PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy !!!



juve999
16-08-06, 18:53
Witam kupiłem w niedziele honde civic 96 rok 1,4 i ,sedan ponieważ to moja pierwsza honda mam kilka pytań odnośnie samochodu ??

Czy istnieje możliwość zciemniania bądz rozjaśniania deski rozdzielczej ??
Czy wie ktoś jak naprawic zegarek ponieważ nie podświetla mi go i spaźnia ???
I samochód jest hyba z Angli ponieważ zaczyna sie jego numer identyfikacyjny od SHHMA więc czy wiecie czy w Angli dawali te zwężki że przez to samochód mial 75 koni ?? i jak to można sprawdzić czy ma tą zweżke ???

bardzo prosze o pomoc z góry bardzo dziekuje Piotrek z Kraowa

Custom Devil
16-08-06, 20:28
Witam nową osobę na forum.
1. Co do deski to niewiem bez obszycia jej lub flackowania pozostaje ci kupić jakis kosmetyk do tapicerek, który troche przyciemni deskę( niestety nie pamietam jak sie to nazywało.
2. Co do zegarka, dochodzą tam 4 przewody czarny(masa); czerwony(zasilanie); zółty(pamięć podłąćzonydo bezpiecznika w skrzynce 7,5A; i chyba biało niebieski ale od czego to nie powiem bo niewiem ale tez daje zasilanie.
3. Co do werji twój samochód to 5d, a ta wersja nadwoziowa była produkowana tylko w Angli(
tzn. były japońskie wersje ale to tylko na japoński rynek i wogóle inaczej wyglądały, ale to już inna historia)
Aha 5d nie posiadały wersji 1.4 75KM, dlatego napewno masz 90.

Ps. Niewiem czy dobrze zrozumiałem ze ci sie zegarek spużnia, a ustawiałeś godzine.

juve999
16-08-06, 21:11
tak ustawiłęm godzine tylko przez dobę spuźnił sie 1 godzinę :-) chyba ten zegarek to nie rolex ale co tam ważne że honda hodzi super dzięki za pomoc pozdrawiam

prz3mo
16-08-06, 21:17
Czy istnieje możliwość zciemniania bądz rozjaśniania deski rozdzielczej ??



1. Co do deski to niewiem bez obszycia jej lub flackowania pozostaje ci kupić jakis kosmetyk do tapicerek, który troche przyciemni deskę( niestety nie pamietam jak sie to nazywało.

Czy czasami juve99 nie chdzilo o mozliwosc przyciemnienia (lub rozjasnienia) podswietlenia deski rozdz. ? :D

MARIOpl
16-08-06, 22:41
zegarek:
U mnie tez sie spoznia ale na dobe to tak na oko kolo 10 min co japonczycy sie do neigo nie przylozyli :D

Podswietlenie:

natezenia podswietlenia ja w swoim hatchu tez nie mam.

Damiano
17-08-06, 00:10
Aha 5d nie posiadały wersji 1.4 75KM, dlatego napewno masz 90
Wersje 5d na pewno mialy tez silniki 1.4 75 KM :wink: Niestety nie jestem pewien, czy akurat z 96r :?

wunat
17-08-06, 00:18
Custom Devil, byly w 5d wersje 75km. a od autora tematu poprosimy oznaczenie silnika.

reXio
17-08-06, 00:36
jak sie komus zegarek spoznia lub spieszy to ma cos natorbione w aucie. Przy poprawnej instalacji jest to NIEMOZLIWE!

Do autora tego topica:

1. podswietlenie jest za zegarkiem, aby sie do niego dostac trzeba wyjac przycisk awaryjnych i ogrzewania tylnej szyby.

2. sciemniacz?! Chodzi Ci o sciemniacz podswitlenia deski? Jesli tak to mozna cos takiego zamontowac na pewno. Ja nie mam pojecia jak - mialem w serii to. Pokretlo jest umiejscowione po prawej stronie kolumny kierownicy. Masz dwie zaslepki - kapniesz sie.

