PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana 4D na 5D... co z tym zrobić



krztof
04-03-10, 22:07
Mam obecnie EJ9 D14A14 sedan. Autko całkiem zadbane, znam poprzedniego właściciela, serwisował je w ASO na bieżąco. Bylo 2-3 razy uderzone. Teoretycznie nic poważnego, ale jednak... Aha... ma 300kkm przejechane, czego jadąc w ogóle nie czuć

Niestety coraz więcej jeżdże i ekonomika coraz bardziej mi doskwiera. Pali 7-8 L, ale przy obecnych cenach benzyny robi się to kosztowne.

Myślę więc nad zamianą na podobny rocznik, ale z mniejszym przebiegiem tak, żeby gaz założyć (albo z gazem). Chciałbym trochę bardziej funkcjonalne nadwozie, czyli liftbacka, no i są one tańsze w zakupie.

Pytanie tylko czym się różnią? Na ile jakość wykonania GB vs JPN jest odczuwalna? Jak z trakcją? Mój civic trzyma się drogi jak przyklejony, ale czy 5D też są takie dobre? I czy w ogóle warto wg Was taką zamianę zrobić? Mój mechanik powiedzieał, że przy obecnym przebiegu nie warto zakladać instalacji, bo bardzo szybko czekać mnie będzie remont przy silniku za ok 1500zł.

Nie wiem co z tym zrobić. na pewno chcę zostać przy Civicu 6gen, bardziej podoba mi się sedan, ale jest chyba niższy i trochę mniej funkcjonalny... Co radzicie?

Skoti
05-03-10, 14:14
skoro mechanik ci tak odrazał gaz to sprawdziłbym kompresje silnika. Chyba musiał mieć powód skoro tak uważa
Podobno gaz wpływa na żywotnośc ale zdania są podzielone. 300tys to nic strasznego. nie jeden z nas ma większą i nawet o tym nie wie

kenny
05-03-10, 16:39
5d jest przez niektórych uważane za Rovera a nie hondę :D

I coś w tym jest. Jest cięższe, gorszy układ hamulcowy (Lukas) i masa różnych drobiazgów (np w zawieszeniu), które w mojej ocenie działają na niekorzyść 5d.
Sedan 6 gen to bardzo ładne auto i poza tym japoński. Spalanie 7-8 l to jest bardzo przyzwoity wynik. Jeśli potrzebujesz zrobić remont to w 2k powinieneś się wyrobić.

pm487
05-03-10, 18:52
Wersja 5d ma dłuższe przełożenia ale poza tym nie widzę innych minusów. Mam takie auto i jestem z niego bardzo zadowolony, widziałem aerodecka czyli kombi z jasnym wnętrzem - przepraszam z góry ale niestety w środku ochyda, szukaj z ciemnym wnętrzem i tapicerką, spalanie pewnie podobne ale będziesz się musiał przyzwyczaić do nieco gorszego przyspieszenia - wspomniana dłuższa skrzynia - najlepiej widać po danych producenta - około 2 sekund straty do setki w przypadku tego samego motoru 90 km. Spójrz na auto użytkownika MikeFoto, czyż nie jest piękne?

qureku.
05-03-10, 20:34
Wersja 5d ma dłuższe przełożenia

Wydaję mi się, że ma krótsze. Jechałem znajomego 5d i zdecydowanie miał krótsza skrzynie w porównaniu z moim ej9 HB z d14a3. Słabsze osiągi wynikają chyba z większej masy 5d

Poprawcie mnie jeśli się mylę

krztof
05-03-10, 23:31
Mechanik zajmuje się tylko hondami, więc zna się na rzeczy. A przy takim przebiegu remont w zwiazku z gazem to wg mnie normalna sprawa wynikająca chociażby z innej temp spalania.

W każdym razie wydawanie 4,5 kzł (instalacja i remont) na autko, które ma 300kkm to już raczej przesada... bo jasne że przebieg nie powala, ale jednak niedługo pewnie będą się jakieś problemy pojawiać jak sprzęgło, które jeszcze nie było ruszane (tylko docisk o ile dobrze pamiętam był wymieniany).

Linia sedana jest o niebo ładniejsza od 5d... nawet dziś bardzo ładnie się prezentuje... Stąd też kierowanie się ku 5D to bardziej w moim przypadku zdroworozsądkowe podejście.

tfidos
05-03-10, 23:51
a bierze olej to Twoje 4d? coś z silnikiem jest nie-tak?
bo jak wszystko jest teraz ok to nie wiem co miałoby się niby stać od gazu aby od razu remont robic, no chyba, że magik co robi tylko hondy jest kumplem davida harkleya i wróży z fusów

krztof
05-03-10, 23:59
a bierze olej to Twoje 4d? coś z silnikiem jest nie-tak?
bo jak wszystko jest teraz ok to nie wiem co miałoby się niby stać od gazu aby od razu remont robic, no chyba, że magik co robi tylko hondy jest kumplem davida harkleya i wróży z fusów

Bierze, bierze ;-) Do przebiegu 300kkm jezdzilo na syntetyku, wlasciwie w 90% w miescie... i na syntetyku wciagala ok litra/1000km

Po zakupie olej zmieniłem na polsyntetyk i teraz już ok 0,6 więc trochę lepiej.

HG__wwa
06-03-10, 11:48
0,6l oleju/1000km to bardzo dużo!(nie pomyliłeś się? może na 10 000km??), więc remont i tak się szykuje..
Mam 5d, D15z3 - vtec-e. Jak kupiłem nie brała raczej nic oleju.. zagazowałem ją i zaczęła brać, ale minimalne ilości: średnio około 80ml/1000km!! Biorąc pod uwagę, że auto zagazowane i na dodatek dużo jeźdzone w okolicach czerwonego pola to wynik jest świetny. Od wymiany do wymiany nie musze nic dolewać.. Oby tak dalej

A i jeszcze jedno.. dla mnie 5d SHM jest o wiele ładniejszy niż 4d JHM.. Wg mnie 4d ma brzydki tył, 3d i Qpe to co innego.. A czarny środek w 5d jes ******sty.. JHM'y są o wiele brzydsze..

Rodman
06-03-10, 12:01
A może jeszcze inaczej podejść do sprawy - jeżeli buda Twojego 4D jest w sensownym stanie to może warto zmienić silnik na d15z6? To najbardziej ekonomiczna jednostka benzynowa w palecie Hondy, która podejdzie bez najmniejszego problemu...