PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż klimy - co potrzeba?



Matt69
09-04-10, 12:24
Witam.
Tak jak w temacie, a dokładniej: od 2 miesięcy jestem posiadaczem Civic'a HB z 92 roku z silnikiem D15B2 wersja że się tak wyrażę najbardziej podstawowa, a w związku z tym że zbliża się lato pasowało by zrobić coś z duchotą w aucie same przyciemniane szyby nie wystarczą bo fotele są z czarnej skóry i chciałbym sam zamontować klime tylko problem z tym co zakupić do jej montażu?? Chodzi mi tutaj o wszystkie potrzebne części :)

J.J.
09-04-10, 12:47
Też się przymierzałem, żeby kupić jakąś używkę, było kilka sztuk niedawno na forum ceny ok 600-700zł. Ale w końcu spękałem, że wydam jakiś 1000zł z nabiciem i sprawdzeniem szczelności, a potem się okaże, że po miesiącu przestanie mi działać. Z montażem ponoć nie ma większych problemów, tylko, że zdaje się musisz mieć klimę od D serii, no i najlepiej wyprodukowaną po 1994 - chodzi na R-134a, wcześniejsze były na R12, który już wycofano z produkcji.

UkiNH
09-04-10, 13:49
jak by ktoś był zainteresowany to mam kompletną klimę do serii d:

http://allegro.pl/item989213599_kompletna_klimatyzacja_klima_civic_9 2_95_5gen.html

Wszystko co jest potrzebne, klima jest prawde mówiąc jeszcze zamontowana w aucie i działa.
Dopiero jak ktoś kupi to wymontuje bo to 2 godzinki roboty:]

Jak ktoś z forum ją kupi to wysyłka gratis.

piotrstrojek
09-04-10, 16:57
Własnie - dzięki linkowi zgarnąłem ją ;)

kluczykpl
09-04-10, 21:30
podlacze sie i tez mam klime na sprzedaz , wiecej info na PW.



a tak do tematu to z montazem nie ma najmiejszego problemu, jak ktos ogarnia klucze i ma zdolne lapki to sam zalozy, pozniej tylko nabic i dziala.

rooter666
09-04-10, 22:26
przydało by się fotostory z montażu klimy :)

Cysiek
09-04-10, 22:27
ja może w ten weekend zrobię :)

spychu
09-04-10, 23:07
Wy to najpierw dobrze sprawdzcie czy te klimy ktore kupujecie sa na R134A bo w 5genie poczatki lat produkcji byl freon, ktorym to w zasadzie juz nigdzie nie nabijecie a dopiero od 94 roku klimy byly na R134A.

Cysiek
09-04-10, 23:38
spoko spoko to było moje pierwsze pytanie do sprzedających

toby86
10-04-10, 00:05
tak dla zainteresowanych - na jakimś forum (chyba H3M) natknąłem się na info że klima z civica 6gen. 5d również podejdzie bez problemów do civica V.

UkiNH
10-04-10, 10:13
freon nabijają bez problemu jeszcze i długo nabijać będą, póki jest zapotrzebowanie:]
w Krakowie przynajmniej w 4 miejscach można to zrobić

spychu
10-04-10, 12:20
Chyba nie mówisz o R12. Najwyżej moga nabijać jakimś jego zamiennikiem, w Łodzi bardzo ciężko znaleźć kogoś kto Ci to zrobi i większość zakładów jak słyszą, że masz klime na R12 to Cie grzecznie spławiają.

Tompro
11-04-10, 07:18
Chyba nie mówisz o R12. Najwyżej moga nabijać jakimś jego zamiennikiem, w Łodzi bardzo ciężko znaleźć kogoś kto Ci to zrobi i większość zakładów jak słyszą, że masz klime na R12 to Cie grzecznie spławiają.

Bo według przepisów mają obowiązek zdemontować taką klime. A poza tym to nie jeździsz z tym na serwis klimy a na serwis lodówek :D Też jakiś czas miałem na R12 ale znudziła mi się zabawa z nabijaniem w wybranych miejscach i teraz siedzi na hcf 134a.


tak dla zainteresowanych - na jakimś forum (chyba H3M) natknąłem się na info że klima z civica 6gen. 5d również podejdzie bez problemów do civica V.

Podejdzie, nawet u mnie siedzi w 5 gen.

lyski1981
11-04-10, 11:56
ale co musi być klima do d seri i do b czy nie ma z tym żadnych klopotow i moge zaladowac taką i taką?

