PDA

Zobacz pełną wersję : CHŁODNICA Vgen - konkretne info



wieshaq
18-08-06, 08:41
siema!!

((przegladnalem archiwum i sa odpowiedzi typu 'chyba' i 'raczej'... sorki jesli przeoczylem a w archiwum jest.. moze ktos wie na 100% bo mam niewiele czasu na odszukanie, kupienie i zamontowanie))

CZY CHLODNICA W 5 GENERACJI (BEZ EG6) BYLA TAKA SAMA W PRZEDZIALE POJEMNOSCI 1,3-1,6??

konkretnie potrzebuje do d16z6 i z tego co rozmawialem u sprzedawcy to ceny na d13 sa nizsze.

wiem ze sa DENSO i KOJO ale czym sie roznia nie ustalilem.

i czy wchodzi w gre zamontowanie (bez przerobek) czegos wydajniejszego (moze od eg6 a moze cos innego)


Pozdro i dzieki z gory
wieshaq

Furious
18-08-06, 08:45
Nie wiem czy sa takie same, ja do swojego D15 kupilem chłodnice niby od D16Z6 i tyle widze ze jest ona grubsza niz moja seryjna byla.

wieshaq
18-08-06, 10:22
ja do swojego D15 kupilem chłodnice niby od D16Z6 i tyle widze ze jest ona grubsza niz moja seryjna byla

o to juz wiem.. bylem w zakladzie co sie tym zajmuje
standardowo w d16z6 byly montowane takie seryjne chlodnice jak w calej reszcie o grubosci 16mm i taka miales j ja tez taka mam. d13-ki tez. w silnikach d16z6 z przekladnia automatyczna byly chlodnice grubsze. chyba 26 (ale nie jestem pewien) taka pewnie teraz masz lub od vti.
w vti byly juz tylko te 26mm.

jest mozliwosc wstawienia do mnie (czyli d16z6) chlodnicy od vti. rozni sie srednicami wlotu i wylotu. w vti jest o 4mm wiekszy ale da sie zrobic przejscie na szerszych wezach. mocowania sa te same

PS: jesli chodzi o producentow to do KOYO i DENSO doszlo jeszcze NISSENS podobno lepsze.

[ Dodano: Pią 18 Sie, 2006 ]
nie chcialbym zamykac tematu bo moze jeszcze ktos bedzie mial jakies spostrzezenia

sadam
18-08-06, 13:18
ja mam pytanie odnosnie cen.http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=121547433

czy naprawde w takich granicach kształtuja sie ceny chłodnic do cifa??
pytałałem w nipponie:cos około 400 złotych.pytałem w matraszku:1450zł...
a na allegro taniocha jak diabli.ktos już kupował na allegro chłodnice?
I czy warto kupowac grubsza(tą od vti) tak na wszelki wypadek, bo po tym lecie mam już dość kiedy nie mogłem na trasie powyżej 130km/h przycisnac bo zaczynał sie grzac :evil: .

wieshaq
18-08-06, 13:22
czy naprawde w takich granicach kształtuja sie ceny chłodnic do cifa??
dzisiaj siedzialem w cennikach... nissens taki jak do ciebie kosztowal 270 wiec na allegro moze kosztowac wlasnie tyle co napisalem

jesli nie masz gazu czy czegos co ci podwyzsza temp spalania i zwieksza ilosc ciepla do odprowadzenia to zakladanie chlodnicy od vti nie ma najmniejszego sensu. o ile mowimy o nowej nieuzywanej

wolf
18-08-06, 14:10
Na wiosne założyłem chłodnicę firmy nissens(240 zł 2 lata gwarancji) i sprawuje sie bardzo dobrze.Wiadomo jakie były upały,temperatua była w normie.

LIO
18-08-06, 15:47
do seryjnego silnika seryjna chlodnica. Jesli podkrecimy D16Z6 do mocy jaka ma B16, to mozemy pomyslec o zmianie chlodnicy.
Chlodnice miedzy 1.3-1.6 z tego co wiem sa takie same.

Koyo jest jako zamiennik, a oryginal jest Denso.
Denso ma korek na 1.1 Bar'a a Koyo ma na 0,9 Bar'a

tomekk
18-08-06, 17:30
Ja jakiś czas temu zmieniałem chłodnicę i kupiłem właśnie Koyo na Allegro.
W sumie się wkurzyłem, bo sprzedawca zapewniał, że dobierze idealną, a miałem małe problemy z zamocowaniem. Okazało się, że wysłał mi do B16, bo otwory miała ciut większe i mocowanie wiatraka delikatnie się różniło. Montaż potrwał trochę dłużej, ale ogólnie to jestem teraz zadowolony. Jest znacznie grubsza i przez to efektywniejsza. Sprawuje się bez zarzutów, więc mogę polecić :)

Ekard
01-04-08, 22:45
Podepne sie i odswierze kotleta :>

Czy chlodnica od d16z6 ta troszke grubsza podejdzie bez problemu pod d15b8 ale w sumie to samo co b2 i b7.
Czy mocowanie wiatraka jest takie samo, króćce no i mocowanie chłodnicy do budy?

