PDA

Zobacz pełną wersję : Tuleje!! Duze koszty!!



amidiot
17-03-10, 12:14
Przy jezdzie odczuwam jakby mnie lekko rzucalo no i skrzypi oczywiscie
Byłem dzisiaj u mechanika i co????
Powiedzial ze tyl mam do wymiany bo mam luzy.

Powiedzial jeszcze ze naprawa tulejek z tyłu (wszystkich) to koszt 1200zł (600 czesci +600 robocizna) poniewaz juz to kiedys w hondzie robil i jest tam wszystko spieczone i trzeba ciac :/ wiec poszczegolnych nie wymieni tylko całosc trzeba

Dzwonilem do innego mechanika i powiedzial ze na czesciach i robociznie mozna byloby troszeczke zjechac ale koszty i tak beda!!

Przeciez to jest koszmar 1200zł!!!!!!!

Pomozcie!!

artek0903
17-03-10, 12:21
Pomozcie!!

a niby jak?

niech Ci jakis inny mechanik sprawdzi co dokladnie jest do wymiany bo jakos mi sie nie chce wierzyc ze wszystkie gumki trzeba zmieniac...

kenny
17-03-10, 13:01
Poszukaj innego mechanika. Wiesz chociaż jakie tulejki masz do wymiany?

dabek555
17-03-10, 13:40
ja miałem te tulejki wieksze tzw cukierki 5 dni temu robiłem bo mi koła latały i jak na cos wjedzałem to tragedia była grzmot.za 2 tulejki zapłąciłem 90zł cos takiego http://www.moto.allegro.pl/item946930706_rover_200_400_honda_civic_tuleja_wah acza_tyl.html i robocizna 140zł a te 2 tulejki mniejsze sa tansze i robota łatwiesza lub tu masz komplet http://www.moto.allegro.pl/item954838567_tuleje_wahacz_przedni_honda_civic_19 95_01_ek_ej.html

sublove
17-03-10, 13:45
Kolego autorze, po co ten post?
Parę postów niżej jest też Twój post gdzie zakończyła się dyskusja na tym od czego zacząłeś tego posta... :confused:

amidiot
17-03-10, 13:57
Pisze nastepnego poniewaz poprzedni uwazalem juz za zamkniety.

Mechanik powiedzial ze wszystkie bo jest ciezki dostep do tych zepsutych bo sa mocno spieczone.

Tompro
17-03-10, 14:32
Pisze nastepnego poniewaz poprzedni uwazalem juz za zamkniety.

Mechanik powiedzial ze wszystkie bo jest ciezki dostep do tych zepsutych bo sa mocno spieczone.

A niby po co następny wątek, w czym ma pomóc lepiej od poprzedniego? Nie zrobisz zawieszenia dobrze na tanich zamiennikach, bo znowu się wysra po paru tys. km. Nie chcesz tyle wydawać to rób sam i Ci odejdzie koszt robocizny. Na tulejkach nie ma co oszczędzać.

zakit
17-03-10, 18:54
ale jak to wszystko, sa 3 wachacze, z czego razem z tulejami patyk tj, wachacz gorny kosztuje 100 oryginalny i mozna go wymienic samemu. to razem daje 200, dolny wachacz po 150, wiec koszta podobne, tez mozna zrobic samemu. jedyne co to w wachaczu wleczonym sam bym chyba nie zrobil.

zestaw tulei poliuretan zółty z bikopuru na caly tył, kosztuje 600zł, bez cukierków. wiec chyba troche za duzo cie zawołał.

Budziniak
17-03-10, 19:00
A nie pomyśleliście że mechanik ma w dupie grzebać się przy tylnym zawiasie w Hondzie? Dał taką zaporową cenę aby wystraszyć klienta i tyle. Świetnie mu się to udało w sumie. Napisałeś że już to kiedyś robił i wszystko było zapieczone więc po raz drugi nie chce mu się w to bawić i tyle.
Przykre ale bardzo możliwe.

dabek555
17-03-10, 19:15
zgadzam sie moj pow ze juz wiecej tego nie robi poł dnia z jedna sie meczył