PDA

Zobacz pełną wersję : Wielki problem!!!



mortas
31-08-06, 20:51
Na wstepie witam wszystkich a teraz powiem o co chodzi mianowicie, po przekreceniu stacyjki obrotomierz wskakuje mi na 1000 obr (na wylaczonym silniku) po odpaleniu na wolnych obrotach jest jakies 1800 do 2000 rpm i za nic nie chca zejsc do normalnych 700rpm, nawet jak sie rozgrzeje silnik dalej obroty sa wysokie, dopiero jak wylacze silnik i odpale ponownie obroty sa juz takie jak trzeba wiecie moze co jest nie tak.Robilem reset nauczylem kompa i nic nie pomoglo , samodiagnostyka tez nic nie pokazuje.Mam nadzieje ze jasno opisalem moj problem w razie jakichkolwiek niejasnosci pisac.(D15Z1)




I jeszcze jeden problem np przygazuje do 4000rpm(na luzie) to obroty strasznie wolna schodza mysllem ze mi sie zawiesza linka od gazu ale nie to nie to wiecie moze o co chodzi moze musze przeciscic przepustnice bo jeszcze tego nie robilem??

rafalb33
31-08-06, 21:39
Sprubowac nie zaszkodzi. Jak bedziesz czyscil przepustnice odrazu wyczysc silnik krokowy.
Na stronie Wombata jest dokladny opis jak to zrobic, polecam
link (http://www.altech.com.pl/wbt/index1.htm)

Lukasch44
31-08-06, 21:47
W aparacie zapłonowym jest moduł może on ci się rozłączył lub nie styka do końca. U mnie jak obrotek świrował to w serwisie właśnie tam poprawili styki i wszystko wróciło do normy. A zapomniałem dodać, że skasowali mnie za to 100zł :evil: ale niewiedza kosztuje.

marianekss
01-09-06, 00:55
u mnie jest taki sam problem tylko że mam silnik D15B2 a jak dodam gazu i puszcze to wskazówka schodzi ale po drodze sie zacina

Lord_ZED
01-09-06, 01:14
Mam podobny myk. Czasami jak przekręce kluczyk to wskazówka pokazuje 1000 rpm cy coś takiego. Jak dopale to jest normalnie. Ale czasami ma takie przeskoki np. Wiem że na 3 biegu przy 60 jest koło 3krpm a wskazówka pokazuje 2200 a potem nagły skok na 3000 hmm dziwne. Może ktoś cos dokładniej napisze o tym czymś w aparacie zapłonowym albo da foto z strzałką czym poruszać czy cuś .
Bardzo bym się czyms takim ucieszył.

mortas
01-09-06, 06:29
No nic jak bede mial wolny weekend to wyczyszcze krokowy i przepustnice, jak to nie pomoze to jade do mechaniora acha no i zobacze na ten aparat zaplonowy co mowi Lukasch44 moze akurat cos sie tam rozlaczylo.(tylko niewiem za bardzo gdzie on sie znajduje)