazji cie sciaga , to zapraszam do mojego watku nizej, tam zadalem podobny problem i wtedy bylo by nas dwoch.

skubiszek
09-09-06, 09:56
Qba nie ściąga mnie...ale jak ustawie kierownice prosto to jade w prawo... jak puszcze to jedzie względnie prosto bo mam 215 opony.... a Polskie drogi oczywiście są bez kolein więc siłą rzeczy mnie zawsze szarpnie gdzieś ale żeby uciekał to nie... takiego czegoś jak u Ciebie nie mam

qba1983
09-09-06, 23:27
to w takim razie wszystko masz ok, poprostu podczas ustawiania zbierznosci miales krzywo ustawiona kierownice, za nastepnym razem zwroc na to uwage i bedzie git. pozdrawiam

Leeo
10-09-06, 00:25
sprawdz czy masz cale tuleje z tylu. Bardzo czesto padaja. Dzwiek podobny do rysowania paznokciem po szybie, ale rozne trzaski jak zprezyna tez moga to sygnalizowac. Najlatwiej chyba zdjac tylnie kolo i zobaczyc - jak penwie wiesz, tuleja wyglada jak cukierek, zobacz, czy guma nie popekala.