PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja projektorow ??



SAJENS
13-03-05, 22:29
Witka

Chcialem sie dowiedziec pare zeczy dotyczacych instalacji:

- Czy ringa mozna podlaczyc bezposrednio pod 12 V (w jednej lamie mam 2)
- Do lampek mam wiazke kabli (oryginalna) i nie zabardzo wiem jak ja podlaczyc :) (ale to elektryk bedzie podlanczal to sie pobawi)
- Od strony grila mam takia lampke podpiac ja jako co ? Na foto widac.
Ta malutka z drugiej storny niz kierunek tam jest zaruweczka 5W 12V
Jesli ktos moze mi powiedziec jak lampki popodpinac. Czyli gdzie dlugie gdzie mijania czy ringi maja sie swiecic jak sie jedzie na mijania? itp
- odrazu zrobie sobie z tylu szerokie swiatla czerwone :)


http://www.komar1970.pl/sklep/images/GERWYJ.jpg

Prosze o odpowiedz bo jutro rano o 10 jade zalozyc lampki do elektryka.
Dzieki SAJENS

Pati
13-03-05, 22:37
te male od wewnatrz to pewnie pozycje. zewnetrzna soczewa to normalne, a wewnetrzny halogen to długie. ringi podepnij se jak chcesz.

SAJENS
13-03-05, 22:50
A czy np obydwa ringi maja sie swiecic na normalnych lampach czy tylko np jeden ring ten wokol soczewki a w momecie gdy wlacza sie dlugie zpala sie drugi ring od halogena od dlugich a postojowe to 2 ringi i ta mala lampeczka?
Taka konfiguracja moze byc ?
SAJENS

Pati
13-03-05, 22:52
a kogo to obchodzi?

SAJENS
13-03-05, 22:54
Pytam jak podlaczyc zeby przeglad przeszedl. Pati moze ciebie to nie obchodzi ale mnie interesuje i to bardzo. Zbendy komentaz.
SAJENS

Rikoo
13-03-05, 22:55
Przegladu i tak ci nie przejda bo sa niedozwolone w Polsce inaczej swieca,a maja swiecie oby dwa

SAJENS
13-03-05, 22:58
No nie wiem czy inaczej siweca bo kupielem jes tak zeby byly przystosowane na europe maja bardzo duza regulacje kata swiecenia soczewki i halogenu. I wydaje mi sie ze da sie je ustawisc zgodnie z polskimi normami. Ok jutro pojade je zalozyc a po poludniu jak bede mial chwilke podjade na stacje diagnostyczna wyregulowac. Dzieki za opdowiedz. SAJENS

Octane
13-03-05, 23:54
Ja mam dokladnei takie same :D
Wiec te male od strony grila to sa pozycje,ja ich nei podlaczalem bo lipnie swieca na żołto a ringi na niebiesko.
Ringi obydwa powinny sie swiecic caly czas, tak jak w bejcachc jest.
Elektryk bedzei wiedzail jak to podlaczyc nei martw sie, mi to zamontowali b szybko i bez problemow
Soczewka sa to mijania a te bez soczewki to dlugie.
Wyregulowac da sie, u mnie oswietlaja pobocze wiec luz
PZDR

SAJENS
13-03-05, 23:57
A podlanczales to nowa instalacje ktora jest w komplecie z lampami gdzie sa 2 nowe przekazniki i nowe wtyczki czy podlaczyles bod standardowa instalacje ktora jest w samochodzie.
SAJENS

Octane
13-03-05, 23:59
Podlaczalem przez ta nowa instalacje.
Inaczej chyba nie da rady, zreszta nei wiem nie probowalem inaczej.
elektryk bedzie wiedzial o co biega, moj sie nawet nie zastanawial

SAJENS
14-03-05, 00:04
No to spoko dzieki za podpowiedz. Jutro bede wiedzial jak z nim gadac :)
SAJENS

Octane
14-03-05, 00:06
Powinni ci to na poczekaniu zrobic ;)
Tylko nie podlaczaj tej malej z boku bo lipnie wyglada :?

Pati
14-03-05, 08:16
jak lampka jest to wedle prawa musi swiecic. mozesz jej nie uzywac, ale ma byc sprawna.
swiecic to se moze i na dwa pobocza na raz - soczewka ma byc asymetryczna.
dla mnie ryba jak sobie top odlaczysz bo i tak nie przejdzie przegladu, a pytanie jak podlaczyc to jakbys pytal czy swicace spryskiwacze maja sie wlaczac z postojowymi, kierunkami czy przeciwmgielnym - ozdobnik - swieci jak se chcesz...

