Zobacz pełną wersję : tylnie lampy
Cześć.
Dziś zrobiłem sobie dodatkowe oświetlenie w tylnich lampach. Po pierwsze chcialem sie pochwalic. Po drugie służe pomocą jeśli ktoś chciałby sobie tez tak zrobić. Moja koncepcja polega na tym że te dolne klosze działają identycznie jak górne czyli drogowe/hamulec, ale tez również lewy dolny klosz zachował opcję przeciwgielną. Po trzecie mam pytanie jesli chodzi o policję. Czy mogą się przyczepić że mam aż tyle świateł hamowania?
Podziekowania dla Rikoo za dodatkowe oprawki :)
http://members.chello.pl/e.bogdan1//images/kier.jpg
http://members.chello.pl/e.bogdan1//images/swia.jpg
ladnie ladnie trzeba bylo zrobic manuala do tego i by sie wrzucilo do artykulow
policja raczej nie będzie Cię za to ścigać, już bardziej za czerwony kierunek :lol: ;)
Posiedź nad opisem i do artów :)
Ten czerwony kierunek swieci na ciemny pomarancz, bo pomalowane tym szprejem przeźroczystym. A poza tym np. nowe yaris'ki tez maja czerwone kierunki.
Postaram sie zrobic opis tego wszystkiego ale mysle ze dopiero to urodze pod koniec tygodnia.
Oto schemat mojego pomyslu na podłączenie wszystkich żarówek. To przypadek lampy lewej ( z przeciwmgileną opcją) Prawej nie ma po co objasniac.
http://members.chello.pl/e.bogdan1//images/SCHEM6.jpg
Z gory przepraszam ze odkupuje temat ale szukam juz juz po przez wyszukiwarke ponad poltorej godziny i nie moge znalesc konkretnej odpowiedzi. Mianowicie chodzi mi o fakt ze w lampach sprzed liftu jak na pewno kazdy wie nie mozna uzyskac symetrycznego obszaru swiecenia tych dodatkowych pozycji, spowodowane jest to lampa przeciwmgilna w lewym reflektorze i tutaj rodzi sie moje pytanie, czy ktos z was rozbierał/rozklejal ta lampe zeby to jakos rozwiazac ??
Z groy dzieki za odpowiedzi
Trzeba rozkleic lampe i wyjac odblysnik
jurekkiller
04-02-08, 00:17
niektorzy pozbyli sie tego czegos wkladajac rozne narzedzia przez ten maly otwor na zarowke i "lamali" jak sie dalo... (przy okazji rysujac i niszczac te srebrna powloke ktora robi za odblask..)
ale to zdecydowanie sposob dla cierpliwych, ja osobiscie rozkleilem do polowy lampe i wywalilem to cos.
Czyli ze niby te lampy na dole nie maja w ogole odblysnika ? myslalem ze raczej trzeba skombinowac odblysnik do prawej lampy a nie usuwac z lewej ... nie swieci to za slabo ?
jurekkiller
04-02-08, 13:57
zalezy co rozumiesz pod pojeciem odblysnik.. na dole lampy, zarowno lewa jak i prawa, maja cos w rodzaju hmm sreberka, ktore poprostu z biegiem czasu sie luszczy i tyle. Nic nie trzeba dodatkowego ogarniac swieca identycznie, rownomiernie.
czyli co - mam wyjac to z lewej lampy a do prawej po prostu wladowac zarowke ? odblysnik to kawalek plastiku pokryty jakims sreberkiem nie ? Czyli lewa i prawa lampa sa identyczne pod tym wzgledem - bo sie zamotalem ...
jurekkiller
04-02-08, 19:48
tak generalnie z lewej wywalic tylko to cos i juz, a wprawym bedziesz musial zrobic poprosty dziure w miejscu przygotowanym na zarowke i to tyle.
niektorzy pozbyli sie tego czegos wkladajac rozne narzedzia przez ten maly otwor na zarowke i "lamali" jak sie dalo...
To byłem ja. Prawie jak ginekolog :d
(przy okazji rysujac i niszczac te srebrna powloke ktora robi za odblask..)
Z pewnością się porysowała jednak nie widać najmniejszego wpływu tego faktu na jakość świecenia. A obie strony świecą identycznie.
ale to zdecydowanie sposob dla cierpliwych,
To prawda. Nie mam ochoty tego powtarzać.
Używałem takich wąskich szczypcy, zakończonych prawie do szpica. Łapałem odbłyśnik przez otwór w którym mocujesz oprawkę i kręciłem nim aż pękł. To co się dało to wyciągałem. Potem znowu to samo z tym co zostało wewnątrz.
Poza tym, polskie prawo zabrania umieszczania więcej niż czterech świateł stopu, dlatego proponuję na dole zrobić światła postojowe plus przeciwmgielne (po lewej).
