PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zamkiem



ThaoQuest
27-03-10, 14:53
Witam
mam problem z zamkiem centralnym. Z kluczyka normalnie zamykają i otwierają się wszystkie drzwi, natomiast z pilota tylko przód, tylne drzwi czasem się otwierają/zamykają a czasem nie, nie ma na to reguły. Dziś rozkręciliśmy drzwi jednak nie dało się zdemontować zamka. Po zdjęciu obudowy i wykręceniu śrub coś nadal go blokowało. Co jeszcze trzeba zdemontować? wygląda tak jakby klamka zewnętrzna blokowała mechanizm przed wyjęciem, jednak nie wiem jak dostać się do tej klamki? są tam 2 śruby, 1 wykręca się bez problemu ale do drugiej nie wiem jak się dostać (ta bliżej tyłu auta), ponieważ nie ma tam żadnego otworu ani nic. Wygląda to tak jakby dało się dostać do niej przez otwór po zamku ale coś go blokuje i nie da się go przesunąć by dostać się do tej śruby.

Chcieliśmy wyjąć zamek mając nadzieję że być może problem centralnego tkwi w jakiejś usterce mechanicznej, ale skoro z kluczyka działają wszystkie zamki a z pilota tył już nie śmiga to chyba by wskazywało na jakąś usterkę elektroniczną?

Czy ktoś miał podobny problem? może ktoś wie co na to zaradzić? może siłownik już nie wyrabia? jakieś rady/sugestie? będę wdzięczny za pomoc :)