PDA

Zobacz pełną wersję : d16y7 i dwie sondy



jareks34
06-09-06, 18:56
mam lpg sekwencja i mam pytanie gdzie mozna kupic emulator sondy i jak zrobic przerobke by wywalic katalizator a zastapic czyms innym bo przy lpg to i tak nie ma sensu go wymieniac bo i tak padnie

ppm702
07-09-06, 11:11
jareks34, przyjacielu, pisz po polsku, a nie bełkocz :? Z Twojego posta nic nie da się zrozumieć :?

E2rd
07-09-06, 14:05
Po pierwsze to co padnie - Kat czy sonda, po drugie masz źle zestrojone LPG i zapala się pewnie checkengine a sonde możesz zastąpić emulatorem i kata wywalasz. Poszukaj na forum o emulatorach dużo już było. Dobry emulator ze stanów około 300 PLNów stoi.

jareks34
08-09-06, 11:31
chodzi mi o to ze prawdopodobnie mam walniety katalizator lub druga sonde ta po katali co jest to trudno tak bez wyjmowania stwierdzic.Druga sonda nie pracuje jak potrzeba bo widac to na wykresach byc moze juz padfa lub kata. jest zapchany i ma zle odczyty.Dlatego chce sie juz przygotowac ewentualnie na wymiane katal.tylko sie zastanawiam czy jest sens wymiany na nowy jesli auto chodzi na lpg wiec szukam jakiegos innego rozwiazania.Cheak zapala mi sie dopiero na lpg gdzie do tej pory bylo ok wiec istnieje tez mozliwosc ze druga sonda nie daje sobie radyi mysle o emulatorze tylko gdzie go kupic

E2rd
08-09-06, 23:02
Ja na początku też miałem z tym problem. Jeżeli check tylko na lpg to kat i druga sonda jest OK, tylko przy lpg masz złe odczyty i po kilku błędach masz check aż do resetu ECU.
Jeżeli chcesz kata wywalić to tak jak pisałem - emulator 2 sondy. Podejżewam, że na lpg nadal check będzie wyskakiwał i są dwa wyjścia: dobrze wystroić kompa LPG lub (ja tak mam) założyli mi układzik który 20 sekund po zgaszeniu silnika resetuje ECU silnika. Słabe rozwiązanie ale działą. Traktuje je jako tymczasowe.

Jaki numer błędu masz przy checku ??? Ja miałem 45.

Blend
08-09-06, 23:09
sprawdź to: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=4109

jareks34
10-09-06, 20:39
mnie wyskakuje blad 304 awaria czwartego cylindra. Prawdopodobnie poszedl 4 wtrysk gazu i stad zapala sie check.Podjade do gazownikow nich poprawia i kaze zalozyc emulator drugiej sondy.Jak bedzie wtedy dobrze jade wywalic kat. i zakladam rezonator.Chce jeszcze sprobowac przed tym podlaczyc sie z druga sonda do tej pierwszej i zobaczyc wtedy jak bedzie sie zachowywac auto.Mam jeszcze pytanie czy jest mozliwosc podlaczenia do tego silnika i nnego kompa ktory chodzi na obd1 i czy duzo jest wtym przerobki

Furious
10-09-06, 21:01
Mam jeszcze pytanie czy jest mozliwosc podlaczenia do tego silnika i nnego kompa ktory chodzi na obd1 i czy duzo jest wtym przerobki
a jaki inny komputer ty chcesz podlaczyc? :roll:

rem36
10-09-06, 21:08
bedzie wtedy dobrze jade wywalic kat. i zakladam rezonator

a jak zamierzasz to zrobic przy katalizatorze zespolonym z kolektorem ?



Mam jeszcze pytanie czy jest mozliwosc podlaczenia do tego silnika i nnego kompa ktory chodzi na obd1 i czy duzo jest wtym przerobki

Podlacz sobie P2E z wersji euro, one mialy jedna sonde.

jareks34
10-09-06, 22:11
obetne kat a do kolektora chce dospawac flansze bym mogl przykrecic rezonator

rem36
10-09-06, 22:31
obetne kat a do kolektora chce dospawac flansze bym mogl przykrecic rezonator


hmmm to tak troche jakby jechac z warszawy do katowic przez budapeszt, mozna tylko na milosc boska poco?

poczytaj troche o kolektorach od d16y7/d15z6...

jareks34
10-09-06, 23:46
myslalem o tym
http://img244.imageshack.us/img244/7967/mrcchc02sint0.th.jpg (http://img244.imageshack.us/my.php?image=mrcchc02sint0.jpg)
i dlatego chce dospawac flansze do kolektora