PDA

Zobacz pełną wersję : pompka paliwa eg3-pilne



mixturant
11-03-10, 21:13
Witam. Mam duży problem. Pompka paliwa rzyga olejem z otworku poniżej membrany od strony kolektora ssącego. Dzieje się to bardzo intensywnie. W ciągu 2 dni straciłem prawie litr oleju. Pytanie jaka może być tego przyczyna? Odpowietrzenie skrzyni korbowej jest drożne.

Proszę o podpowiedzi.

yautja
12-03-10, 10:42
Pod pompką jest uszczelka, więc może jest do wymiany? Jesteś pewien, że to stamtąd leje się olej (bo litr w ciągu dwóch dni to naprawdę dużo)? Może masz za dużo oleju wlane I Ci korby walą o lustro oleju w misce?

mixturant
12-03-10, 10:52
tak jestem pewien, ze stamtąd leci olej. Wszystkie inne możliwości zostały wykluczone. Uszczelka pod głowicą odpada bo olej zbiera się nawet na kolektorze ssącym. Innej możliwości niż pompka paliwa nie ma. Oleju po małej dolewce jest 3/4 stanu. Do tego auto strasznie kuleje na niskich obrotach i przy dodaniu gazu obroty bardzo wolno opadają do obrotów biegu jałowego...

senioras
12-03-10, 11:33
Przyczyną jest pompka paliwa, tak jak mówisz. To, że leci z niej olej jest właśnie oznaką na wyeksploatowanie pompki. Wymień pompkę, w ASO koszt niecałe 300zł bodajże..

Skoti
12-03-10, 12:53
albo znajdz dobrą urzywkę na giełdzie civicklubu za grosze. ja nawet chyba gdzieś mam

mixturant
12-03-10, 13:57
Już kupiłem elektryczną bo będę wkładał wałek od d15 więc muszę poczekać na paczkę i będę montował. Mam nadzieje, że to pomoże...

Muzyk-Grzes
12-03-10, 15:55
he he w temacie D13B2 na B7 jest do pobrania szkic zaślepki po pompie mechanicznej.

mixturant
13-03-10, 01:08
Znalazłem i usunąłem przyczynę wycieku oleju. Zatkany filtr odmy głowicy i robiło się takie ciśnienie, że wywalało przez pompkę. Pozostała sprawa obrotów... świece sprawdzone, aparat zapłonowy przeczyszczony. Tak jak pisałem obroty zostają po wciśnięciu gazu i bardzo wolno opadają do obrotów biegu jałowego, na których bardzo, ale to bardzo kuleje ( od 200 do 1000 obr/min, nieraz nawet zgaśnie). Auto idzie doskonale dopiero powyżej 3,5tys obr/min. Od tego zakresu obroty ładnie schodzą przy zmianie biegu, przy redukcji tez prawidłowo. Auto nie dławi się i nie szarpie w żaden sposób. Ma ktoś jakiś pomysł? może dysza wolnych obrotów się przytkała i paliwo kropelkuje zamiast rozpylać? Albo nie domyka się druga przepustnica?

Pzdr Łukasz.

Muzyk-Grzes
13-03-10, 03:20
A nie robiłeś odblokowania drugiej przepustnicy? Ja jak miałem na stałe to mi czasem bardzo wolno obroty spadały ,ale załozyłem z elektrozaworkiem i po kłopocie było.

mixturant
13-03-10, 10:58
Mam odblokowaną drugą przepustnicę już od dawna, a problem pojawił się 3 dni temu...

Muzyk-Grzes
13-03-10, 13:31
Najbardziej możliwe jest że blokuje sie któryś siłownik przepustnicy (ten koło linki gazu lub ten po drugiej stronie gaźnika) sprawdź czy wężyki do nich dochodzące nie mają jakichś uszkodzeń, czasem przyczyna jest bardzo błacha. Jesli wszystko jest OK to spróbuj odblokować to stałe zamknięcie przepustnicy 2 i zobacz czy wtedy obroty wrócą do takich jak powinny.

mixturant
13-03-10, 17:54
Sytuacja nie wygląda najlepiej. Podmieniłem na inny gaźnik nie mający nic wspólnego z tym co miałem i nadal to samo. Obroty zostają za pedałem gazu i niemiłosiernie przebiera na niskich obrotach. Może to wina aparatu zapłonowego? Świece też zmieniałem na inne i to samo :/ Pomóżcie...

Muzyk-Grzes
13-03-10, 18:51
A masz aparat do podmianki? a przypadkiem linka sie nie blokuje?

mixturant
14-03-10, 16:03
Sprawdzę tą linkę, ale szczerze to wątpię, że to może być to. Obecnie jest coraz gorzej i po nagrzaniu się auto w ogóle nie trzyma niskich obrotów. Po wciśnięciu sprzęgła samochód gaśnie. Na ssaniu jakoś się trzyma. Falują, ale przynajmniej nie gaśnie. Macie jeszcze jakieś opcje poza aparatem? Muszę dorwać jakiś do podmiany na chwilę i się okaże...

mixturant
18-03-10, 14:43
Niestety nie znalazłem innego aparatu na podmianę... Nie chcę kupować bez pewności, że to on szwankuje bo kosztuje nie mało. Został on dokładnie przeczyszczony na każdym styku ( 3tys. km temu wymieniana kopułka+palec), kable WN pomierzone i są ok. Linka gazu się nigdzie nie haczy, postaram się skombinować inny gaźnik jeszcze... :/ Już nie mam pomysłów co robić...

