PDA

Zobacz pełną wersję : Pilnie potrzebuję informacji V gen d15b7



jib
29-03-10, 22:37
Jutro jadę ogladać honde ( link poniżej) jest to wersja usa , i teraz moje pytanie czy podzespoły są takie same jak do hondy wypuszczanej na rynek europejski, nie chcę wpaść w jakąś studnie bez dna i później pakować kase w samochód do którego nie bedę mógł dostać części. Proszę o szybka odp. Z góry dziękuje



http://moto.allegro.pl/item976826438_zadbana_honda.html

Tompro
29-03-10, 22:43
Wszystkie części są normalnie dostępne, więc możesz spokojnie brać jak się spodoba na żywo.

pawciob80
29-03-10, 22:47
Dla wielu taka H USDM (w dodatku biała) to nielada rarytas, a co do podzespołow to poza wyposazeniem wnetrza (inne fotele, licznik, byc moze wyposazenie) oraz przykladowo inna tylna burta i kierunki przednie to pozostale elementy jak w wersji europejskiej. No i tam siedzi pewnie D15B7 wiec masz te 101km (tak mi sie wydaje, bo sprzedajacy pisze w ogloszeniu 90km...)

jib
29-03-10, 22:48
Dzięki za szybką odp. Silnik i zawias jest taki sam ? Czy czymś się różni.

pawciob80
29-03-10, 22:50
To samo, części ogólnie dostępne

jib
29-03-10, 22:57
tak pytałem się , i siedzi tam d15b7. Jutro jadę go oglądać zdam relacje , jeżeli oczywiscie nikt nie sprzątnie mi go z pod nosa:)

pawciob80
29-03-10, 23:37
Tylko nie podkrecaj sie za mocno:) na spokojnie te ogledziny,powodzenia;)

piotrstrojek
29-03-10, 23:46
Silnik D15B7 i licznik bez obrotka - taki jak w D13B2? Bywały takie? Zegarka nie ma, nie ma przycisku świateł przeciwmgielnych... Anteny też brakuje :P IMO z przodu się chyba coś zadziało - w sensie jakaś przygoda całuśna... brakuje listewek bocznych i po prawej stronie jakoś dziwnie lakier wygląda...

Miłego oglądania ;)

pawciob80
30-03-10, 00:11
Silnik D15B7 i licznik bez obrotka ...imo. to jest kanadyjka, a tam sie chyba własnie takie pojawiały, ale co do tego nie jestem pewien, więc nie chce wprowadzać w błąd. Brak listew to też wg mnie nic dziwnego dla tej wersji.
z przodu się chyba coś zadziało - w sensie jakaś przygoda całuśna...być moze, bo macha chyba nie leży jak trzeba, ale to juz nie ma sensu oceniac ze zdjęć, niech jedzie z kimś kto sie zna i na żywo obadają auto

Jakby nie było bardzo fajna baza;)

jib
30-03-10, 01:02
W żadnym wypadku się nie nakręcam , byłem dzisiaj oglądać jeden egzemplarz, miał byc niby d15b7 jak zapewniał mnie sprzedający, przejechałem prawie 100km otwieram maskę i co?... zalewa mnie krew bo to d15b2 , środek wyglądał jakby ktoś wrzucił granat i puszkę smaru

zacząłem trochę wątpić ze to nieszczęsny d15b8 całe piekielne 70 KM . Czy po początku numeru silnika dojdę który to silnik np d15b7.............

qureku.
30-03-10, 03:18
Mi się wydaje, że po nr VIN dojdziesz jaki został fabrycznie zamontowany silnik. Poprawcie mnie jeśli się mylę

Muzyk-Grzes
30-03-10, 08:33
W tym linku ,który podałeś jest Honda z tylną klapą jak Canada, - to były silniki D15B7, ale kompletne golasy czyli także bez poduszki ale za to z obrotomierzem (ten ma poduszkę i nie ma obrotka). W/g opisu jest to silnik D15B2 bo moc podana to 90KM, ale ten silnik też miał obrotomierz, jedyne ,które nie miały obrotomierza to D13B2....

