PDA

Zobacz pełną wersję : WIĘKSZA PRZEPUSTNICA ZAMIAST SERYJNEJ DO B16A2 ALE JAKA....



ignac
07-03-05, 12:01
Witam
Prosze jedynie o konkretne informacje zwiazane z tym tematem.Jaka dobrac /zalozyc wiekasz przepustnice zamiast seryjnej w silniku b16a2 i jakiej firmy.Co radzicie.
Oczywiscie dobry dolot tez do tego bedzie.
Ale najbardziej chodzi mi jaka przepustnice wieksza zalozyc.
Prosze o porade

dzieki :D

elmer
07-03-05, 12:06
To chyba zalezy do jakiego setup'u.
Wydaje mi sie, ze do seryjnego rozrzadu nie oplaca sie wymieniac przepustnicy, dlatego na miejscu byloby pytanie: jakie masz walki?

ignac
07-03-05, 12:09
walkow nie ma.beda cam gerasy na wstepie potem sie zobaczy co i jak.chodzi mi konkretnie o to co pytam a nie o walki?
jaka srednica i jaka firme polecacie?

itr
07-03-05, 12:44
przepustnica zalezy w sumie od tego jak mocne mody beda

ignac
07-03-05, 12:49
wiesz tez tak myslalem jakie mody beda.
planowane na poczatek.
wydech plus kolektor plus apexi vafc kolka rozrzadu dobry dolocik dobre przewody wysokigo napiecia swiece kopulka itd.
narazie bez walkow myslalem na pocztake cam gearach.
i tak mi sie nasunelo pytanie na temat tej ze przepustnicy jaka srednice wybrac i jaka firme?

izzy_rajder
07-03-05, 12:53
To ja sie podlacze ze swoim pytaniem: czy regulowane kółka do seryjnych wałków w b16a2 mają sens? (dają jakies przyrosty?)

pozdro

Amadeus
07-03-05, 13:05
No wlasnie jaka przepustnice wybrać , bo kazdy mowi jakie ,mody beda lub nie beda a np. Kojot ma dobry dolot AEM CAI i przepustnice spoona 70mm dobry wydech z kolektorami Supersprinta i ma niezly przyrost mocy ponad 185KM a wałki ma seryjne.Wiec ??

Kojot
07-03-05, 13:40
Bierz przepustnice Spoon'a 70cm - z tego co wiem wiekszych do B16A2 nie ma, do tego doloc AEM CAI - najlepiej V2 !!

Potem zrob cały wydech, i bedzie gites !!


VAFC'a II i kolektor dolotowy Skunk2 bede niedługo mial wiec podziele sie info co i jak.

ignac
07-03-05, 13:45
sa tez wieksze do b16a2 np firma edelbrock robi tez 75mm:) ale to bez sensu przy wiekszej modzie moze tak ten rozmiar.

ale myslalem nad 68mm maks 70 mm i do tego dolot o tej samej srednicy dedykowany do integry gsr badz type-r albo aem ,injen badz weapon R.to jeszcze nad tym zastanowie sie jaki dokladnie.napewno krotki nie dlugi.
badz caly zakup kolektora ssacego wraz z przepustnica skunk2 68mm taki jak ponizej

http://i18.ebayimg.com/02/i/03/49/6c/42_1_b.JPG

boomer
07-03-05, 14:17
A ja powiem krotko bawic sie w przepustnice i kolektor ssacy bez wiekszych modow to dla mnie bezsens. Co do srednic to sa wieksze niz 70mm

ignac
07-03-05, 14:25
A ja powiem krotko bawic sie w przepustnice i kolektor ssacy bez wiekszych modow to dla mnie bezsens.
sa podzielone zdania jedni mowia tak jak ty ze nie ma sensu a inni ze jest sens.
z tego co wiem warto napewno czy przy wiekszych modach czy i przy mniejszych nie zaszkodzi to niczemu wrecz moze jedynie polepszyc takie jest moje zdanie na ten temat :D

izzy_rajder
07-03-05, 14:31
....Kojot ma dobry dolot AEM CAI i przepustnice spoona 70mm dobry wydech z kolektorami Supersprinta i ma niezly przyrost mocy ponad 185KM a wałki ma seryjne.Wiec ??....

