PDA

Zobacz pełną wersję : Kamień w chłodnicy !!



greknov
03-09-06, 16:16
Witam
Kupiłem Hondiczke 1.5 16v 94 r. Coupe 188 tyś przebiegu poprzedni właściciel burak jakiś lał cały czas wode do chłodnicy jest mały wyciek ale to mały problem jak na razie problemem jest to że zrobił się nalot kamienia , widać go na korku od wlewu , i na węzyku w zbiorniku wyrównawczym , czy jest możliwośc że bardziej w głębi w silniku czy nawet w całej chłodnicy jest też kamień i jak tak to jak się go pozbyć jest jakiś preparat czy coś w tym stylu ?? A moze zaleje kretem :) he he Pozdro

M@rcin
03-09-06, 17:05
Słyszałem że niektórzy robią płukanke wodą z octem ale obawiam sie że po takim zabiegu to może się porozszczelniać to tu to tam i będzie ciekł płyn :/

rafalb33
03-09-06, 21:28
Woda z octem moze pomóc, bo dobrze rozpuszcza wapn czyli kamien.Mozna do tego dolac bardzo małą ilosc jakiegos srodka z rotworem kwasu fosforowego (np. lizol do czyszczenia kibli) taka mieszanka jest bardzo skuteczna, ale nie biore za to odpowiedzialnosci :D

Napewno bezpieczniej bedzie kupic np srodek valvolina Radiator Flush do czyszczenia ukladu chłodzenia, ale osobiscie go nie urzywałem takze nic o nim nie wiem. kosztuje kilkanascie złotych, takze warto sprubowac.

michal750
03-09-06, 23:05
Ja slyszalem o kapieli w roztworze kwasku cytrynowego. Sam to stosowalem , ale nie zauwazylem poprawy.