PDA

Zobacz pełną wersję : ściaga w lewo



Tomado
03-04-10, 19:09
witam od jakiegos czasu mam problem auto mi sciaga na klewa strone przy jezdzie jak i przy gwaltowniejszym ruszeniu oraz hamowaniu wtedy kierownica skreca sama o okolo 90 stopni ;/ co to moze byc? prosze o pomoc...
Pozdro

amon
03-04-10, 19:22
Zbierzność ustaw, ale najpierw sprawdz stan zawieszenia tzn czy nie masz luzów i nic nie trzeba wymienić

Skowron48
03-04-10, 19:41
sprawdź drążki kierownicze czy nie do wymiany. Może po części być wina także skrzywionej lub źle wyważonej felgi. Na swoim przykładzie, wyprostowałem i wyważyłem przy okazji zakładania nowych letnich opon i po problemie, ale nie wiem jak to u Ciebie.

Tomado
03-04-10, 20:36
wymienialem jeden drazek kierowniczy niedawno. przekladalem nawet kola z przodu na tyl a z tylu na przod i to samo jest;/ jak wymienilem drazek kierowniczy to trzeba ustawic zbierznosc? co moze byc jeszcze przyczyna?

misiek707
03-04-10, 21:00
Jedz na ustawianie geometri kol przednich i tylnych. Wtedy wyjdzie ci co jest. W najgorszym wypadku auto bylo kiedys walone mocno i naprostowane np. podluznice w koncu sie spowrotem odksztalcily i auto jest krzywe :P ale moze to tylko cos z ukladu zawieszenia.

kaaliber
04-04-10, 08:43
jak sam wymieniałeś drążek kierowniczy to masz na 100% zła zbieżność po wymianie drążka musisz ustawić zbieżność !!!!! jedz niech ci dobrze ustawią i bd okk :D:D

kar_kalim
16-04-10, 15:37
@Tomado
Udało Ci się rozwiązać ten problem? Mam identycznie od roku i nikt nie umiał powiedzieć co to może być. Przekładałem koła, trzy razy na zbieżności był, bo wymieniane co i raz jakieś graty w zawieszeniu i nadal to samo. Na zimowych oponach trochę mniej wyrywa kierownice, ale to pewnie dlatego, że są cieńsze (175) niż letnie (205).
pzdr

Sąsiad
16-04-10, 16:00
W moim przypadku było to tak:

Wymieniłem tuleje, te które wymagały wymienienia i zrobiłem zbieżność.
Okazało się, że nadal ciut ściąga.
Opony były nówki sztuki, więc temat musiał tkwić w feldze.
Przełożyłem felgi i jest wszystko git.
Musiała być felga gdzieś walnięta.

Generalnie to:

- tuleje w wahaczach,
- drążki kierownicze
i jedziesz na zbieżność.

Jeśli jest z nią ok i nadal ściąga, to muszą to być opony/felgi.
Nie ma cudów. Nic innego nie ma tam co możę Cię "ściągać".

Tomado
29-08-10, 18:24
odgrzewam kotleta... wymieniłem dwie tuleje wachacza te duże z przodu, drążek i końcówke drążka od strony pasażera i nadal przy predkościch 100-120 drży mi kierownica... Co może być jeszcze przyczyną tych drgań?? HELP

skolopendra
29-08-10, 18:37
opony.etc...

Tomado
29-08-10, 19:12
opony mam nówki 195/50 15" i teraz jakie ma być ciśnienie bo z przodu mam 2,5 a z tyłu 2

teg
30-08-10, 13:45
A nie masz nalepki z ciśnieniami? Jak otworzysz drzwi kierowcy, tak trochę niżej powinna być. Chyba że auto tłuczone, lepki nie ma a ściąga bo jest krzywe.

pablo_020
30-08-10, 15:07
Tylko, że na nalepce jest opona 175/65/14, wiec chyba ciśnienie na oponie 195/50/15 powinno być inne.
Ja mam 2,4 przód i 2,2 - 2,3 tył

WaSSIL
30-08-10, 17:43
Dla przykładu: u siebie mam 195/55/15 i ciśnienia 2,5 przód / 2,4 tył choć na tabliczce znamionowej pisze 2,2 / 2,1 ale z większym ciśnieniem na letnich oponach jeździ mi się lepiej...

Tomado
04-02-11, 14:09
no i znów musze odgrzać temat niestety. Nadal jest problem drżenia kierownicy tylko że już od 80-90km/h opony to być nie mogą bo mam zimówki nowe i nadal ściąga w lewo lekko. Co to może być? Mechanik powiedział że w zawieszenie jest dobrze wymienione były tylko te przednie tuleje i powiedział że tylne też nadają sie juz do wymiany. Czy może to być ich wina? Mówił też o maglownicy bo jest mały luz czy może to być wina tej maglownicy?

skolopendra
05-02-11, 13:16
czy może to być wina tej maglownicy?

tak

GT-R
05-02-11, 13:31
Może też być wina półośki.

