PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęgło - potrzebna informacja (d15z6)



cwirus88
06-03-10, 19:22
Cześć

Jestem posiadaczem, jakże szczęśliwym :D, ek3 d15z6 1998 r. Stety niestety zbliża się wymiana sprzęgła i mam w związku z tym mały problem. Otóż udałem się do pobliskiej hurtowni po sprzęgło i sprzedano mi komplecik z tarczą o średnicy 210 mm zapewniając, że pasuje. Jednak mam co do tego wątpliwości, bo czytałem tu i ówdzie że ma to być sprzęgło o średnicy 200 mm (takie jak w d13)

Więc finalnie jakie sprzęgło mam montować? Czy występowały różne wersje sprzęgieł, może da się to odczytać z VIN? Czy w razie czego sprzęgło dedykowane do d13 podejdzie bez problemu?

pozdro!

slafko
06-03-10, 21:23
Czesc.
Idzi i oddaj to sprzegło. Tak jak czytales powinno byc sprzeglo o srednicy 200mm. Tu masz nr sachs 3000 831 401 lub luk 620 2415 60. Pozdrawiam

skolopendra
07-03-10, 12:25
Więc finalnie jakie sprzęgło mam montować?

jak zmienisz zamach to 210 podejdzie

marek44em
28-04-10, 18:11
będę w weekend wymieniał ze znajomymi sprzęgło w mojej hance i na szybko chciałbym zadać pytanie czy potrzebuję jakichś niestandardowych kluczy; tzn. nie chodzi mi o rozmiary tylko o budowę. Czy postępując zgodnie z tym tutorialem http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=9078 damy radę to ogarnąć przy pomocy kompletu zwykłych kluczy?
Jest tam mowa o kluczu dwunastokątnym. Jest on potrzebny jak dobrze zrozumiałem do odkręcenia koła zamachowego. Sporo czytałem aby przy okazji zdejmowania skrzyni w celu wymiany sprzęgła wymienić uszczelniacz wałka. Czy ten uszczelniacz znajduje się właśnie za tym kołem? Jeśli ktos wie to czy ten uszczelniacz kupie w sklepie moto czy tylko ASO?
I jak dokładnie się on nazywa.
Z góry dziękuję za odpowiedźi

zakit
28-04-10, 23:25
będę w weekend wymieniał ze znajomymi sprzęgło w mojej hance i na szybko chciałbym zadać pytanie czy potrzebuję jakichś niestandardowych kluczy; tzn. nie chodzi mi o rozmiary tylko o budowę. Czy postępując zgodnie z tym tutorialem http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=9078 damy radę to ogarnąć przy pomocy kompletu zwykłych kluczy?
Jest tam mowa o kluczu dwunastokątnym. Jest on potrzebny jak dobrze zrozumiałem do odkręcenia koła zamachowego. Sporo czytałem aby przy okazji zdejmowania skrzyni w celu wymiany sprzęgła wymienić uszczelniacz wałka. Czy ten uszczelniacz znajduje się właśnie za tym kołem? Jeśli ktos wie to czy ten uszczelniacz kupie w sklepie moto czy tylko ASO?
I jak dokładnie się on nazywa.
Z góry dziękuję za odpowiedźi

lepiej w ASO, i tak znajduje sie on za zamachem, idac dalej zwyklym kluczem moze byc problem z odkreceniem kola, ja musialem strzelac przez kilka minut z pneumata az klej puscil.

jesli masz zestaw kluczy, i centre do tarczy to dasz rade...