Ktoś może zmieniał u siebie i podpowie?

Lcfr
02-04-08, 16:17
Podepne sie i odswierze kotleta :>

Czy chlodnica od d16z6 ta troszke grubsza podejdzie bez problemu pod d15b8 ale w sumie to samo co b2 i b7.
Czy mocowanie wiatraka jest takie samo, króćce no i mocowanie chłodnicy do budy?

Ktoś może zmieniał u siebie i podpowie?

wszystko podchodzi dokładnie idealnie.

grafix
02-04-08, 19:17
to ja sie jeszcze podepnę pod temat ...

czy chłodnica z CRXa ( ta dłuższa) podejdzie do EG5 ? bo mam tam sporo miejsca jeszcze

VinCent318iS
02-04-08, 19:54
Napisze to tutaj żeby nie zakładać nowego tematu i nie śmiecić, moje pytanie dotyczy również chłodnicy i całego układu chłodzenia. Gdy załączam dmuchawe na zimne powietrze silnik przez około 5-10min trzyma temaperature, następnie się grzeje!!prawie pod czerwone pole!! nie wiem co z tym zrobić generalnie termostat jest nowy wiatrak się załacza sprawdziłem bezpieczniki itp. wszystko ok a jednak się grzeje. Spotkał się ktoś z czymś takim??

eVok
03-04-08, 06:11
pewnie termostat do wymiany i to szybko zanim przepali sie uszczelka pod głowicą

VinCent318iS
03-04-08, 17:12
czy to możliwe zeby termostat w ciągu roku się popsuł wymieniony został rok temu bo silnik był niedogrzany

eVok
03-04-08, 18:15
raczej możliwe że znowu padł,chyba że to coś innego ale nic mi do głowy nie przychodzi poza termostatem.najwyżej wyjmij go i do gara na ogień i zobacz ile się otwiera

Ciapek
04-12-08, 23:24
Witam

Odświeżę temat, ponieważ mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi.
Mianowicie czy do Civica Coupe D15B7 w manualu, podejdzie chłodnica od automata, silnika nie pamiętam ale napewno 1.3-1.5 V gen?
Z tego co widziałem wymiarami się nie różnią chyba, jedyne co jest w niej, a czego nie było w mojej poprzedniej to dwa węże gumowe małej średnicy od chłodzenia oleju.

Z góry dzięki za odpowiedź.

MączeK
13-12-08, 16:32
ZIomy jaka kupic chlodnice do D15B7 tzn. jakiej firmy bedzie najlepsza?

flinstoonek
14-12-08, 00:10
o ile ważna jest firma chłodnicy o tyle jest wazniejsze żebyś ją kupił razem z korkiem, bo z tego co sie orietuje chłodnicie zazwyczaj są sprzedawnane oddzielnie z korkiem, a to moze stac sie później problemem. Wymieniałem jakies półtora roku temu w swoim d13b2 i nie myślałem że takie cos może się przytrafic. Okazało sie że korek na pierwszy rzut oka jest ok, ale był problem bo niechciał sie dokrecić. okazało sie że ta sprężyna dociskająca kolerk przy zakrecaniu jest za długa. w orginalnej chłodnicy ta szyjka musiała byc dłuższa natomiast w tej chłodnicy była krutsza i w ten sposób był problem z dokreceniem chłodnicy, Chłodnica była nie szczelna a korek podczas jazdy potrafił wyskakiwać. Pojawia się za tym problem z dokupieniem korka bo w sklepie powiedział mi ze on mi może sprowadzic ale orginalny i problm byłby ten sam więc lepiej bedzie jak sobie sam poszukam. odpowiedni korek do odpowiedniej chłodnicy. korka nie znalazłem, przerobiłem go i jest wporządku. a moze ktos mi podpowie w jaki sposób mogę załatrwic sobie odpowiedni korek ??

coupe 15
17-12-08, 16:59
witam podepnę sie
ja mam w d15 b7 chłodnice 25-26mm grubości i jest mały problem bo nie dogrzewa mi silnika (dzieląc skale temp. cieczy chłodzącej na trzy to u mnie temp nie przekracza nawet przy ostrym pałowaniu 1/3 skali) i stąd moje pytanie - czy jest dostępny termostat który otwiera sie puźniej żeby miec wieksza temp. silnika??