PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 1.8i-VTEC i-SHIFT Sport czy napewno.



Gumass
04-03-10, 12:00
Witam znalazłem interesujące mnie ogłoszenie pod tytułem :
"Honda Civic 1.8i-VTEC i-SHIFT Sport" i chciałem sie zapytać czy ten samochód napewno jest z "i-shift" bo według mnie po zdjęciach wnętrza wnioskuje że jest tam ręczna skrzynia. Prosze was o ocenę, gdyż nie chciałbym jechać 700km na darmo. Tu macie zdjęcie wnętrza: http://www.postimage.org/image.php?v=Pq61qOi&code=2

kucyk
04-03-10, 12:18
Wyglada na manual, w i-shift ta kopulka do ktorej wchodzi drazek zmiany biegow jest mniejsza i czarna, no i te 3 pedaly :D
Pytales sprzedawcy o lepsze zdjecia? Te zrobione kalkulatorem nie prezentuja sie za dobrze, a szkoda jechac 700km jak bedziesz w stanie cos wylapac na zdjeciach lepszej jakosci.

Gumass
04-03-10, 12:27
Właśnie mnie też zastanawia drązek jak manual i 3 pedały, o zdjęcia nie pytałem bo samochód jest w niemczech i nie bardzo bym sie dogadał, według mnie napisał i-shift nie wiedząc co to jest zeby podnieść wartość. Prosze o więcej opini. kucyk dzięks

kucyk
04-03-10, 12:58
albo nie wie o czym mowi - watpie, albo zdjecie jest od innego auta, albo auta w ogole nie ma i to jakis scam ;)

Sagi80
04-03-10, 13:00
Po pierwsze na zdjęciu jest manual, po drugie nie oferowano wersji Sport ze skrzynią i-Shift (przynajmniej w Polsce).

Gumass
04-03-10, 15:08
Nie wiem ja juz widziałem pare Type-S z i-shiftem na niemieckich giełdach, a autko 100% real, bo fałszywe ogłoszenia wyglądają inaczej.

julian
04-03-10, 21:58
Gumass, daj namiar na ogłoszenia, ja gadam po niemiecku, to napisze maila do gościa i zapytam, potem dam Ci cynk.

Gumass
04-03-10, 22:11
juz pisałem do niego naszczęście ręczna

Lucas.FK2
04-03-10, 22:35
Taaaak. Ludzie coś wyczytają w instrukcji,dopiszą żeby ładnie wyglądało i niby i-shift :cool:

Pabloss
08-03-10, 12:46
Taaaak. Ludzie coś wyczytają w instrukcji,dopiszą żeby ładnie wyglądało i niby i-shift


hjeheheh no ciekawe

TFSI
09-03-10, 20:39
ta skrzynia to tragedia jesli ktoś liczy na "SPORT" z tą skrzynią to niech zapomni jeździłem tym i zmiany biegów trwają wieczność a jazda przypomina jazdę z manualem i ślizgającym się sprzęgłem zmiana biegów jest bardzo przeciągania bo to jest skrzynia półautomatyczna czyli zwykła z serwoelektrycznym wybierakiem i siłownikiem sprzęgła jednym słowem QPA

buri
10-03-10, 10:43
a ktorym i-shiftem jezdziles?w sensie z ktorego roku?

