PDA

Zobacz pełną wersję : przeciekanie hondy



unreal
27-08-06, 19:53
Mam dość uciążliwy problem, a mianowice:
Posiadam hondę civic 91 rok, i po duzych opadach deszczu znajduję w środku wodę, jej ilość zależy od intensywności opadów. Wiem na pewno że nie jest to przeciek gdzieś spod szyby czołowej (bo ją uszczelniałem ja i fachowcy) woda pojawia się z przodu (kierowca pasazer), którędy tam może się dostawać wodą, przypuszczam że gdzieś z okolic maski ale niewidzę tam żadnych otworów które mogłyby powodować dostawanie sie wody do wewnątrz.
Najgorsze jest to, że zbliża się jesień :(

Dzida
27-08-06, 19:59
Wysusz furę, obłóż fure tam gdzie leci woda gazetami i będziesz wiedział coś więcej...

unreal
27-08-06, 20:02
to juz pare razy robilem. raz podczas deszczu siedzialem w srodku i patrzylem, macalem itd. woda skapuje na dywaniki spod zegarów i spod schowka, ale najciekawsze jest to że nie cieknie ona po kablach tylko kapie

ppm702
27-08-06, 20:39
stawiam na uszczelkę przedniej szyby

malyhab
02-09-06, 01:05
u mnie jest to samo. Woda wlatuje ci przez wloty powietrza do nawiewu które znajdują się po lewej i prawej stronie samochodu pod szybą pod plastikową osłonką tam gdzie znajduje się silniczek od wycieraczek. Jest to dosyć spotykane w tych generacjach Hondy kiedy pada bardzo duży deszcz i woda nie nadąża spływać( miałem 3 i w każdej było to samo. Jedyną radą jest dospawanie albo włożenie czegoś w kształcie daszku żeby woda nie dostawała się z góry do tych dziór.

Ewentualnie jak chcesz sprawdzić czy to to, to jak będzie padać duży deszcz to na postoju włącz na maksa nawiew powietrza. Jak będzie leciało więcej wody to napewno to.
Pozdrawiam

Romi
02-09-06, 08:45
najprawdopodobniej zapchane sa odpływy i w czasie opadu woda podnosi poziom i znajduje sobie przelew. Jak napisał ppm woda dostaje sie gdzies przez uszczelke, prawdopodobnie zle wklejona szyba. radze to poprawic bo moze sie okazac na wiosne ze podszybie lub słupki zaczeły gnić :(