PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pracą na rozgrzanym silniku D15B2



kabza89
24-03-10, 18:54
Witam, mam następujący problem:
od jakiegoś czasu samochód dziwnie się zachowuje, otóż na zimnym silniku pracuje zupełnie normalnie, po rozgrzaniu (obroty 750) zaczynają się problemy, silnik przestaje równo pracować, raz na jakiś czas potrafi zgasnąć na biegu jałowym.
Po dodaniu gazu zaczyna się dusić, często obroty spadają do zera, czasem pracuje zupełnie normalnie...
Próbowałem już wiele rzeczy, m.in. czyściłem silnik krokowy w benzynie ekstrakcyjnej, przedmuchiwałem kable zapłonowe, znalazłem również problem w jednym wężyku, z tyłu za krokowcem, był pękniety, został wymieniony.
Po tym wszystkim problem pozostał, czytałem wiele tematów, np. o czyszczeniu przepustnicy ale ja nie potrafię się tam dostać - mam inną puszkę niż w seryjnej Hondzie i nie wiem gdzie tego szukać...
Przydałaby się pomoc, najlepiej jakieś linki do identycznych problemów..
pzdr.

Skoti
24-03-10, 18:57
d15b2 maja czesto problem z aparatami ale nie wiem jak wyglada sprawa wtrysku. moze jest zabrudzony

jasiek09
24-03-10, 19:03
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/search.php?searchid=1669084

kabza89
27-03-10, 11:05
ten link niestety nie działa, ciężko znaleźć temat spełniający te kryteria

dimo
27-03-10, 11:23
W Łodzi jest duzo Hondziarzy, moze ktoś Ci pożyczy aparat na podmiane... Robiłeś samodiagnostykę? Przekaźnik przelutowałeś dobrze?

mozes
27-03-10, 13:03
Ja miałe kiedyś tak, że jak silnik się rozgrzał to podczas wciskania gazu dusił się, nie mogłem również uruchomić gorącego silnika- przyczyna - uszkodzona cewka zapłonowa. Po wymianie problem ustąpił.
Podejrzewam u Ciebie również coś z zapłonem
pozdr

jasiek09
28-03-10, 19:38
nie wiem czemu link przestał działać, wpisz w szukajce d15b2 szarpie ,jest dużo tematów. robiłeś samodiagnostykę?

PeJot
29-03-10, 00:28
Cewka siada na 99%, niedługo możesz wogóle stanąć na drodze i nie odpalić.

Na ssaniu jeszcze jest OK ale jak mieszanka jest uboższa to już zapłon nie trybi ...