PDA

Zobacz pełną wersję : skrzywiona kierownica po zmianie kół



piter711
21-08-06, 13:37
Dzisiaj byłem u mechaniora wymienic rozrząd. Nawet sprawnie mu to poszło (3h) wszystko ok (paseczek i rolka), no i przy okazji poprosiłem o przerzucenie kół z tyłu na przód (z tyłu jakieś 7mm, z przodu 4mm) no i po wyjechaniu z warsztatu okazało sie że kierownica już nie jest prosto ustawiona jak była ale jest przekrzywiona w lewo strone (co bardzo mnie drażni) i jak pusciłem kiere na prostej to lekko ściąga w prawo. Jak myślicie czy koła z tyłu nie były dobrze wyważone, sam już nie wiem co zrobić, czy jechać na zbierzność.. jaka może być tego przyczyna? Czy moze jedno koło jest bardziej zjechane? Co radzicie? Pzdr.

Furious
21-08-06, 13:50
opony sa nierowno zurzyte, jedz na zbierznosc

tomekk
21-08-06, 13:55
Przekrzywienie koła kierownicy to zwykle zbieżność, ale skoro stało się to tuż po zamianie kół, to znaczy, że pewnie coś z nimi nie halo - może rzeczywiście jedna z opon jest bardziej zużyta i stąd ciągnie powodując konieczność skręcenia kiery, żeby jechać prosto.
Wyważ te koła i sprawdź dokładnie ich stan, a dla pewności możesz i zbieżność sprawdzić :)

piter711
25-08-06, 20:26
Dzieki za rady, na razie jeszcze nie miałem czasu żeby jechać na zbierzność i wyważanie, ale jak pojade to odezwe sie co było, na razie tak jeżdze i mam wrażenie że delikatnie sie poprawiło (wyrównało) ale to jeszcze nie ideał.. wiec sprawa znajdzie finał w warsztacie :)

martii
26-08-06, 01:32
a zadam glupie pytanie
a sprawdzales cisnienie w kolach?

piter711
27-08-06, 12:30
Cisnienie we wszystkich kołach 2,2 chociaż było 2,0 ale troche dodmuchałem ale to było przed zmianą i śmigał elegancko, wiec to chyba nie cisnienie.., chociaż chyba wróce do 2, bo za mocno mi tłucze na nierównościach chociaż lżej leci :)) w następnym tygodniu warsztat będzie grany..

cypis007
28-08-06, 07:14
Wyważenie NIGDY nie będzie miało wpływu na "ściąganie" ...

piter711
28-08-06, 21:05
Byłem dzisiaj w warsztacie, wyważyłem koła, i co sie okazało że prawe koło które przełożyłem na tym było uderzone jak było z przodu, jak je wrzucił na wyważarke to widać było gołym okiem bicie i chociaż je wyważył to nadaje sie do wymiany, reszta kół ok, podczas ustawiania zbierzności mechanior powiedział że była bita lekko przodem i dlatego sciąga w prawo (co ciekawe jak koła były przed zmianą to szedł równo - jak oni to ustawili????) mechanior powiedział że trzeba delikatnie rozwiercić otwór i zrobić "fasolke" żeby można było delikatnie koło przesunąć w bok i będzie dobrze :)) już po jego ustawieniu kiera sie troche poprawiła a pewnie jak przesunie to prawe koło to będzie dobrze. zreszto na prawym kole które było sprzodu widać że musiał ktoś polecieć po krawężniku bo ma obtarty rant i tak sie przedstawia cała sprawa, tylko ja ciągle sie zastanawiam jak to możliwe było ustawić dobrze zbierzność skoro koło było bite, normalnie szedł prosto jak po sznurku...

3dan
29-08-06, 19:30
Podlacze sie do tematu,zalozylem nowe felgi i opony i po tym zabiegu rowniez mam kiere lekko skrecona w lewo,przy przegladzie powiedzieli mi ze zbieznosc miesci sie w granicach normy,co moze byc tego przyczyna,czy moze nalezy ustawic dokladniej zbieznosc???

ppm702
29-08-06, 19:45
nalezy ustawic dokladniej zbieznosc
czyli wyregulować kierownicę drążkami - mechaniory z reguły nie chcą się w to bawić, ale trzeba ich cisnąć

qba1983
29-08-06, 20:07
dobra zbieznosc swiadczy o tym ze kola sa ustawione tak samo, nie bedzie sciagac ani zdzierac opon, krzywa kierownica swiadczy o tym ze zbieznosc jest na obu kolach ustawiona nie w tym miejscu(co nie bedzie wywolywac jakichs dziwnych zachowan auta-wszystko jest ok), jak komus zalezy, to niech zleci ustwienie zbierznosci przy prostej kierownicy i juz

p.s. czsem bywa tak(u mnie tak bylo) ze drazek jednej strony sie zapiecze i "nie mozna" go ustawic(albo inaczej, nie chce sie po prostu robic), wiec ustawiaja zbieznosc drogiego kola do tego ze zlym nastawem. efekt... prosto jedzie, krzywa kierownica.

piter711
12-09-06, 19:24
wczoraj wysłałem ojca na poprawkę do mechanika, i on rozwiercił otwór i przesunął delikatnie koło, ustawił zbierzność..... i ciągle sciąga w prawo strone podczas jazdy i przy hamowaniu (kiera już bardziej sie wyprostowała chociaż brakuje jeszcze pare mm )sam juz nie wiem co tu pomoże... ale wiem że tak być nie może !!!!

NORMAN
12-09-06, 21:45
wczoraj wysłałem ojca na poprawkę do mechanika, i on rozwiercił otwór i przesunął delikatnie koło, ustawił zbierzność..... i ciągle sciąga w prawo strone podczas jazdy i przy hamowaniu (kiera już bardziej sie wyprostowała chociaż brakuje jeszcze pare mm )sam juz nie wiem co tu pomoże... ale wiem że tak być nie może !!!!

:shock: rozwiercil otwor.szok normalnie.niemoge sobie tego wyobrazic co tam mozna rozwiercac zeby przesunac kolo,a jestem z zawodu mechanikiem blacharstwa poj.obecnie mamy wulkanizacje i czesto sie zdaza ze nawet jak dla siebie zakladam uzywane opony to kierownica jest przesunieta.jest to wynikiem nierownego zuzycia opon lub gdy opony sa bieznikowane tez moze wystapic taka sytulacja.sprobuj zamienic kola z lewej na prawa i zobacz czy bedzie sciagac w lewo jezeli tak to na 100% winne sa opony.

piter711
13-09-06, 05:53
Z tym rozwierceniem to nie jest tak tragicznie, on tylko to troszke rozpiłował, chociaż wcześniej mówił o rozwierceniu, chociaż ja też za tym nie byłem, ale cóż to on jest mechanikiem a nie ja... a co do zmiany prawe - lewe to nie da rady bez zwalania opon bo są kierunkowe. Tylko że przed zmianą tył - przód wszystko było dobrze..

california
13-09-06, 15:28
Jak kupiłem moją Hanie. Jeździła na jeszcze oryginalnych gumach (5 lat) i też ściągała w jedną stronę. Nowe opony i jak ręką odjął.

Szkoda było piłować...