PDA

Zobacz pełną wersję : Civic VI automatyczna skrzynia biegów



greknov
01-04-10, 19:15
Witam może ktoś powie jak się sprawują automatyczne skrzynie biegów w civic VI gen ?? Czy dać se spokój lepiej interesować się manualem ??

rav100
01-04-10, 19:35
bombowo! nie ten dział:rolleyes:

greknov
01-04-10, 19:37
Sory pomyliłem dział proszę o przeniesienie

sky83
02-04-10, 13:32
To zależy jak użytkujesz auto. Jeśli wiecej jeździsz w miare spokojnie po mieście i trasie to automat jest do rozważenia. Jeśli lubisz się powiedzmy ,ścigać spod każdych śiwateł to wybierz manual. Skrzynie są długowieczne pod warunkiem,że były odpowiedno serwisowane( terminowa wymiana oleju , odpowiedniego! oleju). Ja mam w swojej CVT , ale ideałem dla mnie byłby pięciobiegowy tiptronic,niestety taki typ skrzyni nie był w 6 gen dostępny....

greknov
02-04-10, 19:59
raczej nie interesuje mnie ściganie ale chodzi mi o to czy jak np padnie to czy koszty naprawy nie będą przekraczały cenę samochodu , czy ktoś będzie potrafił naprawić taką skrzynie bo jest ich mało na pewno jeżeli chodzi o civic i w ogóle o japońce , jeżeli chodzi o skrzynie np w niemieckim aucie to jest o tym sporo informacji opini porad itd. jeżeli chodzi o Civic nie mogłem nic znaleźć na ten temat , jeszcze jedno pytanie czy jak by padł automat czy jest możliwość zmiany na manual i czy to się opłaca i co by ewentualnie trzeba było zmienić ??

sky83
03-04-10, 20:54
Koszt zmiany na manual to 2-2,5 tysiąca zł. Koszt remontu skrzyni od 2-5 tysiecy. Generalnie jak sie nie kupi zajechanej to można jeszcze pojeździć. To nie jest tak,że one padaja jakoś nagle,zawsze wczesniej pojawiają sie jakies objawy ,które trzeba wychwycic przy oglądaniu samochodu. Bardzo ważna rzecz ,skrzynie sprawdzamy na rozgrzanym oleju!. A więc kilkukilometrowa wycieczka.... Ja w moim aucie jestem po wymianie skrzynki no i trochę mnie to uderzyło po kieszeni ale jak to powiedział Pan z serwisu : "to jest luksus,a na luksus musi być użytkownika ASB stać!!:)" Zawsze można kupić używana skrzynie,do 6 gen to koszt 700-1000 zł plus robocizna i olej. Pozdrawiam.

greknov
03-04-10, 21:43
takiej odpowiedzi oczekiwałem dzięki sky83 Wsołych Swiąt Życzę

Ps Jak by ktoś miał coś do dodania to z chęcią poczytam