PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd 43 civic 1993r. d16z6



wkostek
02-03-10, 14:18
Na poprzedniej sondzie wywalało mi błąd 41 i 43, więc na bank była winna sonda. Wymieniłem sondę na inną (używana od d15b7) i teraz wywala mi tylko błąd 43. "Check engine" zapala się jak jadę ze stałą prędkością przez jakiś czas, ale jak wyłączę silnik i natępnie znowu uruchomię to jest ok. Po przejechaniu kilku km, jadąc ze stałą prędkością znowu się zapala. Czytałem na ckpl wiele wątków i wynika z tego raczej, że walnięta jest sonda. Na poprzedniej sondzie "check" palił się bez przerwy i wywalało błąd 41 i 43. Dodam, że jak zapala się "check" to silnik na wolnych obrotach pracuje nierówno. Nie zauważyłem narazie wzrostu zużycia paliwa i spadku mocy czy gorszego przyspieszenia. Raczej poza nierówną pracą nic się nie zmieniło. Teraz pytanie do Was: Ma ktoś może na zbyciu sondę 4 żyłową (d16z6, d15b7, d16y7, d16y8) w dobrej cenie? Dodam, że długość przewodów musi mieć ponad 25 cm. Jeśli ktoś posiada taką sondę i chce sprzedać to proszę na PW.

Crafi
06-03-10, 12:22
Blad 43 odpowiada za uklad paliwowy. To co ma to do sondy? 41 jak CI wywalal to wlasnie sonda. Wymieniłeś ja takze znikl, zostal Ci 43. :d

subbler
06-03-10, 16:15
ma i to sporo - mi systematycznie wywalało błąd 43 przy małych obrotach i emeryckiej jeździe - po wymianie sondy na nową błędu nie ma.

bin
07-03-10, 00:31
to teraz powiedzcie mi o co chodzi ze blad mi wyskakuje jak w tamtym roku sonde wstawilem (NGK) i pol roku juz mi 43 sie pokazuje, a objawy mam takie same jak w pierwszym poscie

lukasz-lukasz
07-03-10, 09:14
Może sonda była kiepskiej jakości? (kupowałeś na allegro? może podróba?) Po podobnych przebojach do tych jakie ma wkostek wymieniłem sondę na ngk/ntk i już od roku odpukać, jest cacy.

cifek wawa
07-03-10, 11:12
przy malej predkosci wylotowej spalin (wolne obroty, jazda ze stala predkoscia na niskich obrotach) sonda moze sie zawieszac.
czy sonda pali sie na stale czy zapala i gasnie po pewnym czasie?
jesli sie zapala i gasnie to sprawdz czy gasnie np jak przegazujesz, jesli tak to sonda sie przycina
a blad 43 moze takze oznaczac zapchany filtr paliwa (mialem tak ostatnio)

majson
27-07-11, 16:18
Ja mam teraz na tym setupie ze mi wywala blad 43 rowniez jak jade ze stala predkosciadluzszy czas. robie reset odpalam i juz nie ma bledu, dlatego teraz zmieniam predkosci i obroty. dopiero na ostrym walku mi sie tak zrobilo :/

lukasz-lukasz
27-07-11, 16:57
A nie spawał Ci ktoś wydechu na aucie bez odłączania aku? Mi po takim manewrze pojawiły się cyrki z błędem 43 i okazało się że sonda padła.

lozek
27-07-11, 17:00
błąd 43 - Fuel Supply System defective or malfunctioning fuel supply system

czyli teoretycznie może to byc WSZYSTKO z układu paliwowego.

sivy
27-07-11, 20:24
43 zapala sie od ubogiej mieszanki Panowie . Przynajmniej u mnie tak jest jak robie zbyt uboga mape LPG np po pierwszej kalibracji a nie odstrojeniu na ulicy. Także do stroiciela i niech podlewa dwake waszki :D

woocasch
19-11-11, 09:06
ja u siebie jestem po wymianie pompy paliwa, sondę też wymieniłem na inną (moją ale z B7) i dalej błąd wyskakuje - dodam że zaczął wyskakiwać do swapie z D15B7 na D16Z6

dodam że silnik jeździł na gazie a trzy ok 5 miesięcy temu miał grubszy remont i wywalony został gaz ale z tego co mi mówił kumpel od którego go brałem check mu się nie zapalał

woocasch
22-11-11, 06:46
panowie naprawdę nikt nie ma pomysłu gdzie szukać ?? :(

woocasch
13-12-11, 20:03
autko odebrałem dziś od mechanika i okazało się żę przyczyną wyskakującego błędu 43 był zepsuty regulator ciśnienia paliwa - został wymieniony i jest oki :)