PDA

Zobacz pełną wersję : problem z lampka w podsufitce



JABOL
15-08-06, 17:27
witam,szukam juz od rana cos na ten temat ale nic nie moge znalezsc wiec prosze o pomoc lub jakies linki.
Mam civica 5g hach. nie doplywa mi napiecie do lampki w podsufitce oraz do tej w bagarzniku, moze ktos wie jak to jest podlaczone lub ma jakis opis instalacji elektrycznej do tych swiatelek , a moze kiedys ktos to rozbieral? sprawdZalem bezpieczniki i sa ok wszystkie.

ppm702
16-08-06, 12:10
tzn masa się pojawia, a nie ma +12V?

JABOL
16-08-06, 17:57
tak z masa jest wszystko ok. poprostu nie ma w tych przewodach od lampki pradu. i nie wiem pod co ona jest podlaczona i jak ida przewody. dodam jescze ze jak otwieram drzwi nie zapala mi sie lampka przy zegarach powiadamiajaca o otwartych drzwiach,pali sie (lampka przy zegarach) tylko wtedy jak otwoze bagarznik. poradzcie cos!!!

ppm702
16-08-06, 22:48
może urwały się kable od skrzynki bezpieczników... Niestety elektryka jest trudniejsza do pomocy na odległość niż mechanika... Więcej nie jestem Ci w stanie pomóc

JABOL
17-08-06, 01:04
moze wiesz kturedy te przewody sa poprowadzone i do czego podlaczone przy bezpiecznikach ,zebym nie rozebral pol samochodu????MOZE MASZ JAKIS SCHEMACIK, jak bys mi w tym chociaz pomogl to dalej sam sobie dam rade. ale jak nie wiesz to i tak dzieki za pomoc.

ppm702
18-08-06, 12:43
kable idą od lampki prostopadle do osi samochodu do środkowego słupka i dalej przednim słupkiem na dół do skrzynki bezpieczników. Gdzie są podłączone w skrzysnce to trzebaby już ogladnąć manuala

Gruszka
18-08-06, 12:57
Obstawiam, ze padl Ci czujnik otwarcia drzwi. Taki plastikowy, jak otwierasz drzwi, to jest na slupku.

Wystarczy pewnie wyjac i przeczyscic.

Ale teraz czytam, ze i z bagaznikiem masz problem, wiec moge sie mylic :?

JABOL
18-08-06, 14:20
no wlasnie to jest troche dziwne bo czujnik otwarcia bagaznika dziala ale lampka w bagazniku nie. czujnikow w drzwiach jeszcze nie sprawdzalem ale mysle ze nie w tym tkwi problem.moze ktos cos wymysli jescze. dzieki.