No własnie do tej pory sie nie doprosilem wykresu z tymi 185 KM. Jak go zobacze to uwierze w te cyferki. Na razie to sa jakies DIS'y (domysly i spekulacje)...

pozdro

ignac
07-03-05, 14:57
w sumie to nigdzie nie ma tego wykresu:)
kojot moze bys go wrzucil w koncu!! :D

boomer
07-03-05, 15:00
Ale Kojot chyba jeszcze nie hamowal tego Civica :roll: :?:

ignac
07-03-05, 15:05
to czyli spekulacje tak jak napisal izzy_rajder z ta moca???
czy info poprzedniego wlasciciela??? :roll:

boomer
07-03-05, 15:07
Chyba info poprzedniego wlasciciela. Przynajmniej z tego co ja wiem

ignac
07-03-05, 15:09
aha
to moze poczekamy na wypowiedz KOJOTA :oops:

Kojot
07-03-05, 15:39
Wykres z hamowni ma poprzedni wlasciciel.

Gadki o tym czy auto lepiej jezdzi czy nie juz mnie rozsmieszaja :)

Jak bedzie jakis wolny termin to moze podbije na hamownie ale juz po koncowych modach. Teraz wystarczy mi wlasnie odczucie i fakt ze ostatnio zmieszałem z błotem Ibize 160HP zmodowaną przez Mastersa o kilka długości :)

Chłopak tez nie wierzył w 185KM cifa :)

To by było na tyle :)

PS. Woytrkowi tez nie warto wierzyc w jego ponad 170 KM na przeróbkach home made co? ;)

LIO
07-03-05, 17:01
A ja powiem krotko bawic sie w przepustnice i kolektor ssacy bez wiekszych modow to dla mnie bezsens.
sa podzielone zdania jedni mowia tak jak ty ze nie ma sensu a inni ze jest sens.
z tego co wiem warto napewno czy przy wiekszych modach czy i przy mniejszych nie zaszkodzi to niczemu wrecz moze jedynie polepszyc takie jest moje zdanie na ten temat :D
moze i nie zaszkodzi, ale dla 2KM kupic taka przepustnice Skunk2 za nie male pieniadze, to ja podziekuje. Przy zabawie z walkami i glowica owszem jak najbardziej.

boomer
07-03-05, 17:14
No wlasnie o to mi chodzi ze na seryjnym rozrzadzie przyrosty sa minimalne i widoczne tylko na papierze bo nie ma osoby ktora odczuje przyrost 2 czy 5KM. A koszt jednego konia przy cenach kolektorow ssacych i przepustnic wychodzi olbrzymi. Wolalby zaczac zabawe od walkow i potem stopniowo kolejne mody. Dlatego Ignac zastanow sie,po co zaczynac od dupy strony

itr
07-03-05, 17:26
Bierz przepustnice Spoon'a 70cm - z tego co wiem wiekszych do B16A2 nie ma, do tego doloc AEM CAI - najlepiej V2 !!

Potem zrob cały wydech, i bedzie gites !!


VAFC'a II i kolektor dolotowy Skunk2 bede niedługo mial wiec podziele sie info co i jak.

twoje wypowiedzi sa arcy ciekawe, nie wiem skad czerpiesz wiedze

spoon 70mm jest mniejszy niz eric's 70mm :) wiec nie jest najwiekszy
AEM V2 testowales ze najlepiej ten a nie zaden inny dolot?
__________________________________________________ ______


A ja powiem krotko bawic sie w przepustnice i kolektor ssacy bez wiekszych modow to dla mnie bezsens. Co do srednic to sa wieksze niz 70mm

reakcje na gaz lepsza, ale masz racje, wiele nie zmieni



Wykres z hamowni ma poprzedni wlasciciel.

Gadki o tym czy auto lepiej jezdzi czy nie juz mnie rozsmieszaja :)

Jak bedzie jakis wolny termin to moze podbije na hamownie ale juz po koncowych modach. Teraz wystarczy mi wlasnie odczucie i fakt ze ostatnio zmieszałem z błotem Ibize 160HP zmodowaną przez Mastersa o kilka długości :)


a ja glupi zawsze myslalem ze 160HP w TDI nie nie rowna sie 160HP w np. VTi i ze masa ma znaczenie i ten jak mu tam... moment obrotowy i jego przebieg?
Oczywiscie nie oceniam mocy twojego VTI bo nie widzialem wykresu Przemka.
__________________________________________________ ______




