PDA

Zobacz pełną wersję : cos z nadmuchem



szarmx
15-08-06, 23:03
czesc.

zauwazylem ostatnio, ze jak wlaczam nadmuch aby mi szyby odparowaly, niezaleznie od tego czy biore powietrze obiegowe czy z zewnatrz, zawsze przy predkosci nadmuchu 2 i wyzej COS mi pryka. nadmuch dziala, moc nie jest mniejsza (bynajmniej nie zauwazam). jak ustawie nadmuch na predkosc 1 wszystko dziala ok.
takie dziwne odglosy (to mi przypomina odglos, jaki wydaje wiatraczek, np. od chlodzenia procesora w kompie, kiedy przystawi sie do niego kawalek papieru i te skrzydelka opieraja sie podczas krecenia o owy papier) wydobywa sie jakby zza schowka.
co to jest?
jak temu zaradzic?

POMOCY !!!

canarywharf
15-08-06, 23:26
Najprościej będzie wymontować cały wentylator i go wyczyścić. Na pewno znajdziesz tam jakieś liście lub inne zanieczyszczenia, które powodują wspomniany hałas.

Lipek
16-08-06, 20:46
nad nogami pasazera-trzyma sie na 3 srubach-5minut roboty.

szarmx
16-08-06, 21:43
ale deski nie musze ruszac? wystarczy jak sie poloze na dywaniku, uzywajac tajnych seczuanskich technik jogi, wsadze glowe pod deske i zobacze obiekt mojej irytacji (czyt. wiatrak) ?

canarywharf
16-08-06, 22:09
Deski nie musisz demontować. Możesz wymontować schowek - będziesz miał lepszy widok. Ja w swoim musiałem odkręcić dodatkowo plastik przy prawym kole, za którym kryje się komputer. 3 śruby, wkrętak i masz wentylator w ręce. Gumowy kręgosłup na pewno pomoże, bo dojscie do jednej ze śrub przyprawia o ból głowy.

Gonzo
17-08-06, 09:15
Sie podepne pod temat ;)

Juz mnie nerwica bierze z parowaniem przedniej szyby. Ustawie nawiew na 4 i dupa. Niby wyje ta dmuchawa ale ten wiaterek jakis taki cipowaty leci. Czy to normalne czy cos u mnie jest nie tak z tym nadmuchem?

Lipek
17-08-06, 13:11
tu jest opis tego co moze byc przyczyna (PS-jeszcze nie mialem czasu na sztuczke z odkurzaczem): http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=17552 trzeba sprawdzic wszystkie opcje-z tym ze ta ze zdejmowaniem podszybia jest najmnie trafiona.

woodie
18-08-06, 00:30
Najpewniej jak napisali przedmowcy - liscie w wentylatorze. Spróbuj ustawić nawiew na 4 i pozmieniaj tryb nawiewu i obieg - czasem liść odpadnie i wyleci przez kratkę. A na podszybiu proponuje zamontować drobniejszą siatkę, która nie pozwoli na wpadanie listków :)

prezes-gerard
16-09-06, 23:22
http://www.dagg3r.republika.pl fotoporadnik

3dan
17-09-06, 01:15
Juz mnie nerwica bierze z parowaniem przedniej szyby. Ustawie nawiew na 4 i dupa. Niby wyje ta dmuchawa ale ten wiaterek jakis taki cipowaty leci. Czy to normalne czy cos u mnie jest nie tak z tym nadmuchem?

Mam to samo:( nadmuch przedniej szyby jest strasznie slaby nawet jak wlacze wentylator na maksymalna moc i ustawie nadmuch tylko na przednia szybe to bardzo slabo(czuc ze dmucha po przylozenie reki bardzi blisko otworow ok5cm nad nimi jest wyczuwalne wdmuchiwane powietrze)dmucha,w pozostalych wariantach na nogi i innych jest ok.Rozkrecilem wentylator oraz elementy do samej nagrzewnicy zeby wyczyscic z ewentualnego syfu jednak zadnych lisci itp smieci tam nie bylo probowalem nawet odkurzyc glebiej za pomoca weza ogrodowego i odkurzacza jak to ktos doradzal na forum ale niestety nic to nie dalo.Moze ktos mial taki problem i wie jak sobie z tym mozna poradzic,czy konieczny jest demontaz calej deski rodzielczej zeby dostac sie do tych nawiewow przedniej szyby,i jeszcze jedno zauwazylem ze nie mam nigdzie filtra przeciwpylkowego czy to mozliwe ze w 6g z 97 nie byl serryjnie montowany???