TFSI
10-03-10, 14:24
z XI 2008 ta skrzynia to porażka dla dziadzia w 1.4 może i by się cieszył że nie musi machać gałą ale w 1.8 jest wręcz wkurzająca zresztą było już o tym na tvn turbo nawet jedna babka się sądziła z Hondą że kupowała auto z przeświadczeniem że bedzie miała automat a nie prawie "automat" i opisywała te same wrażenia które ja mam. Jeśli ktoś z was jeździł kiedyś np. alfą ze skrzynią selespeed to niech sobie podwoi czas zmiany biegów zwłaszcza 1-2 , 2-3 są przeciągane i za każdym razem jest uczucie jakbyś lekko naciśnął na hamulec wygląda to tak jakbyś zmienił bieg i nie dodał gazu i zrobił to dopiero po chwili tak że 80 letnia babcia szybciej by zmieniała biegi i przy praktycznie każdej zmiane biegów jest takie dziwne uczucie jakby się sprzęgło slizgało (na wyższych jest mniej odczuwalne) no wrażenie jest takie jakbyś w manualu powoli puszczał sprzęgło (nie mówię o ruszeniu) ta skrzynia jak pisałem to zwykła skrzynia kłowa tylko zmianami biegów steruje serwomotor (wygląda jak silnik od "wycieraczek") natomiast sprzęgłem steruje elektrosiłownik hydrauliczny a tym wszystkim elektronika i niestety czasy reakcji tych elementów powodują że auto z tą skrzynią nigdy nie będzie na tyle szybkie jeśli chodzi o zmiany biegów żeby mieć przyjemność z jazdy. W moim odczuciu ciut lepiej chodzi ta skrzynia na tip-ie ale po jaki ..... kupować "automat" i zmieniać biegi tip-em jak dla mnie porażka i zakup takiego silnika z ta skrzynią to bezsens jeździłem wieloma automatami ale ten mnie najbardziej rozczarował. Każde wyprzedzanie bez kickdown-a nie mogło miec racji bytu chyba że był wolny lewy pas po horyzont a i nawet z kick-em było nerwowo często musiałem się wcześniej "przygotować" udeżając w gaz żeby zredukowało bieg po to żeby silnik przy pelnym kick-u szybciej się wkręcił na obroty zero przyjemności skrzynia porażka jeździłem np. Jazz-em 2006 z bezstopniową skrzynią CVT i to autko mnie zauroczyło pomijam fakt jego wyglądu ale ten motorek + ta skrzynia to naprawdę frajda z jazdy po mieście w trasie już slabiej z racji mocy ale po mieście super zero szrpnięć plynna jazda naprawdę komfort dobra koniec bo mi zaraz zarzucą że tu bloguję

kocik
10-03-10, 16:06
a moze ktos powiedziec jaka jest roznica miedzy ta skrzynia http://www.youtube.com/watch?v=lDER-1TLUyw - ta dziala wlasnie tak jak opisujesz - jest normalnie nie do uzywania

a ta
http://www.youtube.com/watch#!v=9DsPQyEUBRA&feature=related

to ta sama? bo w tym drugim przykladzie z tego co widze chodzi to jeszcze jako tako

edit:
czy wlasnie w tym drugim koles zmienia lopatka?

TFSI
10-03-10, 16:31
Ta z 1 linku to wiadomo I-Shift z UFO a ten drugi link to już jest sedan a z tego co mi się wydaje to tam jest chyba zwykły automat nie jeździłem nią ale widzialem że "na lewarze" jest normalnie PRDN co świadczyłoby że mamy do czynienia z hydrokinetyczną skrzynią (tak mniemam) bo w i-Shift masz tylko +/- N i R nie ma P(arku) i D(raivu) bo żeby zaparkować to trzeba pamiętać żeby wrzucić "1" bo inaczej nie wyciągniesz kluczyka. Na tym filmie ktoś kto ma dobre uchu to usłyszy jak ten i-shift zmienia biegi gość piłuje motor a biegi się zmieniają jak by się jechało na niedzielną przejażdżkę i słychać to przeeeeeciąganie obrotów o których mówiłem to za kierą czuć jakby się sprzęgło ślizgało

kucyk
10-03-10, 16:56
cos ktos kiedys pisal o aktualizacji oprogramowania, jakas tam wersja podwajala szybkosc zmiany biegow

http://www.civinfo.com/forum/engines-and-transmission/31020-shift-owners-time-change-gear-1-st-2-nd.html#post485733

TFSI
10-03-10, 17:11
o niczym takim nie słyszalem a przypuszczam że w tym modelu co ja jeżdziłem to już by coś zmienili bo w końcu to już blisko od 3 lat to było wiadomo że ta skrzynia to QPA :( jak kto tam sobie chce może szukać upgread-ów dla mnie to choćby i dwa razy szybicej te biegi zmieniała to i tak byłoby chyba za wolno bo skoro jazda na maxa z tą skrzynią wygląda jak jazda na totalnym luzie na manualu to nie wiem jak musieli by ją zmodernizować żeby była do życia oczywiście nie oczekuję od niej osiągów np. DSG ale to co sobą prezentuje to jest nieporozumienie jeśli ktoś się nosi z zamiarem kupna auta z tą skrzynią i liczy że sobie pośmiga to niech sobie wcześniej pojeździ tylko nie 100m w jedną i z powrotem tylko wyjedzie na miasto i trochę poza bo naprawdę można się potem rozczarować nie wiem kto w Hondzie wydał decyzję o wdrożeniu tej skrzyni ale to był raczej kiepski pomysł


