PDA

Zobacz pełną wersję : Świst przy zmianie biegów



tofiks
25-03-10, 19:41
Witam, mam taki problem, bo od wczoraj zauważyłem że w mojej hondzie civic V 1.5, przy zmianie biegów coś śwista jakby jakieś powietrze uchodziło skądś, ale w zasadzie to nie tylko jak zmieniam biegi, nawet jak jadę i ruszam skrzynią biegów na boki to też świszczy, i po prostu gdy jadę jak daje gaz to też tak lekko świszczy, dodam że jak ruszam skrzynią to świszczy tylko przy obrotach silnika gdzieś powyżej 2 tyś, i to słychać że gdzieś chyba z pod maski. Co to może być ?? wolę to od razu zrobić niż po dłuższym czasie coś mi zacznie szwankować, bo póki co to wszystko chodzi dobrze. Bardzo proszę o rady.

szumy
26-03-10, 11:02
Mam podobne objawy, świst jest wtedy gdy ruszam skrzynią na boki...tak jakby coś obcierało jednak chałas dobiega gdzieś tak z przodu jak u kolegi :/

Chłopaki pomóżcie nam.

tofiks
26-03-10, 18:56
byłem dzisiaj u mechanika i mówił że może oleju jest za mało w skrzyni biegów, mówił że mi w następnym tygodniu sprawdzi bo teraz nie miał czasu, a jak nie to jakieś widełki od skrzyni, coś takiego

xandu
26-03-10, 19:54
moze to glupawa odpowiedz ale mi przy zmianie biegow swiszczy stozek pod maska, dokladniej przy puszczaniu sprzegla po zmianie biegu na wyzszy, tak samo jak przyspieszam powyzej 3k rpm. pisze bo te dwa objamy sie z moimi zgadzaja.

tofiks
14-04-10, 22:58
byłem u mechanika i mówił że to raczej synchronizatory się zużyły czy coś takiego, i mówił że bardziej by się opłacało całą skrzynię wymienić, ale póki co to nic się nie dzieje więc na razie mi odradził w ogóle ruszanie tego, ale jak tak patrzyłem na allegro to takie skrzynie to koszt około 300 zł.

WaSSIL
15-04-10, 02:30
swiszczy stozek pod maska
eee no taką różnicę w odgłosie to chyba chłopaki by rozpoznały :D

JulekCIVIC
15-04-10, 10:23
odkręć śrubę kontrolną stanu oleju w skrzyni, jak zacznie lecieć to nie olej jak nie to uzupełnić brak oleju,
jak to nie pomoże to na kanał i zobaczyć czy czasem coś gdzieś nie obciera...
a taką skrzynie u nas w dziale można czasem wyrwać za 150zl ;)

tofiks
15-04-10, 14:50
olej jest bo sprawdzałem z mechanikiem, mówił że jest pełno i jest bardzo czysty,

kenny
15-04-10, 15:32
Olej w skrzyni jeśli się wymienia zgodnie z tabelą wymian to będzie czysty.

Djadi
15-04-10, 17:56
Szykuję się na wymiane skrzyni z powodu szumiących łożysk moze to samo jest u was

tofiks
15-04-10, 19:20
mi znajomy mechanik mówił że to raczej synchronizatory, ale bardziej się opłaca wymienić skrzynię niż z nią robić, teraz tylko trzeba się zaczaić na jakąś dobrą skrzynię :)

pwl
15-04-10, 21:30
Tylko czy przypadkiem nie kupisz równie dojechanej.

tofiks
15-04-10, 23:07
no właśnie tego się boje, ale póki co to nie mam zamiaru jej wymieniać bo nic złego się nie dzieje, ale jak będę wymieniał to będę ostrożny.

Genuinek
18-04-10, 13:33
Ja mam to samo , ale w d13b2