PDA

Zobacz pełną wersję : b18c4 coś huczy w okolicach kolektora ssącego??



dmx
28-02-10, 00:42
panowie pytanie coś mi huczy w okolicy kolektora,to jest taki dźwięk jakby nie wiem jakaś pompka czy coś.....

udało mi się tylko ustalić że jak odepnę kostkę od krokowego to wtedy ustaje???
czy u was w b18c4 też tak jest czy coś mi padło???

skolopendra
28-02-10, 10:50
może to tylko szum powietrza zasysanego

dmx
28-02-10, 14:42
chciałbym ale to jest dodatkowy dźwięk,który ustaje jak odłączam wtyczkę od krokowego

JulekCIVIC
28-02-10, 14:47
ale moze to jest szum powstajacy podczas pracy krokowego a jak go odlaczysz to nie dziala :)
no bo sam z siebie krokowy nie wydaje dźwięków żadnych

skolopendra
28-02-10, 18:50
dźwięk,który ustaje jak odłączam wtyczkę od krokowego


chyba szukasz dziury w całym :rolleyes:


ale moze to jest szum powstajacy podczas pracy krokowego a jak go odlaczysz to nie dziala

miej więcej tak

dmx
28-02-10, 21:24
jeżeli też tak macie to spoko,tylko pytałem bo myślałem że coś mi pada....mam małe problemy z falującymi obrotami na ssaniu i dlatego pytam a nie jak stwierdził kolega szukam dziury w całym....wybacz kolega że nie każdy zna się jak ty...

JulekCIVIC
28-02-10, 23:40
no to sam sobie odpowiedziales na pytanie, jezeli masz problemy na wolnych obrotach tzn ze masz krokowy do czyszczenia lub wymiany, nie spotkalem sie z przypadkiem wydawania przez niego dzwieku...

dmx
28-02-10, 23:53
ja też o tym nie słyszałem a krokowy czyściłem,przepustnicę też....dzwięk jest,falujące obroty wcześniej zostawał na 2000 az do zgaszenia i ponownego odpalenia....teraz na szczęście tylko faluję jak pracuje na ssaniu temperatura lekko drgnie a on już chce spaść do 900 obrotów i coś mu nie daje bo wraca na 1500 i tak ze dwa,trzy razy aż stabilizuje sie na 1500:( a do tego pali mi z 15-16l na 100km:eek:

JulekCIVIC
01-03-10, 00:09
to jest swap, wiec rozne rzeczy mogly byc nie dociagniete podczas jego robienia, moze cos w kablach siedzi, przy takim spalaniu to moze byc sada lambda ale tez moze jezdzis caly czas na ssaniu... krokowy niedomaga terzyma na ssaniu zle terzyma obroty silnik mysli ze zimny calyc zas i daje obroty wyzej, musuial byc spr ten krokowy na jakis inny a jak nie pomoze to zrob samodiagnostyke, czasem blad nie wywala a jest, no i rest kompa jakis