no to możliwe że jest jakiś soft ale ASO o tym milczy nie słyszałem żeby coś takiego proponowali a w/g. mnie powinni przy przeglądzie

kucyk
10-03-10, 17:23
z tego co pisza na civinfo ASO ci tego nie wgra, jak nie pomarudzisz, ze szarpie, ze wolno itp ;)

ja wiem, ze ta skrzynia to kupa, ale jakby zmieniala biegi tak jak w sedan na drugim filmiku to powiedzialbym, ze jest calkiem ok

TFSI
10-03-10, 19:25
ale jakby zmieniala biegi tak jak w sedan na drugim filmiku to powiedzialbym, ze jest calkiem ok
ale to jest inna skrzynia i tak jak pisałem wygląda mi po lewarku i opisie trybów że to "normalny" automat i to jest wtedy inna bajka a ztym proszeniem się w serwisie to masakra to powinno być w standardzie do "windy" na kompie mi same przychodzą aktualizacje i nikogo się nie musze prosić a honda jak tak dalej pójdzie to będzie po śmietnikach grzebac jak nie zmieni polityki cenowej bo trochę grzebie w autak i to co oni mają czasem ceny części z palca wyssane to potęga
http://s4.postimage.org/exNI9-360a2b80cd2e6031ec7b4ae80aa55fbb.jpg

Lucas.FK2
10-03-10, 23:52
CVT to bezstopniowa,czyli jest jeden jakby bieg do przodu i tyle,jedzie jak odkurzacz zwiększając obroty takie coś ma też Civic Hybrydowy. A ja myślałem,że I-shift jest git,bo ma wiesz klawe łopatki przy kierownicy,a tu pupa blada i zmienia długo :>

TFSI
11-03-10, 00:10
VT to bezstopniowa,czyli jest jeden jakby bieg do przodu i tyle,jedzie jak odkurzacz zwiększając obroty takie coś ma też Civic Hybrydowy
No nie do końca skrzynia CVT (bezstopniowa) działa na zasadzie dwóch stożkow skierowanych przeciwsobnie a po nich przesówa się łańcuch (prosto ujmując jak w rowerze tylko przełożeń jest "nieskończona ilość") podczas jazdy i umiarkowanego przyśpieszania (bez butowania) obroty są praktycznie na stałym poziomie nie ma efektu rośnięcia i opadania obrotów przy zmianie biegu jedziesz praktycznie cały czas w okololicach 2000obr. dopiero przy gwałtownym bucie nastepuje redukcja i skrzynia przechodzi w tryb "sport" i kręci wyżej miałem taką skrzynię w Jazzie mojej żony i w swoim audi A4 tam ta skrzynia nazywa się multitronic i jest jedną z większych min audi jeśli chodzi o przeniesienie napędu (w dieslu żadko dożywa do ok.170tyś km) ale ogólnie wrazenie z jazdy zajefajne totalna płynnośc jazdy najlepiej to widac na swiatłach przy ruszaniu gdy widac było jak inny odpadają do tyłu przy każdej zmianie biegu

Lucas.FK2
11-03-10, 01:08
Z tym odpadaniem do tyłu to różnie bywa. Jak już wczuty jesteś to da się bieg zmienić,że nic nie poczujesz małego szarpnięcia chyba,że dajesz za przeproszeniem w Pi..e to jak zmieniasz to chwilowo na pól sekundy go przytrzyma ;)

civicishift
05-01-13, 12:29
cos ktos kiedys pisal o aktualizacji oprogramowania, jakas tam wersja podwajala szybkosc zmiany biegow

http://www.civinfo.com/forum/engines-and-transmission/31020-shift-owners-time-change-gear-1-st-2-nd.html#post485733

znalazłem firmę www.ishift.pl naprawiają skrzynie civic jufo jazz i-shift, pewnie wiedzą czy zmiana oprogramowania jest możliwa