PDA

Zobacz pełną wersję : kompresja na cylindrach



mroku
04-04-10, 22:01
Witam

Problem z moja Hania zaczal sie od ubywania oleju w sierpniu 09'. Najbardziej ubywalo w trasie przykladowo na 150 km raz zezarla 1 litr, ale okazalo sie ze byl wyciek na zimeringu miedzy skrzynia a silnkiem. Po wymianie tego dalej ubywalo tyle ze mniej. Teraz bierze ok. 1 litra na 3000km. Podejrzewam najgorsze i sprawdzilem u mechanika kompresje na cylindrach. Troszke mnie zaskoczyla bo wskazywalo rowno na wszystkich ( fajnie ) ale o zgrozo 18 atmosfer na kazdym. Czy jest to rezultat zje...o miernika ( to byl nowy miernik tak powiedzial mi mechanik), czy po prostu dzieja sie juz jakies dziwne rzeczy i sa to ostatnie podrygi silnika ?? Druga sprawa jest taka ze troszke spadla moc, troszke wiecej pali ( nieduzo wiecej bo tylko o 0,3 litra / 100km ) i zdarza mu sie "zawachac" przy przyspieszaniu tzn. czasem przytrzymuje na ulamek sekundy i dopiero zaczyna, a czasem dlawi. Dodam ze mam silnik D14A4.
Bardzo bym prosil o pomoc
Pozdrawiam

jero11
04-04-10, 22:12
Jeśli chodzi o spalanie oleju to nie sugeruj się ciśnieniem na cylindrach;)
Poczytaj o remontach silników, na forum jest o tym dużo.

mroku
05-04-10, 00:08
no sugerowalem sie kompresja na cylindrach bo przeciez jakby byla za niska to by oznaczalo ze pierscienie juz nie trzymaja i spala olej czy cos:) tylko nie wiem co myslec o wyzszej kompresji

dimo
05-04-10, 00:13
Może chlać olej bo pierścień zgarniający jest styrany, ale kompreche będzie trzymać;)
a wyższej kompresji pewnie i nie ma, bo sam mówiłeś ze miernik był nowy/wadliwy.

mroku
05-04-10, 00:22
moze zle sie wyrazilem o tym mierniku bo ja wyrazilem tylko przypuszczenie czy byl wadliwy:). a czy byl czy nie to nie wiem a ze byl nowy to wiem a nowy nie rowna sie wadliwy:). aha i dodam ze olej jest bardzo brudny po kilku tysiacach. chodzi mi o to czy takie objawy sa objawami rozpieprzonego juz silnika i czy moze byc wyzsza kompresja , tzn. az o tyle

dimo
05-04-10, 00:30
brudny olej tzn jaki?? to ze ciemny jest to normalne, nienormalne by było jakby był czysty..
kompresja jest wynikiem wadliwości pomiaru/urządzenia, bo jesli bylby silnik na wykonczenie to predzej kompresja by spadła niz wzrosła.

jasiek09
05-04-10, 11:07
Jesli pierscienie olejowe sa zuzyte bedzie podbijalo kompresje bo olej doszczelni w czasie pomiaru pierscionki z gladzia cylindra,ale 18 Atmosfer to i tak przyduzo