Może to być spowodowane przez puszkę podciśnień? Bo obroty zablokowały mi się w granicach 3tys obr/min i jak ręcznie opuściłem dźwignię do której przyczepiona jest linka gazu to obroty spadły. Natomiast jak tylko lekko dodałem gazu to od razu wróciły do poziomu 3tys.

Muzyk-Grzes
18-03-10, 19:31
a spróbuj ułożyć linkę i wyregulować jej zaczep przy przepustnicy skoro obroty wróciły przy naciśnięciu palcem to może jest teraz za bardzo napięta. Z dwóch nakrętek na zaczepie odkręć tą bliżej końca linki i jeśli obroty nie spadną to można to wykluczyć. Najlepiej jeśli byś mógł przyjechać 11 na Krzywą (w dziale Dolnośląskie) to ja mam aparat z D13B2 można by sprawdzić. A te czary to się zaczęły po wymianie wałka i pompki?

mixturant
18-03-10, 19:42
Nie spadają obroty więc ta przyczyna odpada. Dopiero mam w planach wymienić wałek i pompkę. Chyba poczekam i dozbieram do MPFI :/

Muzyk-Grzes
18-03-10, 19:56
To wtedy najlepiej pompkę razem z bakiem zakładać, bo ta bedzie za słaba co masz teraz. A co do silnika to nie wiem jeśli nie linka może przepustnica zabrudzona? ale w dwóch gaźnikach by to musiało być....a może któryś z wężyków w puszce się odpiął przy przekładaniu?

mixturant
18-03-10, 20:00
Puszkę dzisiaj sprawdzałem i wszystkie wężyki są podłączone. Tak, tak jak już to będzie bak z pompką. Gaźnik był czyszczony CarbuCleanerem, przedmuchany sprężonym powietrzem,itp. Ilość pomysłów już mi się wyczerpała. Na razie auto będzie stało i czekało na MPFI...

nike69
19-03-10, 01:13
jesli masz pewnosc ze to nie linka i przepustnica sie domyka po zwolnieniu gazu to jak trzyma obroty to jakos sie tam musi dostawac powietrze i paliwo.. moze nie odcina paliwa po zdjeciu nogi z gazu, za gaznikiem jest taki zawor ktory za to odpowiada i odcina paliwo miedzy innymi przy hamowaniu silnikiem? a krokowy sprawdzany?
oczywiscie ja czysto teoretyzuje :p

sprawdz tez map sensor

Muzyk-Grzes
19-03-10, 09:07
A własnie jak przekładasz gaźnik to samą góre czy cały kolektor?

nike69
19-03-10, 10:35
najlepiej z kolektorem i magiczna czarna puszka :p bo takto mozna szukac problemu calymi dniami i nic..

prestoneg3
19-03-10, 16:28
ja mam dokładnie taki sam problem z tym olejem.
rzyga właśnie gdzieś z okolicy aparatu zapłonowego. do tego do puszki filtra wywala olej przez odmę a cała ta gąbeczka jest przesiąknięta. myślałem nawet że to może wina zbyt wysokiego ciśnienia oleju z powodu np.awarii czujnika oleju.


a czy to niby nie wina zbyt dużej ilości oleju (do 2 kropki -max) i przez to tak wywaliło ??????:eek:

nike69
19-03-10, 18:49
a czy to niby nie wina zbyt dużej ilości oleju (do 2 kropki -max) i przez to tak wywaliło ??????:eek:

nie, przeciez olej ma byc do max zalany ja mialem nawet troche ponad (bo tak mi nalal mechanior) i nic sie nie dzialo

Muzyk-Grzes
19-03-10, 21:42
ja mam dokładnie taki sam problem z tym olejem.

A gdzie w tym temacie jest o problemach z olejem?? bo ja czytałem cały i nic nie znalazłem, jest o problemach z obrotami......

Mixturant pisał ze wymieniał gaźnik na drugi, ale jest to samo wysokie obroty moga być od "lewego" powietrza np z pod uszczelki kolektora dolotowego stąd pytanie czy wymieniałeś gaźnik z kolektorem czy sam gaźnik i czy stosowałeś przy tym nowe uszczelki? Natomiast jeśli wymieniłeś gaźnik na 100% odkręcałeś linkę sprawdź czy na 1000% linka jest luźna przy przepustnicy (tak powinna być luźna a nie naprężona)

nike69
19-03-10, 22:47
Muzyk-Grzes przeczytaj od poczatku, najpierw kolega tez mial problem bo mu z pompki olej wywalalo ale sam go rozwiazal i zostal problem z obrotami

mixturant
19-03-10, 22:48
Panowie sprawa obrotów wreszcie została rozwiązana. Problemem okazał się pedał gazu, który się blokował przy samym końcu i przez to nie odciągała się linka do końca i zawieszały się obroty. Pozostała tylko sprawa przebierania na niskich obrotach i falowania. Krokowy był przeczyszczony i przedmuchany, a samodiagnostyka nie wykazuje żadnych błędów. Dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc :)

Pzdr Łukasz.

Muzyk-Grzes
19-03-10, 23:50
Muzyk-Grzes przeczytaj od poczatku, najpierw kolega tez mial problem bo mu z pompki olej wywalalo ale sam go rozwiazal i zostal problem z obrotami

Faktycznie, umknęło mi to jakoś, sorki za zamieszanie.

mixturant
04-04-10, 12:39
Rozwiązałem problem. Powodem okazał się krokowy, który uwalił się tak, że czyszczenie i dmuchanie nie pomogło. A do tego nie wykazywało żadnych błędów. Podmieniłem na inny i chodzi aż miło. Dzięki Dębowemu i Pakerowi za pomoc :)