A ja powiem krotko bawic sie w przepustnice i kolektor ssacy bez wiekszych modow to dla mnie bezsens.
sa podzielone zdania jedni mowia tak jak ty ze nie ma sensu a inni ze jest sens.
z tego co wiem warto napewno czy przy wiekszych modach czy i przy mniejszych nie zaszkodzi to niczemu wrecz moze jedynie polepszyc takie jest moje zdanie na ten temat :D
moze i nie zaszkodzi, ale dla 2KM kupic taka przepustnice Skunk2 za nie male pieniadze, to ja podziekuje. Przy zabawie z walkami i glowica owszem jak najbardziej.

albo sie dlubie NA albo nie, mowiac "tu za drogo, tam tez" to zostajesz zawsze na etapie eko-pcv dolotu i koncowki wydechu

boomer
07-03-05, 17:29
reakcje na gaz lepsza, ale masz racje, wiele nie zmieni
Witek fakt nie napisalem ze reakcja na gaz lepsza ale to nie wszystko co mozna wycisnac z przepustnicy


AEM V2 testowales ze najlepiej ten a nie zaden inny dolot?
Ja moge tez polecic ITG Maxogen ale one sa cholernie drogie (cena do 2.5k pln)

LIO
07-03-05, 17:30
albo sie dlubie NA albo nie, mowiac "tu za drogo, tam tez" to zostajesz zawsze na etapie eko-pcv dolotu i koncowki wydechu
no wlasnie albo sie dlubie z sensem i robi jedno z drugim co pomoze, albo sie odpuszcza i za ta kase idzie sie na dziwki i vódke ;)

boomer
07-03-05, 17:31
albo sie dlubie NA albo nie, mowiac "tu za drogo, tam tez" to zostajesz zawsze na etapie eko-pcv dolotu i koncowki wydechu
Witek LIO mial raczej na mysli to ze wszystko w pewnej kolejnosci, na koniec strojenie i dopiero mozna mowic o efektach koncowych tuningu N/A. Zreszta sam wiesz dobrze o co chodzi bo dlubales ITR i robiles to w takiej kolejnosci zeby mialo rece i nogi, dlatego twoja ex-itr to najlepiej zrobiona ITR N/A w kraju. Koniec mojego wywodu

itr
07-03-05, 17:34
AEM V2 testowales ze najlepiej ten a nie zaden inny dolot?
Ja moge tez polecic ITG Maxogen ale one sa cholernie drogie (cena do 2.5k pln)

Ja moge tez polecic "Zrob to sam z pomoca karboniarza i miej ladniejsze niz Muuuugen i lepsiejsze" ale to tez jest ciezko dostepne bo robia na indywidualne zamowienie i trzeba posiadac mozg i przynajmniej troche checi :)
__________________________________________________ _________



albo sie dlubie NA albo nie, mowiac "tu za drogo, tam tez" to zostajesz zawsze na etapie eko-pcv dolotu i koncowki wydechu
no wlasnie albo sie dlubie z sensem i robi jedno z drugim co pomoze, albo sie odpuszcza i za ta kase idzie sie na dziwki i vódke ;)

przepustnica to nie bezsens raczej, jak wszystkie mody, ktore daja w totalu znaczne przyrosty i wspolgraja ze soba

Na dziwki i wodke zawsze sie znajdzie czas i szmal hehehe

LIO
07-03-05, 17:51
Witek LIO mial raczej na mysli to ze wszystko w pewnej kolejnosci, na koniec strojenie i dopiero mozna mowic o efektach koncowych tuningu N/A.
mi nie trzeba tlumaczyc jak 5 letniemu dziecku :-)
tylko jak ktos chce zalozyc przepustnice i nie robic nic dalej, to tak troche nie bardzo

itr
07-03-05, 17:53
kazdy robi co chce :)
ja na ten przyklad ide teraz zrobic balwana bo cierpie na nadmiar sniegu w okolicy

Kojot
07-03-05, 18:43
Bierz przepustnice Spoon'a 70cm - z tego co wiem wiekszych do B16A2 nie ma, do tego doloc AEM CAI - najlepiej V2 !!

Potem zrob cały wydech, i bedzie gites !!


VAFC'a II i kolektor dolotowy Skunk2 bede niedługo mial wiec podziele sie info co i jak.

twoje wypowiedzi sa arcy ciekawe, nie wiem skad czerpiesz wiedze

spoon 70mm jest mniejszy niz eric's 70mm :) wiec nie jest najwiekszy
AEM V2 testowales ze najlepiej ten a nie zaden inny dolot?

... przepraszam ze sie wtracilem MISZCZU ... moj wielki Panie i znawco ...

Wiecej nie bede, padam do stop z blaganiem o wybaczenie...