MandaryN89
11-04-10, 13:08
Panowie opisujecie iż do 5 gena 1.5 klima powinna być od D serii a jeśli chciałbym wsadzić klime do Del Solki 1.6 125 KM ? ( nie mam pojecia jakie ma oznaczenie silnika )

spychu
11-04-10, 13:54
ale co musi być klima do d seri i do b czy nie ma z tym żadnych klopotow i moge zaladowac taką i taką?
Generalnie klima między B a D różni się tylko kompresorem i końcówki przewodów dochodzące do kompresora są inaczej wyprofilowane ale to żaden problem.

Cała reszta jest taka sama. Kompresor z B nie pasuje do łapy z D i na odwrót więc najlepiej jakbyś szukał kompletnej z B.

Cysiek
11-04-10, 17:29
ja jak narazie jestem po zamontowaniu chłodnicy i nagrzewnicy, za dwa tygodnie ruszam z łapą i kompresorem, ogólnie całość jest raczej banalna

ewentualnie jak mogę sprawdzić przed zamontowaniem czy z kompresorem jest wszystko ok? bo z napinaczem na bank łożysko do wymiany

mtothaj
12-04-10, 21:50
Czy ktos sie orientuje czy wszystkie sprezarki na HFC 134A z B-serii mozna stosowac na przemian tzn. czy np. sprezarka z ITR (B18C6) podejdzie do Civic VTi EG6 B16A2?

stanik84
13-04-10, 19:25
Przy okazji zakładania kimy proponuje sprawdzić, a w razie konieczności wymienić paski wieloklinowe. Sporo roboty zaoszczędzimy przy późniejszej eksploatacji.

Tompro
13-04-10, 21:41
Czy ktos sie orientuje czy wszystkie sprezarki na HFC 134A z B-serii mozna stosowac na przemian tzn. czy np. sprezarka z ITR (B18C6) podejdzie do Civic VTi EG6 B16A2?

Podejdzie.

J.J.
14-04-10, 22:16
Ja się chyba jednak skuszę na montaż klimy. Dlatego Cysiek liczę, że zrobisz to fotostory :) Na pewno wielu userom się przyda.

Cysiek
14-04-10, 22:34
no narazie mogę pyknąć jakieś takie poglądowe fotki, parownik i skraplacz zamontowane narazie, łapa i kompresor pewnie w następny weekend i wiązka i ot tyle cały montaż :)

J.J.
15-04-10, 22:27
Brzmi prosto, podpierasz się samym manualem?

Cysiek
15-04-10, 22:29
heh zacząłem bez manuala, teraz tylko sobie tak przeglądnąłem która rurka gdzie idze

Nowy Kubi
16-04-10, 00:07
Do Del Sola D16 jest taka klima jak do V gen D serii. Jedyna różnica to że nakładkę przycisku AC trzeba od del Sola. Ale w przeciwienstwie do Cifa, nawet jak tej nakładki nie ma to i tak pod zaslepką jest cały przycisk a nie sam switch.

ejzon
07-05-10, 07:53
odświeżę trochę temat jako że zbliża się lato :P mam już zamontowany cały zestaw do EG5 ale nie pasuje mi jedna kostka, mianowicie ta która przychodzi do parownika który znajduje się pod deską rozdzielczą. W parowniku jest wejście na 3 piny a z wiązki wychodzi kostka na 2 piny :/ ktoś może wie jak to obejść ?? czy jednak potrzebował bym wiązki z 3 pinami ??

i drugie pytanko .. czy przy swapie klimy trzeba wpiąć jakiś dodatkowy bezpiecznik w puszce bezpieczników pod maską ?? bo jak narazie nie mam podłączonej kostki wyżej opisanej a kompresor się nie załącza po naciśnięciu guzika A/C

Tompro
07-05-10, 08:11
odświeżę trochę temat jako że zbliża się lato :P mam już zamontowany cały zestaw do EG5 ale nie pasuje mi jedna kostka, mianowicie ta która przychodzi do parownika który znajduje się pod deską rozdzielczą. W parowniku jest wejście na 3 piny a z wiązki wychodzi kostka na 2 piny :/ ktoś może wie jak to obejść ?? czy jednak potrzebował bym wiązki z 3 pinami ??

i drugie pytanko .. czy przy swapie klimy trzeba wpiąć jakiś dodatkowy bezpiecznik w puszce bezpieczników pod maską ?? bo jak narazie nie mam podłączonej kostki wyżej opisanej a kompresor się nie załącza po naciśnięciu guzika A/C

Ten trzeci pin to jest zasilanie czujnika. Możesz podłączyć te dwa kable i dodatkowo zasilanie lub zmienić sam czujnik. Mam taki dwu pinowy to jak coś to odezwij się na pw.

