PDA

Zobacz pełną wersję : Sonda lambda 5D '97 D15Z3 VTEC-E.



Boniar
17-08-06, 13:11
mam pytanie dotyczące rodzaju lambdy - mam "angola" 97r 1.5 vtec eco i w kolektorze mam sonde NTK L1H1 - podobno zupełnie inną niż w katalogu i w związku z tym jest problem z zakupem...
jeśli ktoś orientuje się jaka powinna być/jest prawidłowa proszę o info bo już się troche zdezorientowałem...
silnik D15Z3

pzdrwiam

stronka z info sondy:
http://techedge.com.au/vehicle/wbo2/wbntk.htm

daro2004
18-08-06, 20:57
Witam
Jeżeli jest pięcio żyłowa to ok.U mnie też jest z NTK ale numeru nie pamiętam

-ASQ-
21-08-06, 22:42
WITAM!
Mam taki sam problem z tą sondą ,więc dołaczam się do tematu.Od ponad miesiąca co dzień dręczy mnie check engine.z kodem 48.Po podpięciu pod kompa :Błąd "ogrzewanie sondy lambda..." . To dziwne że nigdzie nie można znaleść zamiennika tej 5-cio przewodowej sondy. Orginał (około 940zł) troszke odstrsza ceną. Mam nadzieje że ktoś pomoże! :570: Szukam w necie kilka tygodni i nic.Kolory przewodów : Biały,czarny,żółty,czerwony,pomarańczowy. Pozdrawiam!

Boniar
04-09-06, 13:26
no właśnie-jest pięciożyłowa i to jest główny problem :)
mi podali we wrocławskim serwisie cenę ponad 700zł - też nieskromnie
u mnie raczej chodzi o spalanie - czasem potrafi nawet 11-12 l/100km :(
kolory oczywiście się zgadzają (widac wszystko na foto)
dzięki za info
pozdrawiam

Diups
06-09-06, 21:12
dobra to pytanie nr2.... ile kosztuje nowa sonda...
i pytanie kolejne czy oplaca sie kupowac uzywana.... i jak poznac czy jest w dobrym stanie zeby normalnie nie wpasc z deszczu pod rynne ??

-ASQ-
10-09-06, 14:07
Z tego co wiem,nowa sonda lambda tzn. oryginał bo zamiennika jeszcze nikt nie znalazł kosztuje na podkarpaciu w serwisie - ok 850zł.W katalogach boscha lub innych jest błąd bo jako zamiennik do tej Hani pokazuje sonde 3 przewodową.Niby jest zamieninik z NGK ale żadna hurtownia nie może jej zamówić,bo mówią że jest jakiś błąd w programie,i nie mają tej sondy wpisanej w ofercie NGK mimo,iż na stronce jest taka sonda..

http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&t=lambdaneu&lmf=Honda&h=Honda&m=Civic+IV

odp.2 Nie jest nikt w stanie stwierdzić po wyglądzie sondy czy jest ona sprawna.No chyba,że ktoś ją młotem potraktował :570: A jedyny czynnik po którym można stwierdzić czy jest w dobrym stanie to nagar na niej (coś jaknaświecach zapł.) ale kazdy sprzedający prawdopodobnie przed sprzedażą takiej sondy poradzi sobie z tym :571: .Słyszałem że w Vtec-e sondy często padają po 120tyś Km. Moja ma 121 tyś. i uszkodzoną grzałkę sondy. Przynajmniej taki błąd zgłasza komputer-kilkarazy dziennie.
Przestaje świecić chceck engine po wł/wył/ silnika. Nie wiem już co robić. Chyba panowie pozostaje zakup orginału :573:

Boniar
11-09-06, 08:06
hmm,ja także trafiłem na ten błąd w katalogach - wskazują na 3-przewodową,trochę bez sensu...
u mnie poprawa - spalanie spadło z 13l/100 do 9-10 hehe :)
pozdrawiam

[ Dodano: Wto 12 Wrz, 2006 ]
ASQ - sprawdziłem podaną przez Ciebie sonde w elite.pl i okazuje się że ten NGK to sonda 3-przewodowa :(

[ Dodano: Wto 12 Wrz, 2006 ]
http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&t=lambdaneu&lmf=Honda&h=Honda&m=Civic+V
znalazłem za to taki zamiennik - 5-przewodów civic rocznik 97 - cena 330 zł

[ Dodano: Wto 12 Wrz, 2006 ]
sorry - elit.pl jak coś...