Bez przeciwmgielnego:
http://img220.imageshack.us/img220/8224/dsc00695nx4.th.jpg (http://img220.imageshack.us/my.php?image=dsc00695nx4.jpg)
Z przeciwmgielnym:
http://img245.imageshack.us/img245/844/dsc00696dn9.th.jpg (http://img245.imageshack.us/my.php?image=dsc00696dn9.jpg)
szymon1777
05-02-08, 13:18
jak odkreca sie lampe z tylu czy trzeba odkrecac te 4 srubki? czy jakos inaczej sie to robi? bo jest do nich bardzo niewygodny dostep
http://img265.imageshack.us/img265/4081/3018211691ja5.th.jpg (http://img265.imageshack.us/my.php?image=3018211691ja5.jpg)
i gdzie kupic taka oprawke zarowki do hondy?
jurekkiller
05-02-08, 15:22
Poza tym, polskie prawo zabrania umieszczania więcej niż czterech świateł stopu, dlatego proponuję na dole zrobić światła postojowe plus przeciwmgielne (po lewej).
dokladnie, zreszta 4stopy jak dla mnie jest przesada...
jak odkreca sie lampe z tylu czy trzeba odkrecac te 4 srubki? czy jakos inaczej sie to robi? bo jest do nich bardzo niewygodny dostep
tak musisz je odkrecic, dostep nie jest latwy ale sprawa wykonalna. I uwazaj jak bedziesz odkrecal zeby nakretki Ci tam gdzies nie pospadaly
a o oprawke zapytaj Lcfr z forum.
kurde tez sie na to namierzam od jakiegoś juz czasu i najbardziej martwi mnie rosklejanie lamp bo przednie rozklejalem i niechce tego znowu przezywac bez opalarki xD
a mam pytanie takie bo w lewej mam normalnie to gniazdko na zarówke z tym ze nie podlączone a w lewe jest jakaś zaslepka ? bo tam nie ma zadnego miejsca na zarówke jak zaglądałęm..
kurde tez sie na to namierzam od jakiegoś juz czasu i najbardziej martwi mnie rosklejanie lamp bo przednie rozklejalem i niechce tego znowu przezywac bez opalarki xD
Również nie polecam
a mam pytanie takie bo w lewej mam normalnie to gniazdko na zarówke z tym ze nie podlączone a w lewe jest jakaś zaslepka ? bo tam nie ma zadnego miejsca na zarówke jak zaglądałęm..
Jest lity plastik w którym możesz z łatwością zrobić otwór przy pomocy lutownicy.
jurekkiller
06-02-08, 16:13
Jest lity plastik w którym możesz z łatwością zrobić otwór przy pomocy lutownicy. generalnie jest jakkby przygotowane miejsce pod otwor na zarowke, postaraj sie zrobic to dokladnie zeby oprawka ladnie weszla i nie wypadala na dziurach.
rozklejac bez opalary... podziwiam :aloha:
szymon1777
06-02-08, 19:13
da rade odkrecic lampę zwykłymi kluczami płaskimi? czy trzeba nasadki koniecznie? bo nie wiem czy w nasadki zainwestowac
da rade odkrecic lampę zwykłymi kluczami płaskimi?
Tak.
Onua czy możesz podac składniki do konfiguracji na tył jak u Ciebie ??
Pozatym z przodu aby zrobic efekt świecenia kierunków potrzeba dwóch sztuk oprawek dwuwłóknowych ??
Chciałbym zebrac komplet potrzebnych rzeczy i to ogarnąc ;)
Jak mozesz wrzuc / opisz wiecej szczegółów - na bank nie jednej osobie się to przyda :hinczyk:
P.S. czy oprawki np.4gen.,5gen.,6gen., różnią się w znaczący sposób czy można to jakoś ogarnąc ??
Więc tak aby zrobić przód i tył w USDMie wraz ze stopami na dole będziesz potrzebował 4 oprawek pod żarówki 2-włóknowe.
Jesli chcesz zrobić przód i tył USDM ale bez stopów na dole a z zachowaniem tylnego przeciwmgielnego będziesz potrzebował. Trzech oprawek pod żarówkę 2-włóknową jednej pod 1-włóknową.
Przednie oprawki podłączasz tak, że masę bierzesz z oryginalnych kabli masowych z kierunkowskazu, + odpowiadający za 21W podłączasz do + z kierunkowskazu a + odpowiadający za 5W łączysz z + z oprawki żarówki postojowej. W ten sposób masz postojówki w kierunkach włączane w momencie włączenia świateł postojowych czyli tak jak powinno być.
Jak robisz tył ze stopami na dole to sprawa jest błacha. Łączysz masę oprawki z masą z tylnej wiązki., + od 21W łączysz z + od stopu, + od 5W łączysz z + od postojówki. W obu lampach tak samo koniec.
Jesli nie robisz na dole stopów a zachowujesz przeciwmgielne to:
Lampa lewa. Masę łączysz jak wyżej. Plus od 5W łączysz z + od postojówki. A + od 21W łączysz z + od przeciwmgielnego.
Lampa prawa. Masę łączysz z masą, + łączysz z + od postojówki.
Żeby wszystko ładnie ochronić przed wilgocią kupujesz koszulkę termokurczliwą i po bólu. Ogarnięcie tyłu w obu konfiguracjach to ok godzina czasu. Przód to powiedzmy 2-3 godziny z racji konieczności zdjęcia zderzaka i wyciągnięcia lamp.
Oprawki w 5 i 6 genie są takie same. W 4 trochę inne ale też spokojnie podpasują (nie różnią się mocowaniami tylko kształtem widocznej części oprawki).
Pozdro
Zrobilem sobie lampki zgodnie z instrukcją, wszystko OK. Mam tylko pytanie - wydlubalismy odblysnik i teraz lewa lampa jest wyraznie ciemniejsza na dole od prawej. Czy poradziliscie cos na to ? Moze rozkleic lampe i cos tam przerobic ?
nie przerabiaj tylko na patyku weź szmatkę i wymyj od środka :) Prawdopodobnie jest po prostu zasyfiona
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.