PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze skrzynia.... łożyskiem



dmx
29-03-10, 00:57
panowie mam problem to że huczy mi łożysko to wiem ale od jakiegoś czasu strasznie zgrzyta mi coś w okolicach skrzyni....łapy,poduszki czy zawieszenie odpada wszystko ok,było sprawdzone....dźwięk jest taki jakby coś chrobotało....słyszalny podczas ruszania i jazdy tylko,na postoju łomocze łożysko

dziś stałem w kanale jak kolega wjeżdżał i też chrobotało,zgrzytało tak jakby w skrzyni......

zapomniałem dodać.... olej w skrzyni jest i to w dobrym stanie

81saren
29-03-10, 10:48
Looknij luz na polosiach moze posypalo sie wlasnie to lozysko i bedziesz wiedzial wszytko co i jak..

dmx
29-03-10, 14:38
jakiś luz boczny jest na półosi lewej w miejscu łączenia na podporze....powinien być czy tam łożysko się zrąbało:rolleyes:

znaczy można poruszyć na boki lewą półosią tak powiedzmy 2-3mm....czy nikt nie wie co z tym sie dzieje czy tak powinno być??

dmx
31-03-10, 01:07
czy z ta moją usterką może mieć związek padnięte łożysko oporowe które huczy na maxa.....

woz1938
31-03-10, 08:01
raczej tak...chociaz pewnosci nie mam
mi huczalo lozysko jak auto stalo a jak wcisnalem sprzeglo to huczalo;/ przu ruszaniu chwile bylo ok a za chwile takie tarcie jakby...

a teraz mam skrzynie z d16z6:D

Djadi
31-03-10, 20:27
Mam to samo ;/ juz od ponad roku walcze z tym huczeniem i na 100% po wszystkich diagnozach padlo na skrzynie. Zaczelo sie od 175tys teraz mam 207 i dalej tak huczy, lozyska sa ok Natomiast podczas jazdy przy 60 slychac najbardziej i do tego w zakretach sie nasila natomiast tak przy 100 dziwiek jest jednostajny i huczacy. Od strony kierowcy slychac bardziej do tego dochadza jakies wibracje i buda mi drzy;/ co jeszcze hmm jak wcisne sprzeglo to jest cisza jak puszcze to slychac zezenie z okolic, tam gdzie poloski wchodza w skrzynke dluzej tak nie moglem i kupilem dzisiaj skrzynke od silnika D14A3 zobaczymy jak to bedzie po wymianie napewno dam znac

dmx
01-04-10, 18:38
jeżeli przestaje huczeć jak wciśniesz sprzęgło to padło łożysko oporowe.....

ja to mam bardziej takie trzeszczenie przy ruszaniu i jeździe, łożysko swoją drogą huczy tylko nie wiem czy to koniec skrzyni czy usterka jest związana z tym padniętym łożyskiem które huczy....

Momek
01-04-10, 18:50
jeżeli przestaje huczeć jak wciśniesz sprzęgło to padło łożysko oporowe....
Jeżeli przestaje po wciśnięciu pedału sprzęgła to będzie to łozysko w skrzyni (chyba na wałku sprzęgłowym) i wymiana łozyska oporowego moim zdaniem nic nie pomoże. Słyszałem że ludzie z tym jeżdzą po kilkadziesiąt tys. km.;)
pozdro

dmx
01-04-10, 22:31
Jeżeli przestaje po wciśnięciu pedału sprzęgła to będzie to łozysko w skrzyni (chyba na wałku sprzęgłowym) i wymiana łozyska oporowego moim zdaniem nic nie pomoże. Słyszałem że ludzie z tym jeżdzą po kilkadziesiąt tys. km.;)
pozdro

fakt,sam zrobiłem sporo.... z tym że to się drze coraz bardziej,głośniej niż silnik a po drugie dochodza inne objawy jak trzeszczenie ze skrzyni przy jeździe a to już wkurzające

Lopez`
02-04-10, 02:26
Jeżeli przestaje po wciśnięciu pedału sprzęgła to będzie to łozysko w skrzyni (chyba na wałku sprzęgłowym) i wymiana łozyska oporowego moim zdaniem nic nie pomoże. Słyszałem że ludzie z tym jeżdzą po kilkadziesiąt tys. km.;)
pozdro

dokladnie to samo mialem zamiar napisac
przerabialem ten temat calkiem niedawno

Djadi
02-04-10, 22:57
jeżeli przestaje huczeć jak wciśniesz sprzęgło to padło łożysko oporowe.....

ja to mam bardziej takie trzeszczenie przy ruszaniu i jeździe, łożysko swoją drogą huczy tylko nie wiem czy to koniec skrzyni czy usterka jest związana z tym padniętym łożyskiem które huczy....

DMX trochę źle to opisujesz, jak wciśniesz i jest cisza to łożysko oporowe jest dobre jak by żeżyło to znaczy że było by walniete - a jak żeży jak puścisz to łożyska w skrzyni.
ALE SIĘ TEMAT ROZWINOŁ !!!! :) jak napisałem to cisza była a tu proszę :) dzisiaj przyszła skrzynka S40 z silnia D14A3 więc jednak padło na skrzynkę - wymiana i zobaczymy co się bedzie działo po wymianie. Bo już dłużej z tym sięnie da żyć :/ jedziesz a tu takie łuuuuu łuuuuuu łuuuu :eek:

dmx
03-04-10, 00:38
już się pogubiłem....mi trzeszczy jak jadę i ruszam.... a na postoju też huczy,rzęzi a jak wcisnę sprzęgło to ustaje

Djadi
03-04-10, 00:44
już się pogubiłem....mi trzeszczy jak jadę i ruszam.... a na postoju też huczy,rzęzi a jak wcisnę sprzęgło to ustaje

To masz to samo co ja(tylko przez to zmieniam skrzynię ) tylko że mi jak jadę to nie trzeszczy tylko huczy hmmm tak sie zastanawaim czy zużyta tarcza może powodować objawy grgania budy podczas ruszania ?? Jak chcę ruszyć puszczam sprzegło bieże prawie przy końcu znaczy na samej guże i np jak zostawie na jedynce puszcze sprzegło to sie auto toczy ale skokami tak jak na amerykańskich filmach jak ktośnie umiał jeździc na automatycznych skrzyniach :D jak myślicie czy oprócz huczących i żeżacych łożysk ten objaw wskazuje na zuzytą tarcze ??Jeszcze dodam że np jak ruszamz dwójki to jak dodam mnie gazu to mi ruszy delikatnie szarpnie i zgaśnie