Kompresor załączy się dopiero wtedy jak będzie klima nabita oraz ten czujnik co masz teraz odłączony będzie zwierał te wolne piny.

Nie ma potrzeby wkładania żadnych dodatkowych bezpieczników.

ejzon
20-05-10, 14:31
możesz mi powiedzieć jak podpiąć te kabelki i skad wziąść zasilanie dla tego czujnika ?? pytam tak w razie czego jak bys nie znalazł tego czujnika na 2 piny ;)

ejzon
07-06-10, 07:37
TERMOSTAT A/C ktoś mi powie za co odpowiada, i co może spowodowac jego brak ??

klimatyzacje starego typu bez żadnej regulacji temperatury. Włącza się ją przyciskiem i działa do póki temperatura parownika nie spadnie do -0,5*C ponownie włącza się, gdy temperatura parownika osiągnie +5*C. Temperaturę bada termostat przyklejony do parownika i odpowiednio załącza lub rozłącza obwód

czyżby tylko po to ?

mizer
10-06-10, 15:33
Tak, tylko po to - jak masz klime manualna, oprocz tego masz jeszcze osuszacz w komorze silnika ktory osusza czynnik + kontroluje czy cisnienie w ukladzie jest odpowiednie - jesli jest za niskie lub za wysokie nie pozwala na zalaczenie sie kompresora

Bodzlo
11-06-10, 21:33
mizer:Dtroche pomieszałes ale luz osuszacz faktycznie jest do filtrowania itd ale do kontroli cisnienia jest czujnik który jest na nim :)

Piatek
19-06-10, 19:02
podłącze sie i ja :)
Chce do 5 gena załozyc z 6tki, i teraz tak:
kompresor podejdzie bo oba silniki D seri. co z rurkami, parownikiem i chłodnicą ??

( Dawca EJ9 ) -> Pacjent EH9

Tompro
19-06-10, 19:22
podłącze sie i ja :)
Chce do 5 gena załozyc z 6tki, i teraz tak:
kompresor podejdzie bo oba silniki D seri. co z rurkami, parownikiem i chłodnicą ??

( Dawca EJ9 ) -> Pacjent EH9

Było wiele razy napisane, z 6 gen do 5 gen nie podejdzie. Szukaj z 5 gen albo z 5D.

rooter666
04-07-10, 10:13
mam na oku klime z anglika EJ9 3D i chce to włożyć do europejskiego EJ9 3D, chłodnica i spreżarka padpasują najpewniej , konsola środkowa chyba też a jak z resztą ?

Exspider
04-07-10, 13:23
Ten trzeci pin to jest zasilanie czujnika. Możesz podłączyć te dwa kable i dodatkowo zasilanie lub zmienić sam czujnik. Mam taki dwu pinowy to jak coś to odezwij się na pw.

Kompresor załączy się dopiero wtedy jak będzie klima nabita oraz ten czujnik co masz teraz odłączony będzie zwierał te wolne piny.

Nie ma potrzeby wkładania żadnych dodatkowych bezpieczników.

witam ,,,a jak by zamienil poprostu wiazke kabinowa ktora ma 3 piny w zestawie ?????????bo mam taka ktora wolna leze mi w garazu

Tompro
04-07-10, 14:53
witam ,,,a jak by zamienil poprostu wiazke kabinowa ktora ma 3 piny w zestawie ?????????bo mam taka ktora wolna leze mi w garazu

Możesz zamieniać, ale nie ma to znaczenia która jest wersja wiązki, bo to zaslianie +12V bierzesz obojętnie skąd i też będzie chodzić.

spychu
04-07-10, 23:39
mam na oku klime z anglika EJ9 3D i chce to włożyć do europejskiego EJ9 3D, chłodnica i spreżarka padpasują najpewniej , konsola środkowa chyba też a jak z resztą ?
Jedyne co podpasuje to chłodnica klimy i sprężarka oraz osuszacz z łapą go trzymającą, no i przekażniki pod maskę też podpasują :)

Cała reszta jest inna, Przewody idące pod maską są inne, sam parownik też jest inny, w żaden sposób nie zdrutujesz aby pasowało.

Klima musi być z LHD.