PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc dwupunkt w d13b2



pawlak91
31-03-10, 17:47
Cześc wam.
Jest to mój drugi post dotyczący zmiany układu zasilania silnika u mojej Hani:) Mam silnik 1.3 czyli na gaźniku. Posiadam również instalacje gazową niestety to ręczne przełączanie na gaz mnie dobija strasznie to niewygodne.Miałem już myśli , żeby zrezygnowac z instalacji i jeździc na benzynie ale w moim wieku raczej nie miał bym najzwyczajniej w świecie pieniędzy na taki ''luksus'':P.Ale do czego zmierzam. Zmierzam do tego że niedawno myślałem nad zainstalowanie wielkopunktowego wtysku ale raz , że strasznie drogo by to wyszło gdyż muszę zmnieniac praktycznie pół silnika to jeszcze musiał bym zamontowac gaz sekwencyjny a to z kolei jeszcze droższe za pewnie. Więc wpadłem na inny pomysł ale jeszcze nie jestem co do niego pewnien więc tutaj się pytam: Jeżeli zamontował bym wtrysk dwu punktowy z silnika d15b2? czy tutaj podobnie jak u wielopunkta taka operacja też bedzie kosztowna ? jeżeli kupił bym jakiegoś civica rozbitego na części z gazem , opłacało by się to? proszę o szybką odpowiedź Pozdrawiam

Maxoff
31-03-10, 18:36
Przejście z D13B2 na MPFI czy DPFI to tyle samo roboty i tyle samo części, różnica jest tylko w typie części i cenach części - te z D15B2 będą sporo tańsze, wiele osób wyprzedaje to co zostało po przeróbkach więc można to dostać po okazyjnych cenach. Przejrzyj allegro i dział giełda w poszukiwaniu kolektora z D15B2, komputera z D15B2 (P04), alternatora, wiązek, baku i pompy + innych potrzebnych rzeczy a będziesz wiedział ile to kosztuje i będziesz mógł zadecydować czy Ci się to opłaca.

Jeśli chodzi o rozwojowość DPFI, to jest nikła wg mnie. Aby zrobić coś więcej to trzeba by przejść i tak na MPFI w końcu. Tak samo może być problem z kompem P04 (taki jest w D15B2) i zmianą map, jeśli dobrze pamiętam to ten model ciężko jest zmodyfikować - trzeba by poszukać innego pasującego kompa któremu można wgrać mapy.

Jeśli chodzi o gaz to nie wiem, nie mam doświadczenia z gazem. Niech odpowie ktoś kto się na tym zna.

Jacobs34
31-03-10, 20:57
Co do gazu to uważam że niekoniecznie musisz posiadać sekwencję. Do autach z wtryskiem tez montuje sie miksery w dolocie czy np. BLOS'a (ja przechodze na MPFI jakos teraz na dniach i z tego co wiem to ze starej instalacji LPG zostaje mi właściwie tylko zbiornik, reduktor i krokowy - wywalam natomiast całą instalację elektryczną i mikser zmieniam na BLOS'a - czyli gdyby pominąć BLOS'a który troszkę kosztuje i zastąpic go mikserem to z cześciami do gazu pewnie w mniej niż 400zł zmieściłbyś się ). Musisz na pewno wymienić komputer od gazu z przypadku DPFI i mikser przynajmniej tak mi się wydaje:D

mayday-82
31-03-10, 23:05
ogolnie mini me na oko malo kosztowny zabieg ale pamietaj tuning jest studnia bez dna tak samo jak honda ile wlejesz tyle wypije wszystko zalezy jak tym autem chcesz sie szybko poruszac zrobisz mini me a potem bedzie malo i malo lepiej poczekac i ze swapowac na jakas b serie podobne pieniadze i tyle samo roboty... sam sie przekonasz ze oczyms zapomnisz jest jeszcze jedna opcja tak jak napisales jakis rozbity angol na czesci

Muzyk-Grzes
31-03-10, 23:51
ogolnie mini me na oko malo kosztowny zabieg.....

A co rozumiesz pod pojęciem mini me? bo jak dotąd pisali o MPFI a nie mini me....O gazie w Hondzie nie powiem nic poza tym ze w przypadku MPFI mikser nie do końca sie sprawdza (jest to opinia kogos kto ma mikser w D16Z6) sekwencja to praca na gazie jak na benzynie a mikser to kompletne zaprzeczenie MPFI.

Jeśli chcesz zrobić oszczędny silnik to zobacz ile pali ci teraz i odejmij litr /100 w B7.

ps: Jak Maxoff pisał DPFI i MPFI to ta sama robota i podobne koszty ,ale różnica w mocy i spalaniu DPFI w D13 jest po prostu strata kasy, na benzynie a dla gazu jaka różnica czy to gaźnik czy mono wtrysk z dodatkowym wtryskiem wspomagającym? tak samo dawkuje gaz.

pawlak91
01-04-10, 12:48
Dzięki wam za rady:)
Nie zaszkodzi spytac :a dało by rade zainstalowac automatyczny gaz w gaźniku?

yautja
01-04-10, 13:49
Nie da rady, bo musisz wypalać benzynę z komory pływakowej. Rozwiązaniem może być odpalanie i jazda cały czas na LPG (oczywiście mając w baku trochę benzyny!), ale ja tego osobiście bym nie rekomendował.

pawlak91
01-04-10, 17:13
ale czy to nie jest czasami szkodliwe dla silnika?

yautja
02-04-10, 09:14
Odrobinę może być, dlatego nie polecam ;)