PDA

Zobacz pełną wersję : Wiatrak sie wlacza - czesto



Landryn
21-03-10, 20:20
Witam , posiadam silniczek D15Z6 i dzisiaj zauwazylem dziwna rzecz. Fakt 1 dzien wiosny ok 15 stopni ale wiatrak od ukladu chlodzenia wlacza mi sie co chwile i po ok 30-40 sek wylacza. Piszac co chwile mam na mysli ze na odcinku 2 km wlaczyl mi sie chyba ze 3-4 razy , zauwazylem to bo pracuje dosc glosno ... Wskazowka temp w polozeniu normalnym (tak mi sie wydaje) czyli w okolicach polowy wskaznika - nie przegrazewa sie (to chyba normalne polozenie w polowie? ) Czy to normalne czy moze termostat mi pierdzielnal ?

Budziniak
21-03-10, 20:31
Dzień dobry najpierw się pisze. Masz klimatyzacje? Jak tak to wyłącz ją i sprawdź czy nadal Ci się będzie włączał

lar
21-03-10, 20:31
termostat raczej odpada, no chyba że jechałes po mieście te 2 km i czesto stałeś długo na światłach inaczej duzy obieg nie ma szans sie szybko włączyć i nagrzać płyn do temp 93*C. No chyba ze za mało płynu masz lub zapowietrzony układ?
druga mozliwość to walnięty czujnik przy termostacie, odpowiada on włśnie za włączanie wentylatora.

Landryn
21-03-10, 22:03
Napisalem Witam , zamiast Dzien Dobry :) Tak mam klime ale w zime zwykle jezdze na wylaczonej . Sugerujesz Budziniak zebym wlaczyl i wylaczyl?

lar czyli sprawdzic plyn i czujnik ? Jechalem po trasie jakeis 4/5 z tych 2 km a wiatrak slyszalem wlasnie glownie na swiatlach (bylo ciszej) . Jak sie zatrzymalem chcialem sprawdzic o co c'mon , otworzylem klape , ze 4 razy przygazowalem i znow sie wlaczyl na jakies 20-30 sek.........

lar
21-03-10, 22:31
tja sprawdź najpierw czy masz w chłodnicy płyn pod korek i czy w zbiorniczku wyrównawczym coś jest, układ raczej nie powinien być zapowietrzony chyba ze wymieniałes niedawno płyn albo własnie miałeś jakiś ubytek

Landryn
22-03-10, 08:58
Jak tylko "dorwe" sie do auta wszystko posprawdzam. Na co dzien autem jezdzi zona ktora oczywiscie nie zauwaza takich "*******" :)

Skoti
22-03-10, 11:15
no płyn to podstawa, odpowietrzyc nie zaszkodzi

Piatek
22-03-10, 19:45
a moze chłodnica juznie bogata ?? U mnie tez sie czesto włancza i wydaje mi sie ze własnie przez chłodnice bo juz prawie sama rama została :P