Tomado
07-02-11, 16:30
ile moze kosztować wymiana maglownicy? No i sama maglownica ile kosztuje? Auto jest bez wspomagania

douen
07-02-11, 19:51
łożyska sprawdzałeś? Drżenie może być od tulejek, końcówek drążków, drążków, felg, opon, niewyważonych kół, no i łożysk.

Maroo1981
27-10-14, 14:35
Odświeżam temat:
Honda ściąga w delikatnie w lewo, bieżnik kół przednich ma delikatnie startą wewnętrzną część koła bieżnika.

Proszę o pomoc!

Sewko
28-10-14, 16:10
Zbieżność ustaw.

skolopendra
29-10-14, 18:07
Proszę o pomoc!

zamień koła na osi

Maroo1981
06-11-14, 23:19
Dałem koła z lewa na prawą i jakimś cudem teraz ściąga na drugą stronę (już niewidoczenie na prawo) ; )

piotreek23
07-11-14, 17:40
@Maroo1981 a byłeś na kontroli zbieżności?

Piekal
10-11-14, 17:52
Witam. Mam problem ze swoim eg3. Wymienilem drazki kierownicze,koncowki,tulejki zawieszenia bylem na zbieznosci. Mna postoju gdy ruszam kierownica strasznie cos puka,pewnie maglownica . Dodam ze sciaga mnie w lewo kola na 100%proste. Co to moze byc.? I czy z maglownica mozna cos zrobic.?

GizY
10-11-14, 19:07
pukajaca maglownica:confused: slabych masz mechanikow skoro ustawiaja zbieżność i auto dalej jedzie tam gdzie chce.. sprawdzenie zawieszenia przynajmniej w mojej okolicy to koszt 20-30zl.. wjezdzasz na rolki/szarpaki i masz wszystko na talerzu.. jesli zawieszene dobre i zbieznosci tez jestes pewien to szukaj dalej.. cisnienie w kolach, wadliwe opony, krzywe felgi itd itp;]

Piekal
10-11-14, 21:35
No tak maglownica puka. Mozna cos z tym zrobic?

kepa416
10-11-14, 23:13
Mam podobny problem, wymienione całe przednie zawieszenie poza amorami i sprężynami. Zauważyłem że od kiedy posiadam auto kierownica była bardziej ustawiona w lewą stronę ale był do wymiany górny sworzeń. Po wymienia i przy okazji wszystkich tulejek i wahaczy na nowe problem wręcz się się nasilił. Zbieżność zrobiona na dwóch stacjach jest ok a cały czas wydaje się że auto skręca łatwiej w lewą stronę, łatwiej jest kręcić w lewo ale tak do 30 stopni ruchu kierwnicą i słabiej wraca do prostego kierunku jazdy z lewego skrętu niż z prawego.

piotreek23
10-11-14, 23:21
No tak maglownica puka. Mozna cos z tym zrobic?
Dać do regeneracji? Wymienić na sprawną używkę?

wwljohn
11-11-14, 20:27
Co do wszelakich bić, drżeń...

1. W przypadku gdy ktoś ma nowe opony niech się tym nie sugeruje. Ostatnio kolega miał problem. Robił wszystko. Pojechał któregoś dnia do zakładu, gdzie stary mechanik pokręcił wąsem, zdjął opony, przekrecił o 180 stopni na feldze i jak ręką odjął. Powiedział, że czasem nowe opony źle się ułożą.

2. Ściąganie auta - ślad opony, mimo dobrej geometrii niestety jest to tylko teoria. Przerabiany temat. Niby na kompie wychodziło w tolerancji a była dupa. Najlepiej pojechać na rolki gdzie sprawdzają hamulce. Jak pójdzie przód i auto zacznie na tych rolkach wędrować, tak że diagnosta musi ciągle kątrować , a opony na pewno są dobre to niestety nadal geometria jest do poprawy. Ostatnio w mercu tak miałem. Uporało się z tym ASO. Żaden pseudo specjalista nie wiedział, albo nie powiedział, że potrzebne są rozpórki serwisowe. Tylko jeden Bosh Car Service. Co się okazało, wszędzie było dobrze, rece mi opadały bo delikatnie znosiło. Okazało się że delikatnie trzeba ale to bardzo delikatnie poprzeczny wahacz przestawić i zbliżyć się bardziej do ideału. Jak ręką odjął. Możecie mieć krzywy wahacz, ew sanki. Samo z siebie się nic nie dzieje. Gdy auto wędruje w jedna przy przyśpieszaniu a w drugą przy hamowaniu to sworzeń najczęściej, ew któraś tuleja.

3. Bicie przy hamowaniu - nie zawsze tarcze. Czasem krzywa felga i co ciekawe czuć to tylko przy hamowaniu.