PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie : Szarpnięcia



dreju
22-03-10, 20:54
Witam mam taki problem. Hamując silnikiem w momencie kiedy mam puszczony całkowicie pedał sprzęgła i nacisnę tylko gaz auto szarpie zamiast płynnie się rozpędzać. Szarpnięcie jest w momencie wciśnięcia pedału później jedzie normalnie. Nie ma tego problemu gdy zaczynam operować sprzęgłem lub przy niskich obrotach np 2000 obrotów mam włączony 4 lub 5 bieg i auto bardzo powoli się rozpędza. Czy może to być problem z regulacją linki przepustnicy, ponieważ na mój gust jest trochę luźna czy po prostu hondy tak mają ?
Z góry dzięki za odpowiedź. Auto to Civic EG8 D15B2

szczypior88
22-03-10, 21:52
szukaj stary...bylo juz kilkanascie razy

dreju
22-03-10, 22:52
Zgadza się jest kilka postów opisujących podobny problem ale w każdym z nich występują dodatkowo problemy z obrotami falującymi, za niskimi, za wysokimi itp a ja takich objawów nie mam

drypaul
23-03-10, 09:34
Mam podobnie też bez falowania obrotów. I w zasadzie tylko jak przy niskich obrotach jadę na dwójce i chcę trochę tylko przyśpieszyć. Możliwe, że to już wyrobione poduszki silnika...

teg
24-03-10, 01:42
A jest stukanie przy tym, albo przy ruszaniu itp? Przed chwilą pisałem w innym poście, mam tak z winy mechanizmu różnicowego w skrzyni.

Kwapcio23
24-03-10, 02:12
A jest stukanie przy tym, albo przy ruszaniu itp? Przed chwilą pisałem w innym poście, mam tak z winy mechanizmu różnicowego w skrzyni.
O kurrrde. Też mam np jak ruszam z 1 to takie puknięcie jedno jest czasami dość ciche.. Ale sprzęgło padaka i myślę, że to jego wina...

dreju
24-03-10, 08:40
U mnie nic nie stuka przy ruszaniu. Poduszki też bym nie obstawiał ponieważ nie telepie mi budą nie wiadomo jak raczej normalnie auto chodzi