PDA

Zobacz pełną wersję : Czy szklany szyberdach pasuje do coupe?



rutkose
04-03-10, 12:04
Siemka. Tak jak w pytaniu, czy są one zamienne. Wiem, ze w sedanie chowa się do środka, ale czy to nie jest tylko kwestia mechanizmu?? I jeszcze jedno, czy dużo jest roboty z wymianą szybera?

mcezi79
04-03-10, 15:20
I jeszcze jedno, czy dużo jest roboty z wymianą szybera?
Nie ma dużo pracy, przyda się pomoc kolegi przy wyjmowanie/zakładaniu i 2 godz czasu. Ja wymieniałem sam ale nie polecam, kark boli od trzymania głową dekla przy montażu i demontażu, kur...y się sypały... ale da się ;)
http://images42.fotosik.pl/180/bb0e178cc04bb38cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bb0e178cc04bb38c)
W coupe jest identycznie, gorzej sie wyciąga podsufitkę. Jeżeli masz możliwość zaopatrz się w plastikowe kołki mocujące, lubią się wysrać przy montażu i nie trzymają już jak nowe.

maniak2007
04-03-10, 17:10
Tak jak w pytaniu, czy są one zamienne. Wiem, ze w sedanie chowa się do środka, ale czy to nie jest tylko kwestia mechanizmu??

z sedana szklany szyber raczej nie podejdzie,

hb i qpe mają takie same.

rutkose
04-03-10, 20:37
Dzięki mcezi79

Wiem maniak2007, ze nie podejda jako tako bo w sedanie chowa sie szyber do srodka, ale mi chodzi o wymiane samego "daszka". Czyli podmianke z metalowego z coupe na szklany pochodzacy z sedana. Nie chodzi o podmiane mechanizmu tylko wywalenie blachy, a wpakowanie szkla bo wymiarowo sa chyba takie same?

LIO
04-03-10, 20:54
wystarczy pomierzyc i masz odpowiedz

w coupe wychodzily takze szklane

maniak2007
04-03-10, 21:04
Czyli podmianke z metalowego z coupe na szklany pochodzacy z sedana. Nie chodzi o podmiane mechanizmu tylko wywalenie blachy, a wpakowanie szkla bo wymiarowo sa chyba takie same?

Z sedana do coupe i Hb nie pasuje, kumpel robił taka podmianke na szybko z hb do coupe, wystarczy odkrecić chyba 6 śrub od dołu, nie trzeba ściagać podsufitki.

rutkose
04-03-10, 21:23
Ok dziex

EDIT:

Wszystko ok. Już wiem, że z sedana do coupe można przełożyć samo szkło, ale wówczas co z tą "zasłonką", którą ręką się zamyka i otwiera??

stolarz
05-03-10, 19:08
najwyzej jej nie będzie :) ale pasuje bez problemu czy jakaś rzeźba musi być?

VaTi Pro-Tec
17-03-10, 21:02
ja mam zamiar w ten weekend zrobić podmianke szyberdachu z blaszaka na szklany, bo dawniej miałem meganke coupe ze szklanym i troche mi tego w hani brakuje, mam nadzieje, że podmianka pójdzie bez problemu:)

Tompro
18-03-10, 08:17
Ok dziex

EDIT:

Wszystko ok. Już wiem, że z sedana do coupe można przełożyć samo szkło, ale wówczas co z tą "zasłonką", którą ręką się zamyka i otwiera??

To info masz od kogoś kto przekładał z sedana do hb/coupe samo szkło? Jakieś szczegóły by się przydały, czy wszystko idealnie pasuje.

mixturant
18-07-13, 18:22
Cześć. Odkopię kotleta. Czy szklany szyberdach z 6gena hatchback'a pasuje do 6gena coupe? Chodzi mi o cały szyber z mechanizmem i szybą. Potrzebuje, bo mój już zardziewiał i rdza na łeb się kruszy...