PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zdjąć boki z drzwi



Cola_ldz
29-08-04, 22:59
Witam Mam pytanko jak zdjąć boki z drzwi z 3d civicu z 93r Wyciągnołem już wszystkie zatrzaski ale coś jeszcze trzyma Czy możliwe że trzyma gałka od otwierania okien ( mam ręczne otwieranie) Próbowałem ją zdjąć ale się nie da Co zrobić

Mystek
29-08-04, 23:59
Hmm niewiem jak to jest u ciebie bo mam elektryke ale u mnie trzeba krecac boczkiem przecisnac caly panel sterowania szybami i klamka wewnetrzna przez wneki w nim wiec moze tez tak poprobuj.

no1tasman
30-08-04, 07:58
a wyjales plastik kolo klamki, ten cuhwyt do zamykania drzwi, korbe do otwierania szyb (sorki za nieprofesjonalne okreslenia ;) ) -tam wszystko jest poprzykrecane...jesli to zrobiles i wyjales z zatrzaskow moze ci jeszcze trzymac na listwie przy oknie...jak dla mnie troche sily odpowiednio uzytej i powinno zejsc..

LIO
30-08-04, 14:52
śrubka plastikowa na boczku pod lusterkiem, śrubka pod klamką od drzwi, zdjąć ten plastik wokół klamki. Ja mam elektryke, więc odkręcam śrubkę od tego plastiku z przełącznikami, wyciągam go i odpinam kostke z przewodami. W manualnych szybach, trzeba zdjąć korbke ;), jest wsadzana na takąspinke z drutu, gdzieś z boku trzeba ją śrubokrętem zahaczyć. Dobrze wyjąć trójkącik od lusterka, chyba że masz też ręcznie ustawiane i tak łatwo nie schodzi (ja wolę na wszelki wypadek zdjąć). Następnie energicznym ruchem wyrywamy po kolei z zaczepów począwszy od miejsca gdzie była ta plastikowa śrubka i zgodnie ze wskazówkami zegara, potem całość bierzemy do góry, bo boczek jest zaczepiany na całej długości o blache. I po sprawie. :wink: Niecała minuta roboty na strone.

Cola_ldz
30-08-04, 22:52
Dziekuje za porady Już mi się udało zdjąć Teraz mam problem z drógimi bo śróbki się nie chcą wykręcić kręcą się w miejscu i nie wychodzą :( Jutro będe kombinował co z tym zrobić

LIO
30-08-04, 23:33
Jak się kręcą w miejscu, to złapać cienkimi kombinerkami i spróbować nimi wykręcić, albo ciągnąć nimi do siebie i kręcić śrubokrętem, a jak nie to potraktować delikatnie wiertarką- rozwiercić, a potem ciutek większe śrubki wkręcić.

no1tasman
31-08-04, 08:23
fakt...duzego wyboru nie ma...tylko jesli wyjda to proponuje zalozyc juz inne, bo z tymi moze byc problem w przyszlosci...chyba ze to gwint wewnetrzny :O

Cola_ldz
31-08-04, 23:16
Udało się zdjąc i drógi bok :) Teraz musze wysmarować blache drzwi i tapicerkę ,,blachogumem'' Zastanawiam się też nad zmiana koloru deski rozdzielczej i tapicerki z drzwi Macie jakiś pomysł Pomalować to czy obkleić jakimś mteriałem

elmer
01-09-04, 00:07
Pytaj Carat'a, on wlasnie maluje w swoim Civie i na fotach wyglada to profi. Zreszta spojrz sobie do jego tematu gdzies tutaj na forum..

LIO
01-09-04, 15:41
dokładnie tak bym zrobił, te szare deski i boczki są okropnje, kto to wymyślił, zazdroszcze tym którzy mają seryjnie czarne, albo mocno granatowe.

no1tasman
01-09-04, 17:39
hmmm....ja mialem pomalowane na czarno jakims sprayem...trzy dni siedzialem bez przerwy zeby to oczyscic...niech ja tylko dorwe tego Niemca ktory to pomalowal !!!!....nie maluj....!!!!

Cola_ldz
02-09-04, 12:45
A co sądzicie żeby to obkleić materiałem coś w podobie zamszu

LIO
02-09-04, 15:18
nie wiem czy to się obkleja czy natryskuje, ale łatwo się zciera i potem brzydkie jest

Carat
03-09-04, 23:34
Plastiki przedniej deski czyli to wokoło kierownicy, wloty itp to co z plastiku oraz dolną cześć deski malowałem w taki sposób
- podklad do plastikow (takie jakby mleczko) jutro podam nazwe jak odpisze w garazu
- podklad pod lakier
- lakier (2-3 warstwy)
- zmatowic lekko
- bezbarwny (niemieckiej firmy bardzo mocny) tez jutro podam nazwe z 2-3 warswy

Efekt jest nie do zdarcia

Natomiast co to tego miekkiego na desce i boczkach to juz musisz sam probowac bo nie wiem jakim lakierem to chcesz malowac, duzo rozcienczalniku, malo utwardzacza by lakier byl elastyczny i szybko parowal, po wielu probach udalo mi sie uzyskac super efekt :) ze pomalowalem nawet materiał na boczkach :) no i polecam półmat lub mat by nie było mocnych refleksów na szybie.