PDA

Zobacz pełną wersję : Stuki podczas ruszania



mieciuu
22-03-10, 09:26
Witam
Ostatnio już pytałem w innym temacie jak kupic dobrą skrzynie otóż zakupiłem już jedną i samodzielnie wymieniłem wszystko poszło ok silnik odpalił i autko jeździło tylko że skrzynia okazała się troszke gorsza od poprzedniej stuk przy ruszaniu pozostał no i w tej nowej pojawił się zgrzyt przy wrzucaniu 2 biegu i coś szumi ta skrzynia przy zmianie biegów także wracam skrzynie do właściciela.
No ale moje pytanie jest takie co to może być co powoduje ten stuk przy bardzo wolnym puszczaniu sprzęgła i ruszaniu?
-gumy wszystkie sprawdzone i są ok
ten stuk wydobywa się spod spodu silnika, wrzucam 1-bieg i delikatnie puszczam sprzeglo i stuk ale jak sie wtedy zatrzymam i rusze drugi raz to juz tego stuku nie ma trzeba wtedy na wstecznym trosze ruszyć autko i znów stuk i tak sytuacja się powtarza, nie wiem co już brac pod uwage sprzęgło czy przeguby czy moze cała półośka. Jeśli ktoś sobie poradził z tym problemem to prosze o porade. :confused:

klapejron
22-03-10, 21:33
Wygląda mi to na mechanizm różnicowy.

Bemo
22-03-10, 22:19
luz na półosiach.......

e1b3k
23-03-10, 09:32
Panowie, ja mam nieco podobny problem, ale pasuje do tematu.
Przy wolnym ruszaniu coś robi klik klik. W ubiegłym roku wymieniony zostal jeden cukierek, bo był wyjechany. Drugi podobno jest w porządku. Na przeglądzie niczego podejrzanego nie stwierdzili i faktycznie po przeglądzie przez kilka dni nic nie stukało.
Macie pomysły, co może być przyczyną?

rem1k
23-03-10, 10:51
problem mam podobny-wstepna diagnoza naprawde dobrych mechesów od skrzyn to wlasnie mechanizm roznicowy

mieciuu
23-03-10, 12:56
A mam ptanie czy do mojej Hondy EG33 1.3 16 V 95' będzie pasować skrzynia z modelu który produkowany był od roku 95 i wyżej z silnikiem 1.4 bo na zdjęciach skrzynie wyglądają podobnie lecz oznaczenie już jest inne na mojej skrzyni numer zaczyna się od S20 a na tej skrzyni z modelu wyżej jest S40 czy ktoś przerabiał ten temat i czy moglbym szukac skrzyni z nowszego auta bo większe prawdopodobieństwo że będzie lepsza.

jasiek09
23-03-10, 16:01
mieciuu poszukaj sobie jest taki temat gdzie porównane są skrzynie jakie występowały w civicach,różnią się one długością przełożen.auto może stracić na dynamice jak wsadzisz mu długą skrzynię a z tego co pamiętam s40 taka jest.

mieciuu
23-03-10, 21:33
Znalazłem takie coś http://www.honda.slask.pl/forum/viewtopic.php?t=1032 także jeśli chodzi o przełożenia że będe miał mniej zrywne auto to nie szkodzi chciałbym się pozbyć tego stukania ale czyskrzynia z modelu 6 generacji będzie chodzić z silnikiem z 5 gen? Czy będzie wszystko pasować?

teg
24-03-10, 01:26
Mechanizm różnicowy - mam tak samo. I nie martw się, ja mam już 4tą skrzynię w ciągu roku.

jasiek09
24-03-10, 07:52
tak, u mnie ktoś włożył do V gen skrzynię s40

mieciuu
24-03-10, 09:00
Czyli mogę się rozglądać za taką a wie ktoś jak sprawdzic skrzynie przy kupowaniu czy nie ma reguły na takie coś i dopiero gdy się juą założy to wyjdzie czy jest dobra czy zła. I jeszcze jedno znalazłem skrzynie z modelu 6 gen ale oznaczenie zaczyna się od 1M czy ona jest juz inna niż s20?

klapejron
24-03-10, 18:07
Poszukaj na allegro. Niektórzy sprzedają z gwarancją rozruchową. Zawsze to trochę mniejsze ryzyko.

teg
25-03-10, 00:26
1M była montowana z silnikami diesla.