PDA

Zobacz pełną wersję : wysokie obroty na biegu jałowym (luzie)



albi_pl
19-03-10, 20:51
Witam.
Mam problem z obrotami, mniej wiecej wyglada to tak ze jak dojezdzam do skrzyzowania i wciskam sprzeglo to obroty mi wskakuja na 1500 po ok 5 sekundach spadaja na do normy dzieje sie tak na benzynie i na gazie (ale chyba na gazie czesciej). Myslalem ze to moze krokowy ale go wyczyscilemi, przepustnice też i niestety nadal to samo.
Działo się to dwa razy w tamtym tygodniu a terz już jest non stop.....
Bardzo prosiłbym o pomoc, bo zatrzymanie w wyjącym silnikiem ani nie jest fajne ani dobre dla silnika

MikeFoto
20-03-10, 00:20
Na ssaniu (czyli gdy motor zimny) ma prawo się tak dziać. Nie na ssaniu - istotnie nie powinno.

Marecki
20-03-10, 15:43
Chyba nie ten dział. Jednak moim zdaniem dobrze byłoby gdybyś wybrał się do gazownika, bo pewnie masz coś źle wyregulowane, ewentualnie jakiś filterek od gazu mógł się zapchac...

zakit
20-03-10, 19:23
Chyba nie ten dział. Jednak moim zdaniem dobrze byłoby gdybyś wybrał się do gazownika, bo pewnie masz coś źle wyregulowane, ewentualnie jakiś filterek od gazu mógł się zapchac...


skoro pisze ze ma to i na benzynie i na gazie to co ma tutaj gaz do rzeczy. mi tez sie tak czasami dzieje a nie mam gazu - ignoruje to.

yautja
20-03-10, 19:23
Te obroty to może być mimo wszystko sprawka krokowego. Zrób reset ECU. Nie zaszkodzi a może coś poprawi.

Marecki
20-03-10, 19:43
skoro pisze ze ma to i na benzynie i na gazie to co ma tutaj gaz do rzeczy. mi tez sie tak czasami dzieje a nie mam gazu - ignoruje to.

Upss.Nie doczytałem, sorka.:o

kamil-wawa
21-03-10, 12:29
zobacz czy gdzies nie ssie lewego powietrza - czesto przy zakladaniu gazu nie skladaja dolotu tak jak powinno sie to zrobić. Jezeli ssie to po chwile musi potrwac zanim krokowy skoryguje. Pozdrawiam.

albi_pl
22-03-10, 16:05
Witam:)
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, problem został już rozwiązany i 'chyba' nie wiem co było, ale napisze co zrobiłem bo może komuś się przyda...

- wyczyściłem przepustnice,
- silnik krokowy (przy okazji sprawdziłem czy działa i okazało się że jest sprawy),
- sprawdziłem sondę miernikiem (wiem że lepszy byłby oscyloskop ale tylko miernik miałem pod ręką) i okazało się że działa poprawnie,
- wymieniłem olej + filtr w silniku
- wymieniłem świece na nowe, bo z tego co widziałem z jedną było coś nie tak
- przedmuchałem filtr powietrza (kupiłem nowy jakieś pół roku temu)

ponadto, sprawdziłem odnośnie 'lewego powietrza' ale wszystko było ok

Jak narazie działa bardzo ładnie, obroty ładnie spadają i wszystko jest w jak najlepszym porządku

I teraz.... jak wyżej napisałem, "chyba" nie wiem co było bo coś mi świta (bądź się mylę)... a mianowicie, jedna rzecz zwróciła uwagę, co się okazało mam spalony sterownik od lpg i po podłączeniu go, gdy silnik chodził na biegu jałowym, obroty mi spadały i były dość nie równe.... więc mógłby być to przyczyną, mogłoby, gdybym pamiętał czy wtedy mi ten sterownik działał czy też nie...

Ale ogólnie, problem rozwiązany. Można temat zamknąć