I wyjasnijmy sobie jeszcze jedno: mowimy o SEDANIE czy o LIFTBACKU?!?!?! Bo jesli o sedanie to mozesz sobie miedzy bajki wsadzic to co napisalem :D

Gruszka
17-08-06, 00:45
Lubie takie posty :)

Juve, na poczatek :) - masz piate drzwi w aucie, wiec to nie sedan a liftback.


Czy istnieje możliwość zciemniania bądz rozjaśniania deski rozdzielczej ??

Tak, w wersjach 1.6 i 1.8 bylo. Jak sobie dokupisz i podlaczysz, to bedziesz mial.

http://img162.imageshack.us/img162/223/regulacjanatezeniada9.jpg


Czy wie ktoś jak naprawic zegarek ponieważ nie podświetla mi go i spaźnia ???

Zdejmij konsole, dobierz sie do zegarka, sprawdz przewody i podswietlenie. Spoznia sie? Mi nigdy. Jak okres normalnie.


zaczyna sie jego numer identyfikacyjny od SHHMA więc czy wiecie czy w Angli dawali te zwężki że przez to samochód mial 75 koni ?? i jak to można sprawdzić czy ma tą zweżke ???

Zdaje sie, ze masz D14A2, czyli 90 KM. Jakby co, to zrobilem kiedys taka tabelke i tu sie dowiesz ile masz konikow pod maska:

http://img211.imageshack.us/img211/4773/silnikihc5dyz9.jpg

Pzdr,
Gruszka

vtecmatti
17-08-06, 11:12
Silniki D14A2 byly 90KM i tez 75KM, tylko ze 75KM byly wypuszczane na rynek niemiecki (chyba kazdy wie dlaczego) oraz w rosji (niewiem czy w innych krajach byly tez 75 konne wersje, ale w polsce i francji bodajze mialy tylko 90KM).
W ktoryms temacie bylo juz otym.

Gruszka
17-08-06, 11:39
Ja tez kiedys tak myslalem Mateusz. Wydaje mi sie, ze blednie interpretowalem informacje znalezione w internecie. I nawet zabralem glos w tamtej dyskusji na forum. Probowalem pozniej weryfikowac te informacje i jestem raczej pewny, ze D14A2 to tylko i wylacznie 90KM. A tamten przypadek z D14A2 i 55kW w papierach, to chyba byl blad jakiegos urzednika. Ja tez mialem glupoty w starym dowodzie typu masa auta 915kg. Ale oczywiscie moge sie mylic.

vtecmatti
17-08-06, 12:05
ja tez sie moge mylic,
Ja sie sugerowalem tym przypadkiem i tym ze teraz z niemiec przyjezdza duzo tych aut 75 konnych (tylko to wsumie moga byc D14A5) oraz ta strona rosyjska:
http://www.hondaworld.ru/honda_car_CIVIC_doors_5_kpp_5MT_year_1995_engine_D 14A2_mod_1.4%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%2075PS. htm
niewiem na niej moga byc tez bledy jak to z rosji bywa, no i nieraz spotkalem sie ze w niektore firmy w swoich katalogach czesci podaja dwie wersje mocowe.
zeby rozstrzygnięć tenproblem to trzeba by bylo duzo informacji przestudiowac :D

juve999
17-08-06, 17:46
Dzięki bardzo za informacje i pomoc najlepiej przejade na hamowne i zobaczymy co pod maską jest może to jakiś czarodziejski silnik i ze 120 koni będzie :-) chodz mysle że jednak 75 chyba bo nie chodzi za rewelacyjnie to znacy słabo przyspiesza ale jak juz sie jedzie to musze przyznać ze super !!! Żeczywiście to LIFTBACK chodz w dowodzie mam wpisane sedan dziękuje jeszcze raz za pomoc pozdrawiam wszystkich na forum Juve999

Gruszka
17-08-06, 20:08
Stan na kresce z jakims lzejszym 75-konnym autem. Np. Clio, Corsa itp. Przekonasz sie, ze masz wiecej konikow.