Kazdy ma jakies priorytety. Ja mialem w planach załozenie wałkow z ostrzetem, kół rozrzadu TODY ale stwierdzilem ze nie chce ingeriwac i rozbierac silnika... Wszystko. To czy ssak da mi 2KM czy 200 nie interesuje mnie wogole.

Auto robi sie tylko dla siebie. A ja wole walic gruche na Skunk2 niz miec potwora na ulicach.

Tyle z mojej strony.

Lukasz4D
07-03-05, 18:59
Siemka
Ja chetnie przyjme wyzwanie od Ciebie Kojot.
Mam B16 cos tam i wykres z hamowni 140 czy 144 konie i chetnie spróbuje sie z 185 konna bestia. Bardzo mnie ciekawi odległosc jaka nas podzieli.
Tylko kurde teraz jest zbyt duzo białego g...... Zima znowu zaskoczyła drogowców.

A co do przepustnicy i pytania ignaca - moim zdaniem jak nie planujesz modyfikacji typu Witek to kup sobie 68 nawet 66 tylko szerokosci rzeczywistej (przeswitu) i bedzie dobrze. I daj znac jak bedziesz moze zamawiał - moze sie skusze ;-p Za dobra cene - bo tego jeszcze nie mam a koni mało w morde nawet serii nie ma :-(

pozdrawiam
Łukasz

Kojot
07-03-05, 19:05
Ja chetnie przyjme wyzwanie od Ciebie Kojot.


Wyzwanie? A czy ja kogos wyzywalem na pojedynek?

Ale oczywiscie chetnie pojade z Toba zeby sie zmierzyc.

rem36
07-03-05, 19:12
to doloze moje 3 grosze, co do dolotow i testow to tu sa jakies http://www.tprmag.com/issue/1/1_intakes.shtml , jak widac potwierdzaja one zasade ze lepsze sa krotkie doloty ( tak krytykowane za ciagniecie " ciepłego" powietrza :? ) a nie CAI co zreszta potwierdza teoria... ale o teori to moze przy innej okazji bo to nie o tym temat :P
Co do przpustnicy zgodze sie ze duzo to ona sama nie da ale jesli dalsze przerobki sa planowane ( kanały, zawory, wałki, kolektor dolotowy) to czemu nie zaczynac od przpustnicy?? ;)

kivik
07-03-05, 19:21
Kazdy ma jakies priorytety. Ja mialem w planach załozenie wałkow z ostrzetem, kół rozrzadu TODY ale stwierdzilem ze nie chce ingeriwac i rozbierac silnika... Wszystko. To czy ssak da mi 2KM czy 200 nie interesuje mnie wogole.


A interesuje Cie przebieg mocy czy nie? Bo jak tylko moc maxymalna to smialo instaluj kolektor Skunka, ITRa. Jak zostajesz na seryjnych walkach i seryjnej odcince to taki kolektory sa do dupy.
Nie warto miec 3-4 hp wiecej z zakresie 7200-8200 a stracic 5-8 w celej reszcie obrotow.
Kolejna sprzecznoscia jest gadanie ze zaloz duza przepustnice bo lepiej reaguje na gaz. Jezeli tak myslisz to po cholere zakladales V2 AEM, Wiadomo ze CAIe bardzo psuja reakcje na gaz.
I oczywiscie bzdura jest ze przepustnica Spoona jest najwieksza. Ona ma 70mm ale na wejsciu a nie na plytce gdzie ma 64 o ile dobrze pamietam.
Pakowanie przepustnicy do prawie serii za 500$ ktora nic nie da, to rzeczywiscie super rada. Mysle ze mozna duzo lepiej wydac 500$.

Kojot
07-03-05, 21:15
twoje wypowiedzi sa arcy ciekawe, nie wiem skad czerpiesz wiedze

Moge mowic co mi sie podoba dopoki nie obrazam nikogo - ty natomiast uwazasz sie za Wielkiego Mistrza (i ok moze jestes) ale kultury wypowiedzi ci czasem brakuje. Swoja wiedze moge nawet czerpac z ziemi, ktorej ty nie widzisz patrzac na wielkosc wlasnego ego.


Kolejna sprzecznoscia jest gadanie ze zaloz duza przepustnice bo lepiej reaguje na gaz. Jezeli tak myslisz to po cholere zakladales V2 AEM, Wiadomo ze CAIe bardzo psuja reakcje na gaz.

Master - ja nie mowilem ze auto lepiej reaguje na gaz. Czytaj uważniej forum.



I oczywiscie bzdura jest ze przepustnica Spoona jest najwieksza.

