PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego ściąga?



szoru
21-03-10, 12:03
Witam. Właśnie wymieniłem w zawieszeniu sworznie, osłony przegłubów, gumy wahacza i tuleje. Dodatkowo zrobiłem zbieżność( przód i tył). Auto ściągało tylko w lewo, lecz nie przez cały czas. Czasem delikatnie a czasem czułem jakby ktoś pociągnął za kierownicę. Po zrobieniu tych wszystkich rzeczy było to samo. Wczoraj zmieniłem felgi z nowymi oponami na letnie i teraz zaczęło mi ściągać tylko na prawą stronę. Mechanik mówi, że w zawieszeniu nie ma żadnych luzów. Mam tylko delikatnie spuchnięty prawy przedni przewód hamulcowy, ale mówi, że to nie powinno mieć związku.

damian7444
21-03-10, 12:13
ustaw zbierznosc na tych letnich kołach jeszcze raz... a jak dalej bd sciagalo to cos musisz miec wybite w zawieszeniu

Muzyk-Grzes
21-03-10, 12:14
A wyważyłeś koła?

szoru
21-03-10, 12:19
koła wyważone, zbieżność raczej nic tu nie ma bo auta nie ściąga cały czas

bulikcbr
21-03-10, 15:38
sprawdz ciśnienie w kołach

Muzyk-Grzes
21-03-10, 15:56
Jeśli nie ściąga cały czas to może tylko jest to spowodowane różnicą szerokości opon i wrażenia jakie daje.
Mnie na 13" 155 nie ściąga a na 15" 195 targa to w lewo to w praco jak jest nierówność drogi.

jasiek09
21-03-10, 18:34
Jeśli nie ściąga cały czas to może tylko jest to spowodowane różnicą szerokości opon i wrażenia jakie daje.
Mnie na 13" 155 nie ściąga a na 15" 195 targa to w lewo to w praco jak jest nierówność drogi.
odczuwam to samo

JulekCIVIC
21-03-10, 22:29
a jak długo masz to auto? i czy od początku jego posiadania tak było? bo może było uderzone i coć jest krzywe...

możesz jeszcze spr odpowietrzyć układ hamulcowy bo może ci się zapowietrza i np hamuje ci prawe koło i ściąga ;)

Mati_1979
21-03-10, 22:43
pamiętaj że drogi zazwyczaj są lekko pochylone w stronę pobocza (lokalne i krajowe) co innego autostrady.

no i koleiny ;)

A co do ustawiania zbieżności to też różnie bywa ja np musiałem jechać na poprawkę;)

szoru
21-03-10, 23:52
ja wiem, że są nierówności ;) dam przykład: jadę na równej jezdni puszczam kierownicę i jadę spokojnie prosto, a czasami puszczam kierownice i tak jakby sama obracała się w prawo albo lewo, gdy ją wyprostuję i puszczę dzieję się to samo, dzisiaj nawet jechałem po "kocich łbach", puściłem kierownicę, kierownica ruszała się delikatnie w prawo i lewo, ale jechałem prosto. Obstawiam hamulce.

woz1938
22-03-10, 00:36
nie sadze zeby hamulce mialy zwiazek z poruszaniem sie kierownicy aczkolwiek mozesz oblookac czy np felgi Ci sie grzeja...moze jeden zacisk trzyma troszke? nie wiem kombinuj.Drazki kierownicze sprawdzales? moze chodzi o przekladnie kierownicza? sprawdz cisnienie w oponach? wymyj auto:D
Przelec najpierw te najprostrze rzeczy bo zazwyczaj te błache rzeczy potrafia najbardziej wkur*iac:)

Muzyk-Grzes
22-03-10, 02:26
ja wiem, że są nierówności ;) dam przykład: jadę na równej jezdni puszczam kierownicę i jadę spokojnie prosto,

To znacza tylko tyle że masz zbieżność OK i wyważone kola jak trzeba a targa cię na nierównościach z racji szerokich opon i feli....

szoru
22-03-10, 08:23
wiem, że przez niski profil opony i szerokie felgi bardziej rzuca kierownicą, ale na prostej drodzę kierownica czasem sama ciągnie w lewo albo prawo

Mati_1979
22-03-10, 12:44
wiem, że przez niski profil opony i szerokie felgi bardziej rzuca kierownicą, ale na prostej drodzę kierownica czasem sama ciągnie w lewo albo prawo

bo czasami koleiny i nierówne ukształtowanie drogi jest niezauważalne.

szoru
22-03-10, 17:52
bo czasami koleiny i nierówne ukształtowanie drogi jest niezauważalne.

jeśli nie wiesz o co mi chodzi to się nie odzywaj:] mój brat ma takiego samego civica i u niego kierownica nie obraca się sama o co najmniej 90 stopni.

jasiek09
22-03-10, 18:12
a twój brat ma ten sam rozmiar opon?

JulekCIVIC
22-03-10, 19:59
jedz na szarpaki i niech ktoś wykwalifikowany spojrzy ;)

sopel290885
22-03-10, 21:50
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Gdy przeczytałem cały temat przypomniałem sobie podobną sytację u ojca w uno. Winny był spuchnięty wężyk hamulcowy. W momencie naciśnięcia hamulca auto ściągało w jedną stronę a później w drugą. Po prostu hamulec w kole z walniętym wężykiem reagował trochę później na wciśnięcie hamulca i też później puszczał. Proponuję sprawdzić hamulce.
Pozdrawiam

JulekCIVIC
22-03-10, 22:07
no czyli kolega ci odp na pytanie dlaczego ściąga, tak jak pisałem wcześniej ze może to być wina układu hamulcowego ;)

szoru
22-03-10, 22:24
mój brat ma takie same koła, u mnie ściąganie nie jest zależne od hamowania, wydaję mi się, że odczułbym gdyby koło się blokowało, jutro mechanicy będą oglądać auto, byłem na szarpakach przed wymianą wszystkiego, wtedy były opory toczenia w lewym kole

dj-napster
23-03-10, 05:38
a czasami puszczam kierownice i tak jakby sama obracała się w prawo albo lewo, gdy ją wyprostuję i puszczę dzieję się to samo

Miałem coś takiego, szczególnie po najechaniu 1 kołem lub wszystkimi na mokrą nawierzchnię ten efekt się nasilał. Zużywał mi się przez to bieżnik po wewnętrznej stronie opon (od strony silnika).
Problemem u mnie były górne tuleje na wahaczach + zbieżność. Trochę roboty miał z tym mechanik żeby rozebrać, skasował za wszystko 300,- z tulejkami i zbieżnością. Teraz można na autostradzie obiad jeść podczas jazdy (ale nie róbcie tego ;-) ), na zakrętach kierownica znacznie daje opór i chce wracać na pozycję prostej jazdy, mam nadzieję że ten efekt utrzyma się długo :)

Dissnej
25-03-10, 18:59
A ja mam tak: Na zimówkach 14" 165/70 podczas ruszania było szarpnięcie kierą w lewo. Przy przyspieszaniu i hamowaniu OK. Teraz założyłem 15" 195/50 i ściąga w lewo zarówno przy ruszaniu jak i przy przyspieszaniu. Rozumiem, że jest to bardziej odczuwalne przez szerokie gumy? Muszę sprawdzić zbieżność bo zawias i hamulce są w porządku.
PS. Trochę nie ten dział (mam MB2) ale problem podobny:)

A jednak... Dziś okazało się, że to przez górny wahacz tak ściąga:( wymiana:(

JulekCIVIC
27-03-10, 15:42
jeśli ci ściągało na różnych rozmiarach opon to zwykle zawieszenia wina, no i nigdy nie bądź na nie taki pewny bo nawet najlepszy majster nie obluka wszystkiego...

przemek89
27-03-10, 16:02
ja wiem, że są nierówności ;) dam przykład: jadę na równej jezdni puszczam kierownicę i jadę spokojnie prosto, a czasami puszczam kierownice i tak jakby sama obracała się w prawo albo lewo, gdy ją wyprostuję i puszczę dzieję się to samo, dzisiaj nawet jechałem po "kocich łbach", puściłem kierownicę, kierownica ruszała się delikatnie w prawo i lewo, ale jechałem prosto. Obstawiam hamulce.

jesli jedziesz prosto i lekko sama sie rusza lewo i prawo to hamownia do wymiany..:) 100% maly pryszcz mi to samochodzik sam skreca:(w lewa strone:(niestetyhm..wiem ze tylni prawy cylinderek hamulcowy mam najprowdopodobniej uszkodzony moze to jego jest wina..