PDA

Zobacz pełną wersję : bicie na kierownicy



mariioo27
01-03-10, 13:42
Witam, mam prośbę, może ktoś podpowie co może być przyczyną bicia na kierownicy przy hamowaniu z większej prędkości, tak powyżej 80 już czuć? dodam że chyba mam trochę przestawioną zbieżność bo aby jechać prosto to muszę troszkę kierownice w lewo skręcić i druga dziwna rzecz to po odkręceniu przedniego koła kiedy chwycę przednią tarczę i próbuje ją ruszać tak jak bym chciał ją na przemian raz z jednej strony raz z drugiej ściągnąć to czuć delikatny ruch i słychać jak klocków się dotyka, czy to może być jakiś luz na piaście? bo tarcza jest na pewno solidnie przykręcona........

pwl
01-03-10, 13:47
Skoro bije przy hamowaniu, przyczyną mogą być krzywe tarcze. Luz na piaście chyba powodowałby bicie również podczas normalnej jazdy, bez hamowania.

konieczko
01-03-10, 14:19
sprawdź tarcze, podnieś auto na podnośniku i poruszaj kołem, może przekładnia kierownicza ma luzy

Sąsiad
01-03-10, 14:27
U mnie przyczyną bicia i ściągania w lewo przy hamowaniu były zużyte przednie opony.

Generalnie powodów może być kilka:

- opony,
- zbieżność,
- tarcze (lub np. blokujący się z jednej strony tłoczek, albo zużyty klocek)
- zużyte końcówki drążków.

mariioo27
01-03-10, 15:26
opony raczej wykluczam bo są świeże a na letnich też biło, sprawdziłem tłoczki i tam wygląda wszystko super, no cóż, pojadę na ustawienie zbieżności i jak to nic nie da to trzeba będzie jakiegoś mechaniora odwiedzić,

JulekCIVIC
01-03-10, 19:11
unies auto sobie na lewarku i spr czy nie masz luzow na kole jak nim szarpiesz, mozeliwe ze tulejki masz do wyminy no i krzywe tarcze...

Budziniak
01-03-10, 19:20
Przecież napisał że ma luz ?! Sprawdź rękami czy masz łożysko dobre.
Łożysko,sworzeń,końcówka,drążek.

JulekCIVIC
01-03-10, 19:38
ale ja nie mowie ze nie ma tylko ze spr tarcze a nie zawieszenie... lozysko to raczej huczy a nie puka, a zawieszenie owszem :)

karas
01-03-10, 20:58
miałem to samo po wymianie koncowek drazkow problem zniknal .

Budziniak
01-03-10, 21:09
lozysko to raczej huczy a nie puka, a zawieszenie owszem

Jakiś czas temu pewien user nagrał filmik luzu w zawieszniu , miał rozwalone łożysko które nie pukało a na****iało. Szum i huczenie to nie jedyne obiawy uszkodzonego łożyska...uwierz proszę Julku.

JulekCIVIC
01-03-10, 22:56
ależ wieże Rafale :D poprostu najprawdopobobniej po zimie wszelkie tulejki metaloweo gumowe mu sie wuje... ly :)