SAJENS
14-03-05, 08:44
Dobra dobra pati zrozumielem twoj kontekst po drugiej wypowiedzi.
I nie zakladal bym z gory ze nie przejgdzie przegladu bo mozesz sie zdziwic.
SAJENS

Octane
14-03-05, 10:38
Pati a myslisz ze na przegladzie beda wiedzieli ze to male ma swieciac bo ja watpie :grin:
No i tylko w tym modelu lamp jest to male, zupelnie nie potrzebne.
Przeglad to zalezy czy sprawdzajacy bedzie dociekliwy, przeciez szrotowe poldasy tez przechodza przeglady ;)

szpulek
14-03-05, 13:05
sajens: gdzie kupowales i ile Cie to kosztowalo? widzialem podobne w niemcach do kupienia.. pzdr

SAJENS
14-03-05, 13:48
Ja sprowadzalem sobie z USA. Wlasnie zamontowalem wypasnie wygladaja tylko ze ja mam pogieta maske i dodatkowo jeszcze wygienta listwe od zamka pod maska i troche szczeliny wyszly :) Bylem u blacharza i powiedzial ze jak autko odstawie do robienia to on sobie pospasowuje :) Ladnie wygladaja :)
POzdrawiam sAJENS

PAT
14-03-05, 14:15
a moze jakies foteczki???

SAJENS
14-03-05, 16:26
Ja zrobie zdjecionka t ozpoadam ale pognieciona maska to nie wyglada tak super :) HiHI no ale w poruwnaniu z seryjnymi to jest roznica.
SAJENS

Pati
14-03-05, 22:12
swiecą symetrycznie - wystarczający powód by nie przeszedł.
smarowania jakoś nie popieram - oszukujesz sie ze masz sprawny samochód...

SAJENS
14-03-05, 23:24
Hahaha pati teraz to napisales dzisiaj bylem na stacji diagnostycznej bo jak zalozylem lampy to musialem ustawic soczewki zeby nie bily na lewo i wysokosc :) i o dziwo lampki ustawione na normy Europejskie. Co prawda ten pan co robi przeglady (na autka nawet przywiezione z niemiec "pierwsza rejestracja") powiedzial ze wszystko jest ok poniewaz lamki sie ustawily super i jest tak jak byc powinno. Jedyne co mi zazucil to to ze w normach europejskich swiatla postojowe to musi byc jeden element swiecacy w lampie a nie tak jak w moim przypadku jest 2 rongi w lampie.
A wiec lampy przejda przeglad jedna zecz ktara musze zrobic przez przegladem to zamias ringow wpiac ta lampke od wewnatrz jako swiatlo pozycyjne.
Swaitla swieca w tym schemacie -/ -/ wiec jest tak jak byc powinno jest zlamanie jak od linijki wszystko dalo sie wyregulowac. Na spocie moge wam pokazac.

Mam pytanie jeszcze czy ci ktorzy maja te lampy zalozone tez macie takie swaitlo miejscami skupione bo mi powiedzial ze mam zarowki najzwyklejsze i dlatego pojawia sie taki efekt. Wystarczy zaopatrzyc sie w dobrej jakosci zarowki i swaitlo bedzie idealnie przechodzilo przez
soczewke.


Pozdrawiam SAJENS

Octane
14-03-05, 23:27
ja mam philips blue vision i jest troche mniej skupione niz bylo, ale nie swieci lepiej niz na zwyklych zarowkach( te seryjne z lamp padly mi po mieisacu :? )

SAJENS
14-03-05, 23:30
Czyli to prawda ze trzeba zaroweczki wymienic i jest roznica. Bo ja mam super swiatlo idealnie katy widac i wszystko elegancko oswietlone. Ale pan powiedzial ze bedzie jeszcze lepiej jak sie zastosuje lepsze zarowki. Trzeba bedzie nabyc komplecik :)

SAJENS

PAT
14-03-05, 23:34
a takie male OT co myslicie o tym??
http://www.makotoautotrends.com/store-detail.asp?sku=M%2DHD92CV%2D3400HLX&maker=HONDA&dbname=onlinestoreDB

SAJENS podziel sie ile zaplaciles za projektory?? i czy moglbys sprowadzic np mi :) bo ja to tylko mechanike z USA sciagam a ebay to moj wrob bo mi sie nie chce bawic w tym :) info moze byc tu albo na PW

SAJENS
14-03-05, 23:36
To wyglada jak zywkle lampki niezle pozalamywane w srodku ciekawe jak swiatlo z tego bije. Napewno cos innego :)
SAJENS

PAT
14-03-05, 23:38
sam jestem ciekaw :) ale jakos wole projektory :)

Octane
14-03-05, 23:45
PAT tu masz takie
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=33710&item=7961171710&rd=1
Koszt ze sprowadzeniem do Pl w granicach 160$$

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=33710&item=7961180093&rd=1
te sa nawet z certyfikatem dopuszczajacym do ruchu ulicznego, ale mne maja ringow
:sad:

szpulek
14-03-05, 23:55
to zrob fotki po ciemku, efekt lamp bedzie widac, a maski nie 8) pzdr

SAJENS
14-03-05, 23:58
Ok jutro sie postaram zrobic foto :)
SAJENS

PAT
15-03-05, 01:01
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=33710&item=7961171710&rd=1
Koszt ze sprowadzeniem do Pl w granicach 160$$

Czy jest ktos w stanie zamowic te swiatelka for me??? :)

Pati
15-03-05, 12:49
a takie male OT co myslicie o tym??
http://www.makotoautotrends.com/store-detail.asp?sku=M%2DHD92CV%2D3400HLX&maker=HONDA&dbname=onlinestoreDB


te nie są zwykłe pomalowane - mają gładkie szkło, a pomalowana jest tylko część nieodblaskowa.

szpulek
17-03-05, 12:33
i co z fotkami? pzdr

SAJENS
17-03-05, 15:58
Fotkow nie mam jeszcze bo znowu aparat odmowil posluszenstwa jak tylko cos wykombinuje to napewno zapodam. Pozdrawiam SAJENS

ignac
17-03-05, 16:38
tez mi problemy:)))

TheMc
08-04-05, 16:09
Niechcialem zaczynac nowego tematu dlatego ten powraca. Zauwazylem ze coraz wiecej osob ma lampy soczewskowe wiec moze ktos z was rozbieral juz taka lampe. Padl mi mechanizm regulacji plus chce sprobowac przerobic lampy aby swieciy zgodnie z naszymi normami
(wedlug opisu http://www.altech.com.pl/wbt/_poradnik/jdm_lampa.htm) ale nie wiem jak sie do tego zabrac. Niechce nic uszkodzic, wiec jezeli ktos wie jak rozebrac taka lampe bede wdzieczny za info.

SAJENS
08-04-05, 16:25
Powiem ci tylko narazie tyle jak sie zbiore to moze napisze cos wiecej. Jak wiecie moja prawa przednia lampa niezle parowala. Z pomoca i bez znalazlem mijesce w ktorym dostawala sie woda. Postanowilem otworzyc lampe tzn zdiac przednia szybke i co sie okazalo szybka klejona jest na taka substancje nie wiem jak sie nazywa ktora pod wplywem temperatury robi sie miekka iozciagliwa. Szybke zdjolem i wszystko sobie wyczyscilem ale traz problem na co to spowrotem zamontowac. Dzwonie do kolegi ktory klei szyby i mowi mi ze sa do tego specjalne kleje ja tego kleju nie mialm powiedzial mi zebym skleim normalnym silkonem wyszlo to koszmarnie wrecz beznaziejnie tzn ubrudzilem silikonem szybe od srodka i takie tam no porazka totalna. Dzwonie do niego ze mi nie wyszlo i na srode jestem umowiony do niego maja mi to zrobic profesjonalisci. Na dzien dzisiejszy zakleilem ja cala bezbarwnym silokonem zeby woda sie nie dostawala i zobaczymy efekt jak oni zrobia.
A jak mowisz o mechanizmie ustawiania okazalo sie ze u mnie tez wyskoczyla glowka 3 mocowania a innego sposobu zeby wlozyc to spowrotem nie ma jak sciagniecie szyby.
Pozdrawiam SAJENS

TheMc
08-04-05, 16:41
no wiec wlasnie musze sie za to zabarc. Dzieki za info, mam prosbe popros kolege zebyt podal nazwe tego kleju to wczesnij kupie sobie zeby nie robic zwyklym silikonem, skoro jak mowisz nie sprawdza sie najlepiej.
Pozdr.