PDA

Zobacz pe³n± wersjê : Ch³odnica



amidiot
07-03-10, 22:42
Witam
Ostatnio bylem u mechanika z cieknaca pompa wody poniewaz ciekla.
Po wizycie wszstko gralo lecz zauwazylem ze teraz cieknie z ch³odnicy.
Cieknie tylko w czasie jazdy(tak mysle) poniewaz jak wysiadam z samochodu to kapie jeszcze przez jakies 3 min i ustaje a plyn musze uzupelniec po 3-4 dniach
Co robic?
Z góry dzieki!!

hellrider
07-03-10, 22:50
wymienic chlodnice :)

gonzobizarro
08-03-10, 16:14
Jak wy¿ej. Nie baw siê w jakie¶ uszczelniacze i tym podobne buble.

U mnie w Vgenie to by³o bardzo proste - zaoszczêdzi³em 50 PLN (tyle chcieli w jakim¶ warsztacie obok) plus by³em pewny ¿e bêdzie dobrze zrobione - jest to szczegó³owo opisane w service manualu (poszukaj online).

A, za now±, oryginaln± ch³odnicê Nissens zap³aci³em w zesz³e lato chyba 260 PLN

PS: kup cybanty (obejmy ze ¶rubk± na wê¿e ch³odnicy) bo u mnie te fabryczne zaciskowe ju¿ nie trzyma³y przy wzro¶cie ci¶nienia (na ciep³ym silniku) jak je z powrotem za³o¿y³em.

Nemereth
08-03-10, 18:27
A, za now±, oryginaln± ch³odnicê Nissens zap³aci³em w zesz³e lato chyba 260 PLN
To jaka¶ mini ch³odnica ¿e tak tanio? Gdzie j± zakupi³e¶?
P.S. OEM ch³odnica by³a wk³adana produkcji DENSO.

Gorli¶
08-03-10, 18:49
A ile Ty bys chcial dac za chlodnice? Ja dawalem za zamiennik koyo 170, chlodnica 26mm.
A na allegro to za stowe mozna chlodnice miec;)

Nemereth
08-03-10, 19:32
Z tego co siê orientujê to ch³odnice nowe s± w cenach 400-500 i troche wy¿ej. Dlatego mnie to tak zaskoczy³o ale mi³o nie zaprzecze :) zapyta³em jaki¶ czas temu w kilku sklepach i takie ceny mi podali :)

marf
08-03-10, 23:25
Zamiennik ch³odnicy od rêki w sklepie to oko³o 260-290 PLN, wa¿ne jest aby znaæ typ tzn. typ DENSO lub KOYO ró¿ni± siê dolnym mocowaniem wentylatora ch³odnicy, z tego co zauwa¿y³em u siebie zamiennik jest uniwersalny (w miare) pisiada gwinty Na Denso i uchwyty na ³apy dla Koyo. Polskie zamienniki s± s³abej jako¶ci w przeci±gu roku mam drug± (wygl±da na bardziej jako¶ciow± od poprzedniej) innej fimy, naszczê¶cie sklep uzna³ reklamacje (bez paragonu!!!! - dobra firma :D) i dosta³em ca³kiem now±.

karpik85
09-03-10, 00:34
Kup now± i bêdziesz mia³ spokój. Ja rok temu da³em po zni¿kach 200 za now± chyba Berg i jest wszystko w porz±dku.

No chyba, ¿e to mikroskopijny wyciek, to kup alumioniowy proszek do uszczelniania, powinien daæ radê, ale jak wiêksza dziura to tylko nowa ch³odnica.

Skoti
09-03-10, 11:38
ja do tych proszków nie jestem przekonany. troche syfu po¼niej plywa co ciezko wyplukac jest. jak masz wyciek to najlepiej nie bawiæ siê tylko od razu wymieniæ. przynajmniej masz pewnosæ ¿e wszystko gra jak nale¿y.

amidiot
09-03-10, 16:01
Juz jest wszystko ok! po prostu mialem juz stary zacisk na tej gumowej rurce:D kupi³em nowy za 1,80 za³o¿ylem i gra gitara:D
Dzieki za zainteresowanie!

gaga088
11-03-10, 15:18
Witam,
Chcia³em tak¿e podpi±æ siê pod temat. Zauwa¿y³em, ¿e ch³odnica przecieka. Zala³em uszczelniacz bo akurat by³em w trasie i musia³em dalej jechaæ. Nadal traci p³yn w niema³ych ilo¶ciach. Ch³odnica jest do wymiany i mam pytanie czy takie zamienniki z allegro by by³y dobre i czy je warto kupiæ?
http://allegro.pl/item946163128_chlodnica_wody_honda_civic_1991_2001 _nowa_korek.html
ta jak widaæ jest Nissens
http://allegro.pl/item955323676_honda_civic_91_011_3_1_4_1_5_1_6_1_8 _chlodnica_no.html
b±d¼ ta tañsza.
Bo czy jest sens kupywania u¿ywanej oryginalnej Denso?
Pozdrawiam i z góry dziêkujê za zainteresowanie i pomoc :)

artek0903
11-03-10, 17:19
ja kupowalem od tego goscia z otwocka, smigam na niej od roku i wszystko w porzadku jest wiec smialo moge polecic

