PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwna rzecz czy mozliwe ze półoś sie wygieła :(



tomi
24-08-06, 03:19
dzisiaj wracajac ze spota do domu sciełem sobie zakret w prawo ( z troszke wiekszą prędkoscia niz dowolone 50 km/h :oops: ) raczej tak na pełnej ku.... ze az scielem 3 pasy, ale dalem rade i z niego wyszedłem cało:P gorzej z autem:( po wyjechaniu juz na własciwy tor poczulem bardzo nieprzyjemne bicie z okolic prawego przedniego kola ktore to przenosi sie na całe auto i jest bardzo mocne z poczatku myslałem ze to felga sie skrzywila na piascie ale zamiana kol nic nie dala, po dokladniejszych ogledzinach widac ze polos jest skrzywiona i ma bicie , moze tez i piasta jest krzywa, ciekawe tylko dlaczego z prawej strony skoro cala energia poszla na lewe kolo to jakim cudem prawa połos jest krzywa :shock:
I teraz mam pytania czy:
1 pólos mozna prostowac czy sie ja bezwzglednie wymienia ?
2 jesli sie ich nie prostuje to czy pólosie w b seriach sa kompatybilne ?
3 czy mozliwe jest ze piasta i łozysko równiez mogły sie skrzywić ?
4 i jak to sie mogło stac skoro moim zdaniem to lewe kolo bylo najbardziej przeciazone podczas wchodzenia w ten zakręt

ppm702
24-08-06, 08:16
dziwne, ale oba koła były przeciążone. Teraz odpowiedzi:

1. nie prostuje się
2. nie pomogę
3. raczej nie
4. prawe koło pracowało na "odciąganie" i może jakiś dołek zaliczyłeś idąc w pół-uślizgu przodu?

BTW przenoszę do 5d

siemaR
25-08-06, 20:29
:shock: Tomi jesteś pewny że się wygieła i od tego? Musiało pójść coś jeszcze, albo dziwnie zablokować przegub żeby ją wygieło, zawias może się wychylać na maxa w każdą stronę i będzie się skręcał przegub - jak nic się innego nie rozsypało to nie ma chyba fizycznie takiej możliwości żeby wygieło półośkę. Sprawdz dokładnie zawieszenie..
ad.1 raczej nie
ad.2 jak są w komplecie z przegubami to są kompatybilne, przy zewnętrznych przegubach są takie same, przy wewnętrznych już się różnią - 92-95 były inne, 96-00 inne - ale jak znajdziesz te starsze od B serii i wymienisz razem ze starszym przegubem wew. to będzie pasowało - różnica jest w mocowaniu od wewnątrz półosi w przegubie wewnętrznym - rozkminiałem kiedyś temat i chyba nic nie pomieszałem - Tencio z tym walczył przy swapie - będzie wiedział na 100%