PDA

Zobacz pełną wersję : czy można jezdzić bez sondy lambda???



maniek1982
19-08-06, 21:01
chciałem dziś sam wymienić sobie lambde....wziołem ze sobą nową sonde,klucze,wd40 i pełen optymizmu poszedłem do autka.
no i się zaczeło...zeby dostać się do nakrętki lambdy musiałem przeciąć kabelki w starej sondzie bo inaczej nie dało rady...puzniej sie okazało ze klucz ledwo tam siega i slizga sie na gwincie.popsikałem wd40 myśląć ze moze coś to da i śruba ruszy,ale nie pomogło:)
pomyślałem sobie ze w tygodniu i tak jade na warsztat żeby robić rozrząd wymienić olej i filtry to zostawie tą sonde w spokoju to mechanik mi ją wymieni...niestety kiedy przecinałem kabelki w starej sądzie (zielony,biały i dwa czarne) nie zaznaczyłem sobie który czarny do którego czarnego :oops:
i tu mam pytanie do was czy to istotne jak np przez pomyłke podłącze dajmy na to lewy czarny do prawego czarnego?co się moze stać jezeli okaze sie ze nie te czarne co trzeba połaczyłem ze sobą?
jak juz wczesniej pisałem w tygodniu jade na warsztat z warszawy do piaseczna...to czy moge nie podłączyć tej sondy i pojechać te kilkanaście kilometrow bez niej???

P@r0w@
19-08-06, 21:12
dwa czarne wedlug mnie to masa i nic sie nie stanie jak sie je inaczej podlaczysz bo i tak to nie ma znaczenia to tak jak masz np + i - to czarny to minus

maniek1982
19-08-06, 22:27
czy mogłby ktoś potwierdzić to co napisał P@r0w@???

LIO
19-08-06, 22:48
czy można jezdzić bez sondy lambda???
mozna i bez kół





na lawecie ;)



osraj te kabelki w sondzie. Mozesz jezdzic bez niej zupelnie, a mozesz polaczyc kabelki dowolnie, czarne. Wskazówka na przyszlosc: przecinaj kazdy kabelek osobno w róznym miejscu, tak by kazdy kabelek mial inna dlugosc, wtedy nie ma mozliwosci pomylenia sie.

maniek1982
19-08-06, 22:57
o.k
właśnie dopatrzyłem się ze jeden z tych czarnych jest obcięty troszke krocej a jego droga częśc pasuje do niego...więc je połącze
a czy taka jazda bez lambdy jest w jakiś sposob szkodliwa?czy autko wtedy pali normalnie czy duzo?

[ Dodano: Sob 19 Sie, 2006 ]
???

[ Dodano: Sob 19 Sie, 2006 ]
???

igor
20-08-06, 02:54
hmm z tego co mi sie wydaje to autko bez sondy bedzie mialo tryb awaryjny, pali niestety wiecej

grzela8
09-10-06, 23:26
Mam prośbę. Proszę mi odpowiedzieć czy przy sądzie lambda ważne są symbole bo kabelki mają te same kolory. Mam używaną sondę i różni się symbolami. Czy oznaczenia są tak bardzo ważne, czy mogę tak jeździć? :)