PDA

Zobacz pełną wersję : rozrząd po angielsku, prośba



Firestarter
16-08-06, 14:58
2 tyg temu zakupiłem civica 15 lsi z 94 roku :D z przebiegiem 59 tys mil. Przymierzam się do zrobienia w nim rozrzadu, w książce serwisowej nie ma wzmianki że był robiony. Posiadam książkę serwisową ale nie mogę tam znależć jak jest rozrząd po angielsku. I tutaj proszę o pomoc, szukałem w kilku słownikach i nic. Głupia sprawa :? ale bez tego nawet nie mam po co jechać do mechesa.

help!

wunat
16-08-06, 15:01
pasek to timing belt a sam rozrzad chyba timing gear, poprawcie jezeli sie myle.

LIO
16-08-06, 15:06
z tym przebiegiem, to raczej nie byl robiony, ale wlasnie przyszla na niego pora, zatem zrób i nie wnikaj.

Firestarter
16-08-06, 16:03
pasek to timing belt a sam rozrzad chyba timing gear, poprawcie jezeli sie myle.

timing beelt znalazłem w serwisówce., dzięki. Jak jeszcze wiesz jak jest napinacz to już bede happy. Bo zmienią mi pasek bez napinacza i bedzie kupa. Albo ogólne okreslenie "rozrząd", to by było najlepsze bo nie musialbym się motać.

Z góry dzięki

canarywharf
16-08-06, 18:53
pasek to timing belt a sam rozrzad chyba timing gear, poprawcie jezeli sie myle.

timing beelt znalazłem w serwisówce., dzięki. Jak jeszcze wiesz jak jest napinacz to już bede happy. Bo zmienią mi pasek bez napinacza i bedzie kupa. Albo ogólne okreslenie "rozrząd", to by było najlepsze bo nie musialbym się motać.

Z góry dzięki

Napinacz to: belt tensioner pulley

Pozdrawiam Artur

Firestarter
16-08-06, 19:48
ok, wielkie dzieki panowie. Napisalem tez maila do serwisu hondy w PL i podali mi wszystkie numery czesci ktore mam wymienic.

mam jeszcze jedno pytanko a nie bede zakladal kolejnego tematu, wymieniac pompe wodna razem z rozrzadem?. Z tego co widze w serwisowce to przy 6 tys.mil radza wymienic ale jak sobie pomysle o tutejszym cenniku uslug to bym ja zostawil.

Pati
18-08-06, 14:06
pompe wody wymienia sie co drugi rozrząd. żywotność fabrycznej pompy wody jest 200 tys km, czyli 120 tys mil.

Virus1982
18-08-06, 14:27
Podłączę się pod temat. Chodzi o te same części ale po niemiecku. Ktoś wie?

Lcfr
20-08-06, 18:33
Tego jestem pewien:
rozrząd=ZAHNRIEMEN

a tutaj mogę sie mylic:
rolki=SPANNROLLE/UMLENKROLLE
napinacz=STEUERRIEMEN

Meskal
21-08-06, 23:39
Wałek rozrządu - camshaft