PDA

Zobacz pełną wersję : Jamexy -60



bartosz85
07-04-10, 20:18
jak w temacie co sądzicie o tych spręzynach i jak auto siada na nich??????
albo czy ktoś z Was je ma ..
z gory dzięki za odpowiedzi

kaaliber
07-04-10, 21:33
Jamexy...... sam osobiście ich nie mam ale kolega je miał dokładnie 4,5 miesiąca i poszły do smieci.. bo poprostu pękły. wiadomo są tanie.. ale jeszcze duuużo im brakuje do springów dobrych firm.

misiek707
07-04-10, 22:01
Ha to co on wyczyniał ze mu pekly. Ja na swoich jezdze ponad pol roku i wszystko oki z nimi. Do jazdy w miare spokojnej bez smigania po torze w sam raz.

jankes82
08-04-10, 07:58
Tydzien temu zalozylem jamexy 40mm do swojej hondziny przod zjechal bardzo ladnie miedzy nadkolem a opona 195/50R15 przeswit wynosi ok 3,5 cm, za to tyl nie sprostal moim oczekiwaniom,auto nadal siedzi dosc wysoko przeswit w granicach 6cm.Jezeli chodzi o wlasciwosci jezdne to auto stalo sie troszke twardsze lecz nadal precyzyjnie wybiera i tlumi nieruwnosci, wiec mozna zdecydowaniej pokonywac zakrety chociaz do kompletnego utwardzonego zawieszenia jeszcze duuzo brakuje... odradzal bym zakladanie na seryjne amorki sprezyn 60mm poniewaz bezpieczne i rozsadne obnizenie auta na seryjnych amortyzatorach to 40mm bez skracania ich zywotnosci.

bartosz85
08-04-10, 16:43
tak dla sprostowania ja mam HR -35 amory i sprezyny i wlasnie chce same sprezyny jamexa -60 i dlatego moje pytanie a nie chce zalozyc ich i zebym za 2 dni scigaal bo bedzie albo za nisko albo za h,..owo... ;P

najlepiej by pasowala osoba ktora ma - 60 jamexa ???

pwl
08-04-10, 19:23
Czekaj... Chcesz zamienić markowe springi na gówno tylko po to, żeby było niżej? Fajnie.

bartosz85
08-04-10, 19:29
Czekaj... Chcesz zamienić markowe springi na gówno tylko po to, żeby było niżej? Fajnie.

nie chce zmieniac tylko sie narazie pytam i dopytuje co na ten temat kazdy sadzi ... zreszta te markowe HR juz maja ze 4 wiosny..

wiec jesli cos wiesz pisz w temacie..:mad:

dimo
08-04-10, 19:48
Tydzien temu zalozylem jamexy 40mm do swojej hondziny przod zjechal bardzo ladnie miedzy nadkolem a opona 195/50R15 przeswit wynosi ok 3,5 cm, za to tyl nie sprostal moim oczekiwaniom,auto nadal siedzi dosc wysoko przeswit w granicach 6cm.Jezeli chodzi o wlasciwosci jezdne to auto stalo sie troszke twardsze lecz nadal precyzyjnie wybiera i tlumi nieruwnosci, wiec mozna zdecydowaniej pokonywac zakrety chociaz do kompletnego utwardzonego zawieszenia jeszcze duuzo brakuje... odradzal bym zakladanie na seryjne amorki sprezyn 60mm poniewaz bezpieczne i rozsadne obnizenie auta na seryjnych amortyzatorach to 40mm bez skracania ich zywotnosci.

dobrze gada polać mu:D podpisuję sie pod tym

[H] Dylu [H]
08-04-10, 20:29
nie chce zmieniac tylko sie narazie pytam i dopytuje co na ten temat kazdy sadzi ... zreszta te markowe HR juz maja ze 4 wiosny..

wiec jesli cos wiesz pisz w temacie..:mad:

ale po co się złościsz od razu ?? ktoś skrytykował pomysł i już jest oburzenie ?? :D

4 lata dla sprężyn do żaden okres... i sądzę, że znacznie lepiej spisywać się będzie ten zestaw H&R który posiadasz, niż używane amorki, na niższych sprężynach o sporo gorszych właściwościach pracy.

także popieram zdanie, że nie warto zakładać tych Jamexów, tylko dla zmiany efektu wizualnego, jak masz sprawdzający się markowy zawias, bo tylko pogorszysz sobie właściwości jezdne.

kaaliber
08-04-10, 21:02
W życiu bym nie zamienił springów H&R na jakieś no-name z allegro!!!

bartosz85
09-04-10, 14:29
no okej Przekonaliście mnie :D heheh zostaje jak jest...takze już prosze nie pisać nic :)

dzieki za odpowiedzi:D

dimo
09-04-10, 17:04
no-name z allegro

nie przesadzaj... to nie są no-name'y... co najwyżej mogę się zgodzić, że nie jest to górna półka...
a o tym ze jakas spreżyna Jamexa pękła pierwszy raz słyszę... ja mam swoje blisko rok i nic sie złego nie dzieje.. zreszta po 4,5 miechach jeszcze Twoj kumpel ma gwarancje więc niech oddaje.

TENCIO
09-04-10, 17:05
dobra alternatywa sa Weitecki -60 mm, mialem w ej1 i bylem bardzo zadowolony, sztywno, ale nie przesadnie