PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z chłodzeniem



Ukasz
27-03-10, 13:50
Witam.Mam honde civic z 94 1.5 16v coupe.Mój problem jest dość dziwny.Mianowicie gotuje mi sie płyn chłodzoncy.Wiatrak się załancza.Objawy są takie że jak jade w dłuższą trase tak gdzieś 10km i silnik dobrze się rozgrzeje,a wyszło to teraz po tych upałach,to temperatura skacze mi na maksa przy nagrzewnicy ustawionej na zimny.Przy nagrzewnicy ustawionej na ciepły i nawiewie włączonym to temp. jest tak między połową a 3/4 skali.Do tego jeszcze wywala płyn chłodzący z chłodnicy do zbiorniczka wyrównawczego i tam juz sie gotuje i wywala płyn na zewnątrz tak że oblane jest pół silnika.Do tej pory został wymieniony termostat,sprawdzony wiatrak,czujnik temperatury i kable czy nie ma zwarcia.Chłodnica jest gorąca i węże też.Mechanik stwierdził że to uszczelka pod głowicą ale z olejem jest wszystko w porządku nie ma mleka czy tak masła.Wymiana uszczelki troche kosztuje więc pytam się czy może ktoś to potwierdzić czy to uszczelka lub coś innego ???Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

przemek89
27-03-10, 14:32
siemanko kolego słuchaj ja mam podobnie ale czeka mnie wymiana chłodnicy...zerknij na nią czy nie ma dziur.. u mnie wywala i tez po całym silniku jest rozpryskane ale dlatego ze jest nie szczelna..chyba mamy ten sam problem...skoro na oleju nie ma śmietanki to chyba nie ma możliwości by to była uszczelka odezwij się na moje gg to wytłumaczę co dokładnie..
Mój numer 9911976

aleks_ej2
27-03-10, 14:37
Jak nie ma "mleka" to wcale nie znaczy że uszczelka dobra, zależy gdzie puści, u mnie była podobno mocno wydmuchana i nic takiego sie nie działo, pztm cyrk z wskazówką temp, brał płyn, bulgotanie, wywalanie płynu do zbiorniczka itp. Na 99% UPG, poczytaj inne wątki, było pare razy opisane jakie są objawy.

Ukasz
27-03-10, 14:40
Chłodnica jest cała jak i cały układ bo był sprawdzany.Była tak opcja że to chłodnica gdyby była zimna a ona jest gorąca wiec to nie chłodnica.

misha1982
27-03-10, 15:33
Siema. Obawiam się kolego ze jeżeli tak się dzieje to własnie jest uszczelka. Jak wywala płyn to wydmuchało ją pomiędzy cylindrem a kanałem cieczy. przerabiałem to, fakt nie w hondzie ale w seacie. ale silnik to silnik. Podjedz do jakiegoś warsztatu niech zrobią ci test na spaliny w płynie chłodniczym. to powinno wyjaśnić skoro nie ma oleju w płynie ani płynu w oleju. pochwal sie jak sprawdzisz

Ukasz
27-03-10, 16:18
Auto stoi już na warsztacie ale dopiero będzie robione w poniedziałek.Chciałem tak się dowiedzieć waszej opini ale widze ze to jednak na 99% uszczelka.Jak zrobie auto to dam znać.Dzięki za pomoc.

Ukasz
02-04-10, 15:18
Auto dodebrałem i wszystko już jest w porządku.Okazało się że jednak to była uszczelka pod głowicą i do tego jeszcze doszedł ułamany krusiec więc też wymieniłem.Wszystkim dziękuje za pomoc.