Skoti
30-03-10, 10:13
Noblesse mają obrotomierz a to jest D13B2

art81
30-03-10, 18:59
W tym linku ,który podałeś jest Honda z tylną klapą jak Canada, - to były silniki D15B7, ale kompletne golasy czyli także bez poduszki ale za to z obrotomierzem (ten ma poduszkę i nie ma obrotka). W/g opisu jest to silnik D15B2 bo moc podana to 90KM, ale ten silnik też miał obrotomierz, jedyne ,które nie miały obrotomierza to D13B2....

Witam. Z tym obrotomierzem to nie koniecznie. Ja mam Coupe d15b7 z Kanady i zegary z obrotkiem musiałem dokupić oddzielnie(inna sprawa, że stare ktoś tak kręcił, że licznik dystansu zepsuł, więc chcąc nie chcąc KUPIŁEM;) ). Moja jest bez elektrycznych szyb i lusterek i bez wspomagania ale za to z klimą(nie nabitą jak zapewniał poprzedni właściciel:D). Posiada też takie same zagłówki. Części mechaniczne jak i blacharskie dostępne bez problemu. Wjątkiem był próg, który musiałem dorabiać.

Muzyk-Grzes
30-03-10, 23:54
No OK ,ale u mnie w klubie sa i coupe z D15B7 jak i biała HB z tymże silnikiem i jak wiemy B7 ma 101 KM a nie 90 KM. Skoti wiem że Nobless ma wszystko bo mam taką....ale ten zegar jest jak z D13B2 nie Nobless.

jib
31-03-10, 00:39
To ja rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie tego egzemplarza. Na fotkach wygląda bardzo ładnie z reszta z odległości 20 metrów również. Pojechałem tam dzisiaj, silnik ?! Zasyfiony jak by stał miesiąc w mule, poza tym to d15b8 a nie jak zapewniał sprzedający d15b7. Co do lakieru : nadkola robione chyba w pośpiechu bo niedokładnie pomalowane, maska odstaje, na zderzaku nie pokryty dokładnie czarny lakier, generalnie oglądałem go tylko z jednej strony i trwało to jakieś 30 sekund , widać że niedawno był malowany , nawet z klamki dokładnie nie była wytarta biała farba. Nawet nie zaglądałem do środka bo po przejechaniu 100km w jedną storne u ujrzeniu tej padaki odechciało mi się wszystkiego. Szukam dalej civica .

falek84
31-03-10, 12:50
.

Muzyk-Grzes
01-04-10, 01:09
Przykre ,coż pewnie go ktos kupi jaki mega wypas.....i napisze na forum "Mam D15B7, czemu nie jedzie?"
- no cóż B8 8 zaworów po 2 na cylinder 70 koni.....tylko USA

piotrstrojek
01-04-10, 08:22
Heh... no współczuję :/ popatrz an forum, często chłopaki sprzedają fajne furki do któych podchodzili z sercem. Z perspektywy czasu jeśli miałbym kiedyś kupoać samochód taki czy inny to pierwsze kroki poszukiwań postawiłbym właśnie na forum w dziale "Sprzedam"

radar333
01-04-10, 14:16
Jak to dojdziesz? Na bloku wbite przecież jest jak byk. Kanadyjka to na 100% była! Tam na przykład były EG bez elektryki i wspomagania nawet a miały klimę! Syf Kanada - się mówi :) I ja też jakbym rozjebał moje EG (puk, puk) to szukał bym VTi albo Coupe D16 na forum najpierw. Na Allegro i OtoMoto to już różne transformersy bywały... (inna sprawa że teraz by mnie nie wyh*jał nikt:D)

Muzyk-Grzes
01-04-10, 14:31
Nie koniecznie kanadyjka, silnik D15B8 był montowany wyłącznie w Honda of America.

jib
02-04-10, 00:21
Dzięki za wsparcie i opinie, generalnie nie speszy mi sie z zakupem , więc na spokojnie czegoś poszukam na pewno coś sie pojawi:)