Matess_Kings
11-03-10, 20:12
http://allegro.pl/item946163128_chlo...owa_korek.html
ta jak widaæ jest Nissens

Ta aukcja nie przedstawia chlodnicy firmy Nissens, tylko zdjêcie podgl±dowe jest dane z tej¿e firmy.
zeby kupiæ oryginalna chlodnice Nissens musisz dac kolo 300zl, osobi¶cie w zesz³e lato 2009r wymienilem chlodnice, kupi³em Nissensa za 260zl z przesylka 16mm grubo¶æ(bodaj¿e). Teraz troche ¿a³ujê, ¿e mog³em wzi±¶æ ta chiñsk±podróbe, te¿ by na pewno d³ugo pos³u¿yla i by³a tañsza o 130zl..

gonzobizarro
11-03-10, 20:44
Nie ¿a³uj.
Ja mia³em porównianie Nissens'a i tej chiñskiej przy zakupie (kupi³em Nissens, chiñska by³a faktycznie ponad 100 PLN tañsza) - jedna przy drugiej. Chiñska miala du¿o ¿adziej poprowadzone te "blaszki" ³±cz±ce pionowe ¿eberka - widaæ by³o przez ni± zdecydowanie wiêcej ni¿ przez nissens.
Poza tym jako¶æ materia³u (aluminium w tej chiñskiej by³o ca³e poznaczone jakimi¶ skazami a w Nissens jednolite) i nawet opakowanie (kartonowe pud³o w które chiñska ch³odnica by³a na wcisk, ca³e poniszczone i podziurawione - co siê z ni± musia³o dziaæ przy transporcie..)
Ta chiñska by³a... chiñska.


Ta aukcja nie przedstawia chlodnicy firmy Nissens, tylko zdjêcie podgl±dowe jest dane z tej¿e firmy.
zeby kupiæ oryginalna chlodnice Nissens musisz dac kolo 300zl, osobi¶cie w zesz³e lato 2009r wymienilem chlodnice, kupi³em Nissensa za 260zl z przesylka 16mm grubo¶æ(bodaj¿e). Teraz troche ¿a³ujê, ¿e mog³em wzi±¶æ ta chiñsk±podróbe, te¿ by na pewno d³ugo pos³u¿yla i by³a tañsza o 130zl..

marf
14-03-10, 20:58
Ja teraz mam polsk± jest grubsza i te blaszki (zygzak) jest ca³y ponacinany tak aby odprowadzaæ wiêcej ciep³a wada takiego rozwi±zania ¿e jest bardziej delikatna.

Matess_Kings
16-03-10, 12:04
te blaszki (zygzak)- to s± finy, o ile siê nie mylê. Jak kto¶ zna bardziej fachow± nazwê to proszê mnie poprawiæ:)


Nie ¿a³uj

Wporzo, dzieki za wyra¿anie swojej opinie.
My¶lê, ¿e ¿ywotniejsza bêdzie Nissens, z uwagi na to,¿e jest trwalsza(gê¶ciej ma osadzone finy miêdzy pionowymi rurkami) a co za tym idzie, drobne kamyczki wpadaj±ce do niej, tak szybko nie uszkodz± finów.

Cook
28-04-10, 08:31
Witam, podepnê siê pod temat. Muszê wymieniæ ch³odnicê. (Civic '93 d15b2) Rdzeñ tej, któr± mam w tej chwili, ma grubo¶æ ok. 32mm. Z tego co siê orientowa³em w sklepach, do mojego samochodu maj± ch³odnice o grubo¶ci rdzenia 26mm i 16mm. Pytanie, czy wystarczy 16mm? Czy braæ 26mm?
Jeszcze, warto kupiæ na allegro zamienniki za sto kilka z³? Kupi³ mo¿e kto¶, jak sie sprawuj±?
z góry dziêki, pozdrawiam

adam_k
06-05-10, 21:41
Ja jakis rok temu kupilem chlodnice taka gruba ok. 4cm, cala aluminiowa i po zimie nie nadaje sie do niczego. Sol ja przezarla w ok 15 miejscach. Teraz kupilem zwykla grubosc 26mm za 150zl. Jakosciowo wyglada bardzo dobrze.
http://img688.imageshack.us/img688/9136/imag0167i.jpg

Andzi
07-05-10, 01:37
Gdzie kupi³e¶?