-ASQ-
12-09-06, 22:44
http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&t=lambdaneu&lmf=Honda&h=Honda&m=Civic+V
znalazłem za to taki zamiennik - 5-przewodów civic rocznik 97 - cena 330 zł

Boniar masz pewnośc,że ta sonda będzie pasować do mej Haneczki? Dzwoniłeś może do nich ? dopiero przeczytałem twego posta ale chyba jutro tam zatyrkam i się spytam czy podejdzie napewno bo jak 330 zł to zamawiam odrazu. :shock:

Boniar
13-09-06, 08:48
na 100% to nie - upewnie się jak sonda przyjdzie :grin:
ale z opisu na stronie i informacji przy zamawianiu wynika że to 5-przewodowa do rocznika 97... nie zgadza się tylko motor- zaryzykowałem troche...
jak bedziecie mieć dokładniejsze informacj dajcie znać

[ Dodano: Sro 13 Wrz, 2006 ]
z kolei nie rozumiem tych rozbieżności w katalogach - do motoru 1.5 l 97r wskazują niewłaściwą sondę - może ta którą znalazłem okaże się że to właściwa?
tą którą Ty znalazłeś była dla IV gen a ta moja jest w kategorii hond V gen...
sam już nie wiem o co chodzi :)

-ASQ-
13-09-06, 19:15
na 100% to nie - upewnie się jak sonda przyjdzie

Czyli jednak zamówiłeś tą sondę...mam nadzieje ,że będzie działała tak jak ma być,trzymam kciuki...daj znać jak już przyjdzie i podłączycz..ja dopiero z pracy wróciłem więc znów nic nie załatwie (po19) :sad: A i mam nadzieje,że nie kupiłeś ostatniej na stanie w NTK :shock: :lol:

...a co do tych błędów w katalogach to myśle,że wysoko postawione "urzędasy"ASO Hondy maczają w tym palce ..pewnie jakoś im się to opłaca(ciekawe ile kosztuje wyprodukowanie takiej sondy).Znajomy mówił,że w ASO Hondy w Angli Sonde wymieniają co 150tyś km bez względu na to czy zgłasza błąd czy nie :shock:

Boniar
18-09-06, 11:09
taa....zamówiłem bo przy dystrybutorze szlag mnie trafia...
u mnie nie było żadnego błędu - zaczęła b.dużo palić (12-13/100) i skład spalin jest nieprawidłowy...reset kompa nie pomógł - pozostała wiec wymiana sondy
a to czy bedzie pasować to 50/50 :-) - błąd w katalogu dezorientuje wszystkie sklepy...
właśnie - co do błędu to dzwoniłem do NGK w tej sprawie a tera czekam aż sprawdzą ten błąd i dadzą znać co z tym dalej...
pozdro

Damiano
18-09-06, 15:12
Dołączając sie do tematu mam pytanie, czy jeśli skład mieszanki (poziom CO) jest w normie to wszystko z sondą (sondami) jest ok :?: Pytam, bo sporo pali mi w mieście - poniżej 10l/100km nie schodzi, a jeżdżę ekonomicznie (2000-3500 obr) :sad: Zimą było ok 11-12l :!:

P.S. Dodam, że u mnie sa 2 sondy :wink: Poza tym filtry wszystkie wymieniałem, świece również.

Pozdrawiam

Boniar
19-09-06, 11:41
proponuje na początek reset kompa - poszukaj w topicach na forum - jest to dokładnie opisane...

[ Dodano: Wto 19 Wrz, 2006 ]
aha-dostałem odpowiedz z ngk

Szanowny Panie,

Sondy, której Pan szuka, nie mamy niestety w naszej ofercie. Będziemy ją w przyszłości mieli na rynku wtórnym. Na razie można ją jedynie kupić u Hondy.

Z poważaniem,
________________________________________
NGK SPARK PLUG EUROPE GMBH Sp. z o.o.
Przedstawicielstwo w Polsce

więc sam już nie wiem... :(

Damiano
19-09-06, 13:10
proponuje na początek reset kompa - poszukaj w topicach na forum - jest to dokładnie opisane...

Reset robiłem i to nie raz :wink: Mimo to spalanie się nie zmieniło :sad:

-ASQ-
19-09-06, 19:26
Boniar jak Ci sonda nie zgłasza błędu to może przyczyna takiego spalania leży w innym miejscu i pewnie odpoczywa :neutral: Ja i tak się nie poddam i będe szukał zamiennika tej sondy..ale to dziwne żeby nikt nic nie wiedział,w katalogach błąd i nie było zamiennika...przeciesz D15Z3 to stosunkowo popularny silnik.. :570:

Boniar
20-09-06, 08:02
Boniar jak Ci sonda nie zgłasza błędu to może przyczyna takiego spalania leży w innym miejscu i pewnie odpoczywa

tak twierdzi mój mechanik-sądzisz ze co to może być?

Damiano
21-09-06, 12:13
Hej Ziomy odpowiedzcie mi na pytanie: czy jeśli skład mieszanki (poziom CO) jest w normie to wszystko z sondą (sondami) jest ok :?: Mogę wykluczyć sondy jako przyczynę takiego spalania :?:

Z góry dziękuję i pozdrawiam :!:

[ Dodano: Wto 03 Paź, 2006 ]
Nikt mi nie pomoże :?: :cry:

-ASQ-
06-10-06, 16:54
Hej Ziomy odpowiedzcie mi na pytanie: czy jeśli skład mieszanki (poziom CO) jest w normie to wszystko z sondą (sondami) jest ok Mogę wykluczyć sondy jako przyczynę takiego spalania

"takiego spalania" znaczy jakiego ?? Uszkodzona sonda powina zgłosić błąd..po to jest komputer i jej monitorowanie (rozwarcie grzałki,napięcia przekraczające jej graniczne) mogęsię mylić ale sonda raczej nie powinna podawać nieprawidłowych napięć w stosunku do mierzonej zawartości tlenu("przesterowanie sondy ?!") Zresztą wydaje mi się też,że nawet [H] bez tej sondy dużo więcej nie będzie palić. (do 3L więcej max) to już nie te czasy poldolotów co przy padniętej sondzie paliły 20L/100km i dymiły na czarno.Silniczki seri D mają przeciesz jeszcze inne czujniki i urz. do wyliczania wartości mieszanki paliwowej.



tak twierdzi mój mechanik-sądzisz ze co to może być?
GDzies naforum jest coś o wysokim spalaniu ale w dziale Civa 92-00.. ponwinieneś znaleść coś..

Damiano
06-10-06, 18:15
"takiego spalania" znaczy jakiego ??

Tak jak pisałem wyżej, w mieście poniżej 10l nie schodzi, a zima paliła 11-12l/100km :sad:



Uszkodzona sonda powina zgłosić błąd..po to jest komputer i jej monitorowanie

Wyczytałem tutaj na forum, że nie zawsze komputer pokazuje błąd sondy :wink:
Poza tym pytałem jeszcze znajomego mechanika o tą sondę i powiedział, że jeśli skład mieszanki jest ok, to sonda również. Muszę więc szukać innej przyczyny :?

Pozdrawiam

Boniar
13-10-06, 09:01
Dobra - u mnie przygoda ze spalaniem/sondą itd zakończyła się ostatecznie podmianą lambdy na inną (używkę) - auto teraz śmiga jak należy i pali (miasto) +/- 7l/100km...
wiec jak sie okazuje sonda wcale nie musi zgłaszać błedów żeby nie działać :)
ASQ-zła wiadomość jest taka że używaną sondę (pewnie z 8 letnią) kupiłem za 350zł :sad:
ale działa...
pozdrawiam

OMENATOR
20-10-06, 00:51
CZeść.
Chciałem sprawdzić czy sonda u mnie jest sprawna albo czy wogóle chodzi.
ALe nie wiem na których przewodach mierzyć.
Ona jest 4 przewodowa w angielskiej wersji 5 drzwiowej z roku 97.
CZy móby ktoś pomóc ?

Boniar
20-10-06, 14:22
poszukaj na forum hasła samodiagnostyka- wszystko jest dobrze opisane

Diups
20-10-06, 16:30
Uwaga ... do wszystkich posiadajacych d14a2 !! !!

mam sonde 1 zylkowa... Wy tez tak macie ?? ile moze taka NGK kosztowac? bo podobno jest tansa... ale jak zobaczylem ze jedno zylkowa to sie przerazilem czy nie jest to jakas zla zalozona... wiec jak jest u Was ??

Gruszka
20-10-06, 16:45
Marek, spokojnie, nie denerwuj sie tak :) Wszystkie D14A2 tak maja. Jakbys czytal manuala to bys wiedzial :)

Czemu chcesz kupowac nowa? Ostatnio sondy sie zrobily bardzo trendy...

Diups
20-10-06, 16:46
Marek, spokojnie, nie denerwuj sie tak n Wszystkie D14A2 tak maja. Jakbys czytal manuala to bys wiedzial n

Dzieki stary bo juz sie wystraszylem :D musze ja wymienic , podobno jest sporo tansza niz te 5 zylkowe itd.... wczoraj zgubilem 400zl ;/ tak to juz bym ja mial pewnie dzis :(

rafall
21-10-06, 13:16
Witam
Do silnika D15Z3 jest sonda NTK L1H1 lub NGK OZA446-E49 i kosztuje 500 zł nowa

Gruszka
21-10-06, 22:32
A moze zrobimy w tym temacie jakies podsumowanie :?:

Warto byloby wiedziec jakie/ilozylowe sondy byly w 5D w zaleznosci od silnika i jakie sa na rynku ich zamienniki (numery mile widziane). Zachecam do pisania jesli ktos ma sprawdzone informacje. Boniar, Daro, ASQ i Rafall - sporo wiecie, moze przygotujcie cos takiego?

Czekam na odzew i pozdrawiam,
Gruszka

TeeS1975
22-10-06, 21:17
W D14A8 jest czterożyłowa

Boniar
23-10-06, 08:48
rafall - do d15z3 jest faktycznie sonda 5-żyłowa NTK L1H1 ale nowa nie kosztuje raczej 500zł :grin: (skąd wziąłeś tę cenę???)
a NGK OZA446-E49 to sonda 3 -żyłowa (info z NGK) ...


Gruszka - do mojego D15Z3 jest sonda oryginalna wlaśnie 5 żył NTK L1H1 i niestety z tego się orientowałem zamienników brak...a za nową taką jak powyżej zawołali mi w serwisie 900zł
więc kupiłem uzywkę i śmiga :grin:
pozdrawiam

ps2039
23-10-06, 12:46
Zebrałem kilka informacji z sieci. Może komuś się przydadzą.
Oto fragment katalogu Lucas'a, ich sondy dedykowane dla Hondy (wraz z numerami i ilością drutów):
http://img137.imageshack.us/img137/9983/tabelka1xc8.jpg (http://img137.imageshack.us/my.php?image=tabelka1xc8.jpg)

Mam także możliwość wyszukania (EPC Honda) oryginalnego numeru sondy w konkretnych modelach Hondy,
jednak potrzebne są numery nadwozia. Wyszukałem więc swój i tak dla silnika D16Y3 part number sondy lambda (Sensor Oxygen) 36531-P1K-E11.

no i taki ciekawy rysunek poglądowy ;)
http://img457.imageshack.us/img457/3451/tabelka2pj1.jpg (http://img457.imageshack.us/my.php?image=tabelka2pj1.jpg)

rafall
25-10-06, 14:41
Boniar masz racje to w katalogu jest błąd (http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&t=lambdaneu&lmf=Honda&h=Honda&m=Civic+IV) do d15z3 tylko NTK L1H1 i nowa tylko w serwisie. Oni mają wyłączność na tą sondę. I przepraszam za błędne informacje.

Boniar
26-10-06, 08:59
hmm,znalazłem info o odpowiedniku L1H1 - http://techedge.com.au/vehicle/wbo2/wbntk.htm
podają jako odpowiednik NTK sondę LSU-4 Bosh - http://www.oxygensensor.net/lsu-4.html
z tego co się dowiedziałem w Bosh'u niestety ale ta sonda nie jest w sprzedaży detalicznej...

ALE PISZĘ OD RAZU ŻEBY NIE BYŁO ŻE CO DO KOMPATYBILNOŚCI SĄ TO INFORMACJE NIEPOTWIERDZONE ! :)

ps2039 - a mają w tym lucasie sondy 5 -wire do Hond ?

rafall
26-10-06, 13:05
To dobrze że jest jakiś zamiennik tylko czy na pewno do D15Z3 bo jak nie pisze że pasuje do takiego silnika to nie będzie działać poprawnie, tak jak np. z Audi też 5 przewodowa ale się nie nadaje bo jest z dozownikiem tlenu i nic z tego. Przemek jak możesz skontaktuj się czy to pasuje do naszych silników może nareszcie coś się ruszy i będą jakieś tańsze zamienniki.

Boniar
26-10-06, 14:12
no w Bosh powiedzieli mi że owszem LSU-4 jest produkowana dla Hondy ale w dniu dzisiejszym tylko hurt i to dla serwisów - w sewisie Wrocław powiedzieli mi że nie mają - tylko NTK do sprowadzenia...
wiec w zasadzie ta informacja to tylko ot taka ciekawostka :)

chociaż oczywiscie pozostaje sprowadzenie ze stanów - tam można to kupić w detalu 8)

SPUTNIK1957
17-08-07, 13:14
Panie i panowie jest pewna rada by przedłużyć życie sondy lambda a mianowicie tankować na markowych stacjach lepsze paliwo, nieraz mozna spotkać opinie dlaczego na zachodzie sondy wytrzymują po 150 tyś km a u nas padają nieprzeżywszy nawet 100u tyś wniosek jest jeden tamtejszo paliwo(to zachodnie) ma mniejszą zawartośc siarki w paliwie a siarka znacząco skaraca zycie sondy i jedynym sposobem zdaje się być tankowanie na markowych stacjach, ja leje vpower 95 i wiem że przez te 20 gr wiecej wydanych na litrze (niż na eurosuper) nie zubozeje, a jedynie zyskam w postaci przedłuzenia żywotności tejże sondy. Ja jestem zwolennikiem paliw z shella bo wiem i wybadałem to na własnych doswiadczeniach że mają lepsze paliwa od orlenu i bp, niewiem jak jest ze statoilem, oni reklamują że ich suprema jest bez siarkowa - jesli by to było prawdą to by wartało się ich paliwami zainteresować.
A tu znalazłem tester sond http://swift.crime.one.pl/index.php?menu=zrob_to_sam&id=15 tester niestety jest do badania normalnych sond czyli od 1-4 przewodów :( a moze znajdzie się jakiś zdolny elektronik i wykona tester na szerokopasmówkę... co ?? ;)

abarth81
11-04-08, 15:31
Dzisiaj dzwonilem do ASO i do mojego modelu 5D d14A7 lambda kosztuje 293 zł netto
part number: 36531 P1KE02 tym samym padł mit ze sondy kosztują 850 zł przynajmniej do mojego silnika, sonda jest jedna 4 zyłaowa w kolektorze.
Dzisiaj odebrałem sonde zamówionoą na kampanii part number sie zmienił był 36531 P1KE02 a teraz jest 36531 P1KE03 i pod tym numerem jest sonda NTK OHA 333-H26
dla silnika D14A7 i D14A8

Skydiverek
11-04-08, 23:40
Dzisiaj dzwonilem do ASO i do mojego modelu 5D d14A7 lambda kosztuje 293 zł netto
part number: 36531 P1KE02 tym samym padł mit ze sondy kosztują 850 zł przynajmniej do mojego silnika, sonda jest jedna 4 zyłaowa w kolektorze.
mit wcale nie padl. 4 zylowe kosztuja od 100 (zamienniki) do powiedzmy 300. Ale oryginalu 5 przewodowe ( a tylko takie sa) kosztuja od 800 do 900 i tylko w ASO.
Co prawda czasmi na allego sie pojawiaja oryginalne nowe ale to wydatek 500-600pln.
I prawda jest tez to ze sonda moze wariowac a komp nie wyswietli bledu. Taki urok.

gringo
13-04-08, 17:32
podłączę się do tematu bo mam ten problem tylko trochę już w mniejszym stopniu ale mam i to prawda ze sonda jak jest uszkodzona to musi wywalać cheka ja miałem tak że jak trochę pojeździłem to moc mi uciekała koniec ale po chwili wracało i tak w kółko moja ostatnia sonda była 3 miesiące temu kupiona i była zamiennikiem za 140 zł. oryginalna sonda która była prawdopodobnie od nowości też była uszkodzona i samoczynnie zawyżała obroty i przez to wzrastało spalanie więc mój magik od elektroniki zalecił wymianę ale od razu powiedział żeby kupić oryginał albo chociaż coś bliskiego oryginałowi ale rozumiecie oszczędności :bicie: i tak więc jestem na tym etapie. Dowiadywałem się i oryginalna sonda do mojego modelu kosztuje 700 zł. oferowano mi używkę za 160zł. do tego silnika ale sprobuje ściągnąć oryginalną ze stanów tylko muszę się wpierw do\widzieć jaki będzie koszt zakupu i przesyłki i jak uda mi sie coś załatwić to na pewno napiszę a może wie ktoś gdzie można na miejscu kupić sondę do D16Y2 4-żyłową będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc

Cairo
14-04-08, 09:32
chyba chciałeś napisać że NIE musi wywalać checka

gringo
15-04-08, 20:03
a tak tak.Małe przejęzyczenie DZIęKI

luckyluke
23-04-08, 20:03
witam wszystkich.
Po przeczytaniu całego postu zauważyłem że nieźli z Was magicy :) (w dobrym słowa tego znaczeniu)
U mnie pojawił się następujący problem.
Mam Civiczke 97 z USA. Model wg numeru silnika D16Y7. Z tego co znalazłem to takie silniki są montowane do wersji Coupe. Moja Hondzia to sedan. (jak na zdjęciu). A wg jakiejś tabeli to D16a8 jak sie nie myle. W wyposażeniu znajduje się gaz sekwencyjny.
Co jakiś czas zapala mi się kontrolka CHECK. I po jakimś czasie sama gaśnie. Byłem na kompie i stwierdzono, że sonda pada.
Ostatnio wykonałem samodiagnostykę i wyszło że mam błąd nr 45 czyli System Too Lean or Too Rich. Malfunction in the fuel monitoring systems.
Czy ktoś wie co może dolegać mojej Hani?
Z mojego domniemania wynika że to tylko zła mieszanka paliwa. Wydaje mi się również że gdyby z sondą było by coś nie tak to kontrolka świeciła by cały czas.
Czy ktoś może rozwiązać mój problem. Z góry dziękuję

P.S. Do odszyfrowania kodu błędu znalazłem tabele na stronie
http://www.altech.com.pl/wbt/poradnik/samodiagnostyka.html

Jest tu wiele tabel i myślę, że wielu z Was może się przydać

crash
20-06-09, 21:13
odkopie kotleta ....


dzisiaj po odpaleniu H zapalil mi sie check, palil sie ciagle az do zgaszenia samochodu, po ponownym odpaleniu bylo ok i zadnego bledu, jadac do domu jechalem normalnie i nie zauwazylem zadnej roznicy w pracy silnika i zachowaniu H, dojechalem do domu, upewnilem sie jak sie robi samodiagnostyke i tak tez uczynilem, wywalilo 48 :/ mowie sobie sonda jak w ****u... szkoda bo zanim odkupilem od ojca fure to jakies 100k km temu wymienial sonde i pamietalem cene ok 900zl :/ zrobilem reset (wyjalem bezp. 15A na pare minut- jezeli zle to mnie poprawcie) ponowilem test i jest to samo. Wsiadlem w fure posmigalem troche i stwierdzam ze auto zachowuje sie normalnie... lampka od econo pali sie normalnie, czuc zalaczanie sie vteca, wsio ok, musze sprawdzic jeszcze spalanie, dzisiaj przejechalem kilkadziesiat km i nie zauwazylem jakiejs roznicy. pamietam jak juz kiedys ta sonda jebla to auto ledwo jechalo i nie palilo sie econo, mulil strasznie...

dodam jeszcze ze nie mam katalizatora, zamiast tego kolektor od d16 i zalozony stozek, zadnych wiecej modow nie ma ...

pytanie jest takie ... czy jak nie zaobserwuje zadnej roznicy w spalaniu i zachowaniu auta to temat olac czy walczyc ??

mirasek
20-06-09, 21:57
Raczej wyciągnij bezpiecznik 7,5A (backup), wystarczy na kilkanaście sekund ;)

crash
20-06-09, 22:04
15a jest od kompa a 7,5 to ktory bedzie ?

mirasek
20-06-09, 22:12
Oznaczony backup, w skrzynce pod maską ;)

Przeczytałem cały wątek i nie jest pocieszające to co piszecie... Auto kupiłem jak miało podobno 115kkm, teraz ma 195kkm... już mam odkładać te 900zł czy jest szansa że sonda wytrzyma do powiedzmy 280kkm?

Taki fajny silnik a tak spartolona sprawa z sondami :/ Chciałbym pojeździć jeszcze ze 3 lata a później niech ktoś inny sie martwi, i choć auto jest technicznie tip top to jednak ma już swoje lata i chyba niedługo stanie sie skarbonką jak każdy kilkunastoletni strucel...

crash
20-06-09, 22:28
zrobie jutro jeszcze raz reset i dam znac... chociaz w moim przypadku jak w ryj by wyszlo co 120 k :D

oklahoma
22-06-09, 12:02
Apropo sondy do D15Z3 to znalazłem coś takiego:
http://www.okazje.info.pl/okazje/motoryzacja/sonda-lambda-ngk-honda-civic-1-5-91-97-lea09-e1,pokaz,opis.html
http://www.czesci24.pl/szczegoly/311658/uniwersalne_sonda_lambda?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-06&utm_content=311658

crash
22-06-09, 15:35
qrede ciekawe .... zwlaszcza druga propozycja ,

aj wypialem sonde, wpialem jeszcze raz, zrobilem reset, tym razem bezp. 7,5a i na razie bledu nie mam , zobacze jeszcze jak spalanie

crash
28-06-09, 16:46
minal tydzien i znowu pojawil sie check, diagnostyka pokazuje sonde, a najgorsze jest to ze fura jezdzi normalnie, pali normalnie.... sprawa powtorzyla sie po tygodniu i o dziwo znowu przy 5 osobach w samochodzie, wysokiej temp na zewnatrz i przy wlaczonej klimie.... jakies pomysly? dodam ze po resecie kompa tydzien bylo ok, zandych checkow itp

ZwierzG
10-08-09, 22:51
Podłcze sie do juz rozbudowanego tematu, u mnie wystąpił tak samo problem z sondą, równiez problem miałem ze znalezieniem odpowiedniego zamiennika, wreszcie trafiłem na allegro http://www.allegro.pl/item694156399_ngk_sonda_lambda_lza09_e1_honda_civi c_1_5_16v.html sonde NGK 5-cio przewodową, kupiłem szybko zamontowałem, przelatałem juz ponad 40tys po drogach europy i wszystko w najlepszym porządku, miesiąc temu byłem na analizie spalin i wszystko jest w normie. wiec co prawda nie zgadzają sie kolory przewodów z oryginałem ale wszystko jest ok. jeśli chodzi o sonde do D15Z3 to polecam właśnie tą, juz bez szukania i kombinowania :cool:

crash
11-08-09, 09:17
dobrze wiedziec, zawsze 500 to nie 900 :) ja jestem ciekaw jak u mnie ze spalinami bo nie mam kata a tlumik koncowy to przelot

panmisiek
14-08-09, 12:07
Panowie moze sie wam przyda:
http://www.autosklep.istore.pl/sklep,1970,,,03,,pl-pln,634791,0.html

teg
15-08-09, 00:46
:| Panowie, a ile przewodów i co najwazniejsze - w jakich kolorach - ma sonda do D15Z8? Moja ma 4 i białe przewody od grzałki oraz czarny i szary sygnałowy. Takie są w oryginalnych? :/

zoy
15-08-09, 11:01
Panowie moze sie wam przyda:
http://www.autosklep.istore.pl/sklep,1970,,,03,,pl-pln,634791,0.html

jesli z USA to nie podejdzie, mialem podobna (identczna koncowka) i niestety przy rozgrzanym silniku ECU wywala blad. Recepta to zakupic sonde w Hondie...

ps. jak by ktos szukal to mam do sprzedania uzywke

teg
16-08-09, 13:18
Sprawdziłem dla D15Z8 bo słyszałem, że są równie drogie. Znam przypadek że ktoś kupił oryginał w ASO za ponad 800zł... (z forum). Tak więc informuję, że oryginał to NGK OZA333-H5 i kosztuje w granicach 280zł :)

http://swiece.e24h.pl/product_info.php?products_id=2724

skolopendra
16-08-09, 14:27
ja jestem ciekaw jak u mnie ze spalinami bo nie mam kata a tlumik koncowy to przelot

zapewne będzie wszystko przekroczone

teg
19-08-09, 23:10
Nie koniecznie. Moja stara Skoda Felicia bez katalizatora przechodziła bez problemu analizę spalin :) Ale spaliny śmierdziały inaczej.

comatose
19-06-11, 23:24
Po raz kolejny odgrzeję kotleta ;)

Czy ktoś wie czym różnią się od siebie sondy:

OZA444-E1 http://www.ngk.de/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/LAMBDASONDEN/HONDA/CIVIC%2BV/OZA444-E1/10117/
OZA333-H5 http://www.ngk.de/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/LAMBDASONDEN/HONDA/CIVIC%2BV/OZA333-H5/10116/
OZA333-H27 http://www.ngk.de/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/LAMBDASONDEN/HONDA/CIVIC%2BV/OZA333-H27/10115/

Ta pierwsza jest niby dedykowana do D15Z8 pozostałe dwie do D15.. Ogólnie ilość przewodów i długość montażowa jest taka sama. Zmieniają się numery porządkowe (we wszystkich trzech pozycjach) oraz roczniki produkcji silnika są inne w ostatniej pozycji. Ktoś wie czy one sąze sobą kompatybilne?

wrcsti
20-06-11, 07:03
Po raz kolejny odgrzeję kotleta ;)

Czy ktoś wie czym różnią się od siebie sondy:

OZA444-E1 http://www.ngk.de/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/LAMBDASONDEN/HONDA/CIVIC%2BV/OZA444-E1/10117/
OZA333-H5 http://www.ngk.de/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/LAMBDASONDEN/HONDA/CIVIC%2BV/OZA333-H5/10116/
OZA333-H27 http://www.ngk.de/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/LAMBDASONDEN/HONDA/CIVIC%2BV/OZA333-H27/10115/

Ta pierwsza jest niby dedykowana do D15Z8 pozostałe dwie do D15.. Ogólnie ilość przewodów i długość montażowa jest taka sama. Zmieniają się numery porządkowe (we wszystkich trzech pozycjach) oraz roczniki produkcji silnika są inne w ostatniej pozycji. Ktoś wie czy one sąze sobą kompatybilne?
http://www.lambdapower.co.uk/
ja brałem tutaj. Sprawdź może po numerach czy będa sie pokrywały:)

comatose
20-06-11, 10:49
No dobra, znalazłem takie coś http://www.lambdapower.co.uk/partsearch/az2.asp?idlist=LP-17262 ale nie widzę tak informacji o oznaczeniach NGK/NTK :) liczba przewodów i długość montażowa się zgadzają. Wydaje mi się, że wszystkie te sondy będą ze sobą kompatybilne w końcu to zwykły czujnik jest prawda? I jeszcze jedno pytanie - wtyczka jest w komplecie z sondą czy trzeba kupować ją osobno?

wrcsti
20-06-11, 10:52
I jeszcze jedno pytanie - wtyczka jest w komplecie z sondą czy trzeba kupować ją osobno?
wtyczka, gwint zabezpieczony smarem grafitowym i plastikowym kapturkiem, pakowane w zgrzewana folię. Jeżeli masz numer OEM swojej to możesz do nich napisać czy to na pewno jest to. Mnie odpisali nastepnego dnia a po czterech dniach od tego jak wzięli kase z PAYPALA sonda była u mnie.

majk-el
22-06-11, 15:45
Kupiłem w lutym tego roku nową sondę we Wrocławiu za 514 zł w tej firmie: http://www.auto-zatoka.com.pl/