PDA

Zobacz pełną wersję : pompa wodna



carlos
07-09-06, 13:20
Witam forumowiczów.
Więc jestem posiadaczem hani 1.4 is Silnik eJ9 D14A4 przebieg 157 tyś. rok. prod. 97.
Wersja z klimą....:)
Wymieniłem według waszych zaleceń pasek rozrządu, napinacz, olej filtr oleju, filtry powietrza, a przy okazji tarcze i klocki bo była taka potrzeba. iI wszystko by grało gdyby nie fakt że wczoraj przy okazji wyminay kół mechanik zapytał mnie czy wymieniłem też pompę wodną...?
Więc mały stresik się rzucił na twarz i w ten sukurs pytam was czy jest taka potrzeba ????? i ewentualnie gdzie to mogę zrobić w miarę tanio i porządnie w wawie...?
Z góry dzięki
Carlos

tomekk
07-09-06, 13:51
Używająć opcji szukaj trochę byś się pewnie dowiedział na ten temat.
W zasadzie na pewno by nie zaszkodziło, gdybyś zmienił pompę. Średnio tak przy 200tys. pasuje tą pompę wymienić (czyli co drugą wymianę rozrządu), więc jeśli masz autentyczny przebieg, to pompa może (choć oczywiście nie musi!) odmówić posłuszeństwa za kilkadziesiąt tysięcy. Pompa wraz z eksploatacją traci swoją wydajność i w zasadzie dobrze jest ją zmienić razem z rozrządem, zwłaszcza, że koszt nie jest jakiś szczególnie duży. Reguły jednak nie ma.

carlos
07-09-06, 14:08
doskanale rozumiem że gdybym szukał.... oczywiście szukałem lepcz nie znalazłem info na ten temat i z tąd to pytanie. dzięki za odpowiedz. wymienię w ślepo, lepiej chuchać na zimne. :)
pozdro carlos

Raveland
07-09-06, 14:51
ja wymienilem jak mi zaczela cieknac i piszczec
wtedy to byl mus
a wczesniej nie dawala zadnych objawow wiec nie bylo potrzeby

dejvt
08-09-06, 08:39
u mnie tez cos tam piszczy ktos spekulowal ze to moze byc pompa.. jednak jezdze narazie... co sie moze stac jesli pompa padnie zupelnie ?

cvc d15
08-09-06, 08:53
u mnie od zerwania paska rozrządu pompa zaczęła popiskiwać, narazie nic z niej nie cieknie, 10.000 km i nic sie nie zmienia