PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze sprzęgłem?



wola1983
03-04-10, 11:48
Witam mam b16.Kiedys miałem dzwona,samochód sie długo robił mósiałem wyjechać na 3 miechy brachol mi go poskładał w miedzy czasie ale jak wróciłem to mówi że sie sprzęgło ślizga,kiedyś było dobre,a bracholek to nie jest jakiś rzeżnik i dba o samochody wiec go nie kacił.konkretnie...jeżdże na nim już ze 2-3 miechy i czekałem aż się skończy ale robi sie ciepło i trzeba je zrobić.tylko narazie nie mam gdzie rozebrać a nie bede kupował w ciemno bo sprawa jest taka ze one sie slizga tylko do 2-3.5 tys. ale jak rusze z jeden do6-7 tys i wrzuce 2 to już potem idzie normalnie czyli slizga sie tylko na niskich obrotach.Więc w czym moze byc ewentualnie jeszcze problem?Pojawił sie też 'problem' w postaci takiego dzwonienia od strony pasażera gdzieś z komory silnika (pewnie właśnie koło skrzyni) podczas gwałtowniejszego przyspieszania.Dodam że po dzwonie była robiona tylko blachówa i przy okazji przegób wew.Z góry dzięki i prosze o wyrozumiałość:o

JulekCIVIC
03-04-10, 13:02
rozumie ze miałeś dzwon w przód wiec może uszkodziłeś wysprzęglik? sprawdź też poziom płynu w układzie sprzęgła a może je odpowietrz, może być sporo przyczyn...

wola1983
03-04-10, 13:24
Wysprzęglik wymienilem na nowy uzywany bo tamten ciekł plynu nie ubywa a odpowietrzone było.a może być ze zamach pordzewiał czy coś?bo ona długo stała,kuwa bo mówie jak juz wejdzie na obroty a tym bardziej na vitka to leci normalnie i sie nie slizga nawet jak wdusze gaz w podloge a jadąc sobie np. na trujce i 3tys. jak wdusze w podloge to jest taki gnuj ze wogle nie przyspiesza.a dzwon był w przód ale od kierowcy i dostała tylko blachówa