PDA

Zobacz pełną wersję : Sonda Lambda czy Katalizator??



Skowron48
18-03-10, 18:12
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie tematu. Otóż byłem na przeglądzie swoja EJ9 i przy sprawdzaniu pomiaru spalin, wykaz był następujacy:
Sonda Lambda- granica jest ok 1.1, u mnie było 1.2
Co2 był w normnie
Wodór było o kilka jednostek wyżej.

Tu mam dylemat. Powiedziano mi, że albo to sonda albo katalizator. Teraz mam pytanie czy Wy możecie na powyższych danych okreslic w przyblizeniu co moze byc.
Spalanie mam w normie jak na zimę i jazde ciagle w mieście, tak 8 L/100 Km. Dodam fakt, ze po przejechaniu od 3 km+ po wyłaczeniu auta wysiadając z niego słychać takie stukanie w na wysokości katalizatora(na pewno to uklad wydechowy :D), co jakby był za gorący i z tego ciepła tak "strzelał".

skolopendra
18-03-10, 18:14
ile masz sond?

Skowron48
18-03-10, 18:50
Sadze, że 1 sonda lecz moge sie mylić. Nie mam jak sprawdzić nawet :D Może cos po modelu da się określić Honda Civic 97r. D14A3 EJ9.

skolopendra
18-03-10, 19:11
więc jedną .wyreguluj zawory i zmień olej ;)

Skowron48
18-03-10, 19:20
skolopendra, a czy inne rada byłaby gdyby były jednak 2?? A z jakich stwierdzeń sadzisz ze to nie jedno z 2 podanych przyczyn przez gościa z stacji przeglądów /?

lar
18-03-10, 20:40
druga sonda jest tuz za katalizatorem i ona bada jego sprawność wiec gdyby wywalała błąd to wiadomo ze kat niesprawny ale ty tej sondy raczej nie masz wiec sprawa diagnostyki utrudniona, jeżeli masz spalanie w normie to pewnie kat jest juz wykończony. Rozszerz nozdrza i zaniuchaj czy nie wali zbytnio wachą z wydechu ;p Tak na prawde jedynym pewnym ocenieniem czy kat sprawny to rozkręcenie go i oględziny.

Skowron48
18-03-10, 20:54
lar, ale tak sadzę ze jeśli kat już byłby wykończony to na teście spalin dwutlenek węgla byłby spokojnie poza normą a CO2 było w normie dopuszczalnej. Co ty o tym myślisz??