Master nie mowilem ze przepustnica Spoona jest najwieksza. Mowilem ze Z TEGO CO WIEM wiekszych nie ma. To mala roznica. To ze mam taka a nie inna wiedze na temat Hond nie uprawnia was do *****ia mnie za kazdym postem.

Widze jednak ze o pogłebienie wiedzy tutaj trudno... Bo wszyscy znawcy.

I ostatnia sprawa: Ludzie nie płacilem za to z waszej kasy z waszych podatkow etc etc tylko z ciezko zarobiomych przeze mnie pieniedzy. Wy wydajecie na dziwki i wode a ja na bezsensowne mody i nie powino was to obchodzic.

Docieniam wasza troske ale odpusccie. Bo niektórzy zachowuja sie jakby pozjadali wszystkie rozumy. Kazdy ma prawo wypowiedziec swoje zdanie.

Bez sensu są takie akcje... Jeszcze raz powiem. Ja nie kupilem i nie robie auta na pokaz dla kogos. Bo mam w dupie co kto o tym sadzi. Kupilem to dla siebie i finito.

Sorry ale niektorzy (wydawaloby sie kompetentni ludzie) wprowadzaja bezsensowny klimat na forum. Ja nie zamierzam sie z nikim kłocic i przekomarzac.

Pozdro 600 tysiąc 500

Nevada
07-03-05, 21:33
ale Ty na forum dajesz (próbujesz dawać) dobre rady- ludzie którzy mają większe pojęcie na ten temat poprawili Cię, a Ty się obruszasz że jak oni tak mogą i że gówno Cie obchodzi, że robisz to dla siebie itd.

to nie jest topic o Twoim autku, tylko topic Ignaca który oczekuje dobrych rad- a znalazły się lepsze rady od Twoich
EOT

boomer
08-03-05, 10:37
jak widac potwierdzaja one zasade ze lepsze sa krotkie doloty ( tak krytykowane za ciagniecie " ciepłego" powietrza ) a nie CAI co zreszta potwierdza teoria...
Mit. Jak wol w porownaniach napisane zeby nie porownywac wynikow CAI do Short Ram. Wszystko zalezy od setupu i tego co chcesz osiagnac. W niektorych przypadkach Short Ram jest lepszy w innym lepiej sprawdza sie CAI

Amadeus
08-03-05, 12:12
A kolega sie tylko zapytał jaka przepustnice zalorzyć , przepraszam Kojot ze podalem przyklad twojego auta w tym temacie ale myslalem ze ktos doradzi Ignacowi jaka wybrac przepustnice na twoim przykladzie bo masz spoona ale widze ze to byl kiepski pomysł.Temat mial byc o przepustnicach a widze ze jest o aucie Kojota i od dolotach , ludzie zastanowcie sie co wy robicie w kazdym temacie jest identycznie,ktos sie proboje dowiedziec czegos a wy odrazu opierdalacie człowieka albo najezdzacie na niego.

P.S Kojot sie wcale nie oburza tylko broni , proste byla rozmowa o przepustnicach a tu nagle ktos sie chce mierzyc z nim , bez kitu to forum schodzi na psy .

lukiasz
08-03-05, 12:37
Amadeus masz racje :D

Co do przepustnicy ja mysle ze jak sa male mody to bym bral wlasnei np takiego spoona nci wiekszego bo nei ma sensu przepustnice wieksze to ludziki zakladaja pod turbo a nie N/A i nei wydaje mi sie zeby byl sens. Z drugiej strony z tego co pamietam Witek wlasnei zaczynal w ten sposob tj dolot CAI AEM i przepustnica Spoona. Co do kolektora dolotowego tak jak pisał Kivik. Z tego co pamietam lepiej szukac seryjnego od ITRa do b16 ale nie jestem pewien i tu juz neich pisza konkrety ci co maja jakies doswiadczenie .....

tu macie skany/fotki :) ktorego z numerow spoiler gdzie mowa byla wlasnei o przepustnicy ENJOY

przepustnica 1 (http://www.autobody.pl/zdjecia/abc/przep.jpg)
przepustnica 2 (http://www.autobody.pl/zdjecia/abc/przep2.jpg)

Nie wkleilem jako fota bo maja po 200kb i niektorym modem stanal by dęba :)

Wiciu błagam zejdz na ciemie. Pomóż czasem bo wiedze masz sporą, a jak nie chcesz sie podzielić to nie pisz nic.

ps jak nie macie co pisac to nei piszcie bo tu sie taki smietnik robi ze glowa mala.

ignac
08-03-05, 16:32
no i gites lukiasz danke za fotki i skan z artykulu.
ale z tego tematu zrobila sie wielka popelina na maksa.
a nie o to mi chodzilo!!!!!!!!!!!!!
zreszta normalne.... jak przy kazdym innym

krystianITR
08-03-05, 17:51
Sa i przepustnice 75mm tylko w N/A to spadek mocy, w stock b16 mysle ze 64-66 max
Ja mam pytanie czy seryjne sensory pasuja do tych nowych przepustnic.
Bo ja ostro szukam kompletu, ale ciezko z tym i chyba kupie bez jesli pasuja?

Lord_ZED
08-03-05, 21:14
Hmm ja bym kupił kolektor z przepustnicą. Tymbardziej że planujesz dalsze modyfikacje.
A zrobilbym to dlatego że inni tak nie robią :wink: .
Pozatym może faktycznie na gaz szybciej reagować :)
Będzie inny dźwięk zasysanego powietrza (tak myśle)
I jeszcze 1 bardzo ważna sprawa - Wygląd pod maską :) wałków nikt nie zobaczy a przepustnice z kolektorem tak. To dopiero lans 8) .

Octane
09-03-05, 00:06
A to ja mam pytanko czy przepustnice w b16 i w d16z6 sa takie same??
Jaka jest optymalna srednica dla d16z6??

elmer
09-03-05, 00:21
Optymalna do czego?
Zalozenie przepustnicy chocby i 200mm do seryjnego kolektora dolotowego, nie da zbyt wiele w przypadku seryjnych walkow i seryjnego powerbandu.

A przepustnice z D i B serii sa rozne.

Octane
09-03-05, 00:26
Walek nie bedzie seryjny jak i wiekszosc gratow, tylko sobie myslaem ze jak np w b16 jest wieksza srednca to moglbym wlasnei taka wstawic.
Czyli sa zupelnie nie kopmatybilne??

hcc
09-03-05, 00:48
Czyli sa zupelnie nie kopmatybilne??

nie sa kompatybilne

itr
09-03-05, 01:53
twoje wypowiedzi sa arcy ciekawe, nie wiem skad czerpiesz wiedze

Moge mowic co mi sie podoba dopoki nie obrazam nikogo - ty natomiast uwazasz sie za Wielkiego Mistrza (i ok moze jestes) ale kultury wypowiedzi ci czasem brakuje. Swoja wiedze moge nawet czerpac z ziemi, ktorej ty nie widzisz patrzac na wielkosc wlasnego ego.


Mozesz mnie uwazac za wielkiego mistrza, nie przeszkadza mi to choc sam siebie za takiego nie uwazam, lecz spoko, oddaj mi czesc i bedzie ok.
Musisz byc super wrazliwy skoro uwazasz powyzsze slowa za obrazliwe. :lol:




To czy ssak da mi 2KM czy 200 nie interesuje mnie wogole.

Osmiele sie w takim razie cie nazwac hipokryta.



Auto robi sie tylko dla siebie. A ja wole walic gruche na Skunk2 niz miec potwora na ulicach.


Heh to kup cos bardziej prestizowego niz Skunk2 jak chcesz miec lepsze niz przecietne walenie gruchy :lol:

Amadeus
09-03-05, 11:17
I chyba tym optymistycznym akcentem moderator powinien ZAMKNAC TEN TEMAT ,bo jak nie wszyscy zauwazyli ten temat jest o tematyce Tuning&Technika a nie o wypowiadaniu pogladow na temat walenia gruchy na Skunka czy na cos innego.

ignac
09-03-05, 11:44
tez tak mysle.dajac nowy temat chcialem sie czegos dowiedziec konkretnego od kolegow z klubu.
i sie dowiedzialm jak walic gruche zakladajac kolektor ssqacy skunka 2 z naciagnieciem go na jajca i czy zassie czy nie.maksymalne jaja.
a dotego kolega kojot tez se poczytal.
przykro mi ze tak sie stalo.
wiec panie moderatoze zamknij ten temat na moja prosbe
dziekuje

PAT
09-03-05, 12:43
wiecie co to forum zaczyna mi przypominac sr.pl jajca, brak powagi i bezsensowne prowokacje i klotnie.. :evil:

ignac
09-03-05, 13:00
dokaldnie cuda na kiju :grin:

ARTX
10-03-05, 02:48
ZAMYKAM :) dosc tego *******enia :twisted: