PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny prześwit po swapie zawieszenia z EK4 Type-S



LuckyPhoto.pl
07-04-10, 23:39
Witam!

Tydzień temu przekładałem zawieszenie z EK4 Type-S do mojej EJ9. Zawieszenie ma przejechane koło 160tys., prawie nowe sprężyny Eibacha z przodu, z tyłu natomiast jest (chyba) seria, bądź stare sprężyny nie wiadomego pochodzenia. Zawias brałem od kumpla, jeździłem i widziałem wcześniej jak jego EK4 leżało wysokościowo. Domyślałem się, że przód nie usiądzie tak jak u niego, ze względu na różnicę w wadze jednostek napędowych. Co do tyłu natomiast byłem prawie pewien, że będzie tak samo. U kumpla prześwit między nadkolem, a oponą z przodu wynosił ok.1, 1.5cm. Z tyłu prześwit był większy o ok. 2, 2.5cm.
Przejeździłem na tym zawieszeniu 5 dni, w tym ok. 100km po mieście, po malutku, bez szaleństw żadnych itd. Teraz, po 5 dniach przód leży jak trzeba, tył natomiast po stronie prawej (pasażera) opadł lekko, ale ze strony lewej (kierowcy) opadł tak, że ledwo mieści się dłoń między nadkolem, a oponą (niżej niż przód, w EK4 takie zjawisko nie występowało). Teraz różnica wysokości między lewą stroną, a prawą wynosi dobre 4-5cm :(
Sprężyna jest cała (nie pęknięta) amortyzator również nie zmienił swojego wyglądu od czasu montażu.

Co może być przyczyną ? Nie wierzę, że 6g są AŻ tak krzywe... No i co najważniejsze, w EK4 zarówno obie strony z przodu, jak i z tyłu (względem siebie) były na mniej więcej równej wysokości.

Pozdrawiam i czekam na pomoc :(

arturwwa
08-04-10, 10:44
mialem tak samo, tylko ze z przodem w swoim 5 genie. na oko sprezyna byla cala, dopiero po wyjeciu amortyztora okazalo sie, ze sprezyna jednak byla peknieta.

LuckyPhoto.pl
08-04-10, 14:20
OK, w takim razie wyciągnę amor i obada się sprężynę porządnie. Jest trop ... dzięki ;)

arturwwa
08-04-10, 15:56
tylko sie nie denerwuj, jesli sie okaze ze to jednak nie to :D jak wyjmiesz to sie dokladnie przyjrzyj amorowi czy nie wylany, sprezyne ZDEJMIJ i obadaj.

LuckyPhoto.pl
21-05-10, 19:03
No więc nieco odświeżę temat- okazało się, że tylne sprężyny są całe. No więc w czym rzecz ?

gruszkin
21-05-10, 19:23
może są odwrotnie włozone? to sie zdarza;p

LuckyPhoto.pl
21-05-10, 23:12
Tzn ? Co z czym może być odwrotnie włożone ? Przednie amory z tylnymi ? :p

gruszkin
22-05-10, 15:06
szczerze mówiąc sam sobie tego nie wyobrażam, tu na forum któs tak zrobił że wsadził spręzyny odwrotnie i piało wysoko dupsko a przód na glebiszczu leżał. chyba chodziło o relacje góra-dół choć sam nie wiem jak to mozna źle zamontować. jest tez opcja że spręzyna zapiera się od góry o taki kołnież i nie lezy ze tak powiem w swoim łożysku.

LuckyPhoto.pl
22-05-10, 23:54
Wszystko byłoby "teoretycznie" możliwe do zrobienia, ale sęk w tym, że całe amory razem ze sprężynami byłby przekładane żwycem z EK Type-S kumpla (który w międzyczasie montował sobie gwint) do mojej EJ9, więc wszystko było wsadzone poprawnie i bez możliwości